Timisoara, Impreuna! (102) Editia de Paste.

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Hristos a inviat!

Clau pai ma lua o greatza...si m-am pus pe fotoliu sa zac o tzara...nush ce am...

O fost fain...numa ca nu am ajuns la inviere...Jaki(Laci meu)...dormea cu copiii pe la 11...iar eu care am dormit peste zi ...umpleam rulourile cu frisca si ma uitam la filmul Juda...
In rest dormit si mancat...n-am avut chef sa mergem nicaieri...ieri am luat 2 nospa...ca ma durea sub burta si spatele...cred ca ma apropii incet incet de momentul h...copiii i-am mai lasat acolo ca-i vacanta...


Azi am fost la bega de mi-am facut rezervare la saloanele private...oricum prinde cine naste prima si daca gaseste liber...
Bagajelul juma facut...tifon si nu stiu ce paturici de unica folosinta mai tre sa cumpar...

Kaaaaaaatik...gulia noastra dulce...nu sti ca nu-i buna ciorba noastra fara tine?....mi a baj mama?...cine te supara ...ca citi-i in urma si nu ai mai scris de multisor...nici cafa nu mai dai...zi-mi cine te-a suparat ca punem pe Laurelu sa-i luxeze una doua...

mai revin ca nus h ce am da nu-s prea limpede...

mihi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Mihi ma da bine mai zici tu ....imi era dor de postarile tale

Sa dai de veste cand nasti ,poate de ziua mea si sa dea Dumnezeu sa fie fata , poate s-au inselat la sex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Schimbare de meniu in bucataria romaneasca din Germania,in loc de snitzele din piept de pui,am facut niste chiftele sanatoase cu mutl usturoi si paprika,cartofi piuree si sos de rosii ca la mama acasa ,iar ca desert clatite cu mere si zimat (stie cineva ce e ala,hai sa vad banatencele de Dana si Silvana).
Mamaaaa Mihi ce mi-ai facut cu rolourile alea cu frisca,nu am mai mancat de secole am si uitat de ele si aluat foetaj rasucit pe tuleu ,mama ce bune sunt,ce pofta mie de ele,sa mor io .
M-am suparat acu iarasi pe tara asta si vreau acasa ,bai de 2 zile tot chem copii sa vina la Andi sa se joace si nu vrea nici unul,mama lor de hitleristi mici cu fumuri in cap,Andi saracu vine palngand de la gradi ca nu vrea nimeni sa se joace cu el,asta ma doare de nu pot exprima in cuvinte .


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Lasa Lore ca ziua ta e joi, Mihi naste mai pe la mijlocul lui mai sau la sfarsit chiar,ia uite m-am facut Nostradamus . Ti-ai gatat drobul? Laurel gata plimbatul,ati prins vreun golumb?
Mihi odihna,aer curat,plimbari,citit,ma in Ro nu sunt inca cluburi de gimnastica in timpul sarcinii,eu am facut aici.


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lormi spune:

Salutare gagix!!!
Ce mai faceti???Eu pe-acasa,cred ca imi fac ceva de mancare mai vegetarian ca m-am saturat da carnarime,niste dovlecei la gratar cu cartofi pai si putin mujdei de usturoi !

quote:
Originally posted by claudia74

iar ca desert clatite cu mere si zimat (stie cineva ce e ala,hai sa vad banatencele de Dana si Silvana).



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna


Sa fie oare scortisoara?????Claudia ce rai sun nemtalaii mici,saracul Andi !O bunatate de meniu ai pregatit azi !
Lore ce planuri ai pt. ziua de azi???Iepurasul e baricadat bine ???
Mihi odihneste-te cat mai mult,sa mai stea buburuza in burtik pana la timp.
Deya Adevarat a inviat!Ceva probleme cu corazon ???
Laurelu gata plimbarica?Cum mai e cu mana???
Katik nu mai dai nici un semn de viata????Incepi sa ne ingrijorezi!Scrie macar 2 randuri sa stim ca esti bine.
Danitin deja ai intrat in pita ca-lumea cu lucrul???
Aida nici tu nu mai dai nici un semn pe aici.Cum mai sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

quote:
Originally posted by claudia74

Lasa Lore ca ziua ta e joi, Mihi naste mai pe la mijlocul lui mai sau la sfarsit chiar,ia uite m-am facut Nostradamus . Ti-ai gatat drobul?


Alo Nostradamus i-a zii mata ploua joi ori ba , ca pe mine asta ma framanta acum ???
Drobul il fac maine ,azi numai fierb ingredientele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

neata,

Claudia, nu stiu ce-i aia zimat
Dana, acu imi beau cafeu dupa care ma pregatesc sa merg la munca.

Vreau si io in vacanta, asa m-am saturat de munca, munca si iar munca

Silvana si Paul


Poze cu noi


blog DC, Timisoara impreuna


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Mamaa Lormi ce bunatati ai pregatit si tu ca bine zici cu atata carnaraie, ma tu ai zis la nimereala ca stii ca aia se pune pe clatitele cu mere sau stiezi ceva da aia estem scortisoara,sa-ti fie la nas Coano da paradaisa stii ce e sper? Spor la job.
Na Lore m-ai prins acuma ca nu stiu prognoza meteo pe joi,dar iti doresc sa fie soare sa aveti distractie mare mai ales la gratar,ma io am vrut sa am pun azi pe sezlongul de pe terasa si cand in colo am tras o tranta,tocmai am descoperit ca mi l-au rupt petrecaretii sambata noaptea .


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Coano hai in august in Ro sa vezi ce vacanta ne facem cu gagix-ile astea.


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lormi spune:

N-am zis-o la nimereala,stiam ca in germ. ii zice "zimt" iar tu ai scris "zimat" si m-am gandit ca doar aia puta fi!
Lore ce planuri ai joi?Ai scris pe-acilea si eu nu am vazut???

Mergi la inceput