Fulguleti de nov-dec-06 (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Roxanica, hau do io do mai darling?? Deloc deloc nu ti-e dor de noi?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

Neata fetele!!!
AM vazut poze cu Antonia,e atat de scumpa !!!Si cu OAna,,mortala ce au mai crescut fulguletii nostrii frumosi!
KIKINEATA

Haideti la cafea!!!Uitati ce face Ale in timp ce eu beau cafeluta


Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu.anca spune:

Daaa, mortale pozele!
Auzi Bambo, Dani e innebunit dupa Antonia ta, ma uitam cu el la poze si numa ''titza'' adica ''fetitza'' zicea, cred ca l-au dat gatra ochii aia mari si frumosi! Cand venim in tara poate ne intalnim, ce zici, sotul meu e din Iasi! Ceva zestre aveti pentru fata ?
Dani nu se omoara nici el cu mancatul in ultimul timp, mereu lasa cate ceva in farfurie, si cred ca a inceput sa urasca cerealele! Mananca in schimb cu mare placere piuré cu ou, e preferatul lui, si orice este la borcanel...
Adinazot, cam asa facea si Dani acu vreo 2 zile, se tinea bine de o felie de cozonac, nu cumva sa i-o fure cineva!
I-a placut la nebunie, chit ca era de la Boromir, nu facut de mama (care nu exceleaza deloc cu aptitudinile culinare). Norocul nostru ca avem un magazin romanesc aproape, mai gasim ceva cozonac, bors, varza murata, mezeluri..e ca acasa
Luciaro, la noi Bepanthene e fix pixu, mi se pare ca se irita de la el, noi folosim de cand ne stim Cutaden. Iar pentru iritatii, e sfanta spalarea dupa fiecare scaun cu apa si sapun.
Mai tre sa citesc ultimile pagini din capitolul trecut, ma pun pe treaba si mai intru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

luci,cand era f iritata si am lasat-o fara pampers, am tinut-o in patut si eu pe langa ea; am distrat-o si nu cred ca a simtit prea tare faptul ca nu o las prin toata casa.
am pus o folie de plastic speciala pt bebei, cu niste desene amuzante, luata de la tcm, dar evident ca poate fi inlocuita cu orice altceva, si pe deasupra prosop mare. cans a facut pipi sau kaki, am schimbat prosopul, am sters plasticul si asta a fost tot, nu a ajuns nimic la salteluta.
sau, daca vrea musai sa se plimbe, lasa doar body neincheiat/tricou si sosete si jucati-va in bucatarie, unde e gresie si se curata usor.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

lucia pare rau de fundulet, noi cu aer ne vindecam :). iar pipi..gandeste-te ca e un antrenament pt tine, vei observa imediat semnalele pe care le da inainte sa faca si iti/va va fi mai usor la olita. iar pipi se absoarbe cu hartia igienica si se duce la wc, ca acolo se fac ppipi si kk :). vei fi surprinsa sa vezi ce rapid intelege

pleeec :(((( la mine acasa unde nu e net....v-am pupat din zbor, ne-om mai auzi...


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

adeju, nu zi 'hop': si la oana oul a fost mancarea preferata, acum de o luna nu se mai atinge de el, cu greu i-am strecurat jumate de galbenus sapt trecuta in mancare :)).. eu cred ca la varsta asta preferintele culinare se schimba la greu.. asta dc au unele, ca pe mine asta ma termina, ca oana nu mai are mancare preferata. cand nu-i trebuie, pai ei nu-i trebuie nimic: nici pufuleti, nici biscuiti nici supa... nimic. oare mai sunt copii fara o mancare preferata? si da, ai dreptate, nici eu nu cred ca e vorba de rasfat acum, cu crizele lor de isterie... rasfatul mai incolo...
edit ca sa spun ca de vreo luna, onaa nu mai mananca fructe deloc. de nici un fel, nici macar de la borcan, nici in iaurt, in nimic... de ce oare?? habar n-am... si am mir ca nu are pofta de mancare, cand vitamine nu are de unde sa ia?
da' nu mai stiu dc am spus, dar intr-o zi din asta cu nemancat toata ziua, seara a baut un bibe de lapte de 240 ml, ce nu s-a mai intamplat de vreo jumate de an, ca ea bea atata lapte la 2 mese...


