Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Hristos a-nviat!

Noi am fost toti la biserica! Bebe a fost tare cuminte si i-a placut momentul. Noi suntem trei familii nasi si fini si cand ne strangem sunt 8 copii acum cu bebe. Toti cei 7 care au intre 2 si 13 ani stateau in jurul carutului iar bebe se uita cu ochii mari la fiecare dintre ei si zambea. Si noi ne pregatim de botez maine.

Lavinia am vazut filmul cu gimnastica si m-am distrat de numa cu fetele si Mircea. Si bebe radea din scaunel.

www.ralucamihu.com/matei

Maria si Ioana (01.02.2002)
Matei (04.02.2008)
Toate bune!
www.stardome.ro - Case ca peste o suta de ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Si eu am fost cu bebe la Biserica,da vineri si am trecut amandoua pe sub masa...si i-a placut tare mult la biserica se uita curioasa...
Si eu ma pregaresc de bote(continuare)tot maine...abia astept...a si scosul la biserica ca nu au apucat sa ne scoata nasii,era programat pt craciun...da cum eu am nascut pe 15

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Mitshule m-ai lasat singura?nu mai este nimeni?...ma duc si eu sa-mi hranesc,spal si culc puiul...si poate mai revin later...of...ca tre sa ma pregatesc pt maine....

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

HRISTOS A INVIAT!!

Paste Fericit zuzici,alaturi de Clopoteii voestri dragi.

Noi ne-am trezit acum vreo doua ore, am papat (cozonac, pancakes,suc fresh de portocale,salata boeuf) si am ciocnit ousoare.
Bebe a stat si el cu noi la masa, sugand lapticul de la mami si acum face nanica.

Ne pregatim si noi pentru Botezul de maine: avem costumasul, botoseii, paturica speciala.Avem si uleiul pentru Parinte, mai trebuie sa ii luam un prosop.
Si de asemenea, trebuie sa merem sa alegem floricele,sa impodobim lumanarica.

Mi-am gasit si o rochita.Dintre toate cate am probat, aceasta a fost singura care ma avantaja cat de cat,ascunzand pe ici,pe colo, prin partile esentiale.

Am stat ieri seara si am probat toti pantofii (vreo 30 de perechi), doar doar se vor potrivi vreunii, ca sa nu mai dau banii si pe pantofi noi. Finally, am gasit niste pantofi gen sandalute, pe care nu i-am purtat decat de vreo 2 ori.

Si-a luat si nashica rochita.Acum mergem cu ea sa-si puna unghii false,la salon.

Va pupic si va imbratisez cu drag.

POZICI DE TOT FELU'
POZE ANDREW-JOHN
ANDREW LA 2 LUNI-POZE NOI
FILMULETE ANDREW-JOHN
My silly cats
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by LaLa_20

Si eu am fost cu bebe la Biserica,da vineri si am trecut amandoua pe sub masa...si i-a placut tare mult la biserica se uita curioasa...
Si eu ma pregaresc de bote(continuare)tot maine...abia astept...a si scosul la biserica ca nu au apucat sa ne scoata nasii,era programat pt craciun...da cum eu am nascut pe 15

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!




Lala ai trecut cu ea pe sub masa nebotezata ca eu am fost sa trec pe sub masa cu ea si oamenii din astia de incredere ai preotului care erau pe acolo si ma cunosteau mi-au spus ca nu se poate ca nu e botezata.

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

buna, fetele!

hristos a inviat si sarbatori pascale fericite tuturor! s ava bucurati de ele in tihna impreuna cu familiile voastre +1. sper ca se intelehe ce-am vrut sa spun. nu de alta, dar sunt cam capie la orele astea.

ca sa fiu eu linsitita, asa cum ma idnemna toata lumea din jur sa fiu, m-am dus pana la urma la doctor ca sa-si dea cu parerea despre urechea lu' asta micu'. l-am dus la grigore alexandrescu. mi l-a vazut ORL-ista si vroia sa ne interneze! OTITA, clar. doar ca nu isi dadea seama ce fel de otita e, din pricina secretiei abundente dinauntru. pana la urma s-a indurat de el, ca e tare mic, si ne-a luat sa ii aspire urechea pt a putea vedea clar daca timpanul e afectat sau daca e doar otita externa. din fericire, se pare ca este vorba despre a doua varianta, care nu necesita nici macat antibiotic. i-a dat niste picaturi de pus in ureche (antiinflamatior) si nurofen sirop care i-ar calma durerile. dureri care nu prea exista, in sensul ca tre' sa apesi destul de tare pe langa ureche ca sa dea semne de disconfort.

ma rog. doctorita s-a aratat tate impresionata de el dar, in acelasi timp, am simtit-o ca vrea sa isi dea cu parerea si o alta doctorita ORL-ista, care e maine de garda. a ramas ca maine o sun si ne prezentam din nou cu el la spital ca sa se confirme diagnosticul.

cand a pomenit de internare, mi s-au taiat picioarele. acum 2 luni, pe 24, l-am dus la spital pt chestiile de pe fata si am ramas acolo niste zile. asa ca azi mi se parea asa, ireal...in fine, bine ca nu se anunta ca ar fi prea grav. sper din inima sa nu fie nevoie de un tratament mai "elaborat". pana la urma, femeia ii si spunea asistentei ca piticul e prea in forma ca sa il tina la spital. mentionez ca el rade de n-are treaba, e activ, vioi, nu are nici febra si, cum spuneam, nu prea il supara urechea. cred ca am indentificat insa, cu ocazia asta, motivele pt care a icneput sa se trezeasca si sa planga cu foc noaptea. sa vedem ce-o fi mai departe.

oricum, aviz fetelor care ar avea nevoie de informatia asta mai tarziu (sper sa nu fie cazul)...la bebelusi, majoritatea bolilor se manifesta aparte, altfel decat la copiii mai mari. pot lipsi o gramada de simptome considerate "vitale" la stabilirea unui diagnostic. multe boli pot fi "mute", deci fara febra si chiar fara anumite dureri specifice. asa ca mai bine mergem la doctor fara sa fim sigure ca e nevoie decat sa ne trezim cand deja boala e intr-o forma agravata. eu, una, asa voi face mai departe. plus ca mi s-a confirmat: instinctul nu te pacaleste. NOI suntem capabile sa vedem, sa observam la ei lucruri pe care cei din afara, chiar daca vorbim de tati, nu le remarca sau tind sa le treaca usor cu vederea.

va pupa fata!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Iry, sanatate multa lui bebe Rares! Dar de la ce face otita? Tudor sta cu urechiusele in apa cand il spala tati...eu il curatz cu betisoare cu opritor...are uneori un pic secretie galbena dar extrem de putin.

Azi fetelor toate am petrecut Pastele in formatie noua...noi in patru. Am avut inima plina de o fericire fara margini. Mi-am pozat copiii si sunt atat de luminosi! Cred ca toate ati incercat aceeasi emotie!

Din motive inca neidentificate bebe Tudor nu vrea sa suga de la sanul stang...tre sa-l pacalesc - ii bag corpul sub bratul stang si atunci intoarce capusorul pe stanga...ciudat e ca noaptea suge pe dreapta...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Emilia Bibi nu e nebotezata...are botezul de urgenta facut...are si cerificat de botez, am si impartasit-o pe la vreo 2 luni...maine i se mai face doar mirungerea...deci e ca si botezata

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Irinuk...sper sa se faca bebe bine repede...Apropo de spital...acolo sunt super doctorii(mie cel putin ei mi-a salvat copilul)...dar au ceva cu internarile...ma mir ca ai scapat...te interneaza din orice motiv te duci...si pana nu se asigura ei ca esti bine bine...nu te externeaza...da lasa ca voi o sa va faceci bine pana maine

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NEW
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matgravidut spune:

HRISTOS A INVIAT!!!

Toate urarile de bine si de la noi. Sa va dea Domnul sanatate zuzelor si numai bucurii alaturi de prunci si de cei dragi voua.

Noi am fost mai mult decat ocupati... nasii fetitei sunt nou veniti in Canada, iar eu am fost foarte ocupata sa ii ajut sa isi faca actele de la inceput, sa le arat ce se face si unde. Motiv pentru care mi-a mai scazut productia de lapte, dar sper sa ma linistesc acum.
Ne-am mutat in casa noua. O sa fac maine niste poze sa va arat frumusete de casa ce avem... ca tare mi-s mandra de ea, chiar daca am credit de platit de aproape 200 de mii de dolari.
Am facut si noi oua de pasti, dar pentru ca ne-am mutat in casa joi, nu am reusit sa mergem la biserica. Oricum acum suntem departe de Toronto si prima biserica romaneasca este la 60km de casa.

Cynthia, si noi tot plasticuri din acelea am folosit pentru oua. Tare faine sunt.

M-a speriat asta mica cu diareea. Vroiam sa merg maine la medic, dar vad ca si-a revenit.

Va pup pe moment si revin.


Va pupez si o sa revin cu poze

Monica-Matz mami de Matzu-Mic Andrea Bianca(03.Feb.2008)
Poze cu noi

Mergi la inceput