Ingineri fosti, viitori...(21)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Hello fetelor!
Cristina, ai trimis cumva vremea din UK la noi? Ca e tare ciudata vremea aici, n-am mai pomenit asa vreme in Bucuresti. Acum 2 ore ploua de se rupeau norii, acuma e un soare orbitor....da' ciudat...si frig pentru luna mai....adica 17 grade....brrrr. Inca nu mi-am bagat ghetele la loc in dulap....ca sa va faceti idee.
Oti, cred si eu...daca voi ati fugit...acum ceva timp.....inchipuie-ti cum este acum!!!!!! Dar in schimb sa vezi parcul din fata facultatii de Constructii cum arata......nu l-ai recunoaste! l-au facut superb! Luminat, ingrijit..jos palaria.
Katik, multa sanatate, sper sa iti revii repede!!! Of..nici nu-i greu sa racesti cu vremea asta.
Pisi, sunt perfect de acord...nu as putea sa ma adaptez la asa o clima. M-ar