Fetele, ma bag si eu in vorba.... dar fructe stoarse si date in biberon, adica suc proaspat stors, ati incercat? poate mai face ceva pofta de mancare. Noi asa am rezolvat problema. Sucul il bea. De mancat fructe, acum mananca para, kiwi si gusta merele si portocala inainte sa le bage in storcator la stors. Ea ma ajuta la facut sucul si fiindca muceste sa-l faca, il si bea. Ii dau cam 100 ml dimineata cu canita. Merge mai greu decat cu biberonul, dar trebuie sa invete sa bea si cu canita. Acum are una de la un set de jucarii, ca n-am gasit nicaieri canita asa mica de plastic. Ca sa o poata trinti cand ii vine....


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

Buun, cica sa ne mai linistim ca asa fac toti….dar de ce cand mergem in magazine, in vizita, in parc, in alte locuri, nu vad copii facand asa…asta ca sa il citesc pe barbatu-meu…nu mai vad pe nimeni facand asa…nu pot sa il conving ca asa sunt toti la varsta asta…pt ca nu am contraargument…stiu , ar mai ramane cartile, dar nu fac parte din bibliografia lui :(


Nu te agita, eu am ajuns la concluzia ca si toti taticii fac la fel. Si la noi ne spune la fel, ca nu a mai vazut si alti copii asa rai ca al lui.



poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crykett spune:

buna ziua.

in primul rind Asiza, Dianarus la multi ani sanatoase si fericite alaturi de cei dragi .
Nu am mai intrat de mult pe la voi,din pacate pe motiv de boala,am avut baieti bolnaviori si dupa ce ii pusesem pe picioare cit de cit ,au facut o enterocolita si am fost internati ,am petrecut un paste de "vis" in spital.
Vreau sa va urez numai bine si sper ca ati pertecut cu bine pastele.Sanatate maxima la puisori bolnaviori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Luciaro:noi am folosit cu succes o crema prepearata intr-o singura farmacie din c-ta, care este recomandata de dr voinescu. farmacia este pe b-dul tomis imediat dupa semaforul de la capitol pe dreapta ( cum vii dinspre tine)si costa vreo 12 lei. este pe baza de galbenele si este tare buna.
Cat era iritat, am evitat sa-l las prea mult in fundu gol pt k ma gandeam sa nu se irite si mai tare de la covor, de la praf..sau cine stie de la ce( asa gandeam eu).Ii schimbam pampersul foarte des in schimb, sa nu aiba timp sa stea ud la fundulet.


Madalina37
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Fost o nebunie si-un vartej azi.. abi apucat de furat cate-un moment de povestit pe indelete.. in rest alergat dupa unu, altul Facut cunostiinta cu gargatita Sara (remarcat out-fit-ul ; ce-i drept nici mami Kikineata nu era mai prejos... ce ti-e si cu stilu domle), revazut pe rugbistul Luca (care nu numa c-arata ca un rugbist si mananca ca un rugbist.. si merge ca unul.. ce carutz, ce obstacole.. faceti loc! barbatul tre sa treaca!) si pe blondul David de Ralumat. Nu mai vorbesc de dulceturile deja consacrate Alexia (febletea mea) si Crinuta (febletea lui Grigore?) .

Yagmur arata tare bine.. deci se poate spune ca poza n-a mintit si noi (eu cu siguranta ) ne-am inverzit pe langa ea.

Iar lu maestra Dandusa tre sa-i zic un tare si raspicat "Saru' mana". Arata super! Ce arata? Pai.. as putea spune ca eu , dupa ce m-am lasat pe mana foarfecii manuite cu maiestrie de dumneaei. Chiar in parc, pe bancutza.. harshhht, harshhht si mi-a redat linia dorita.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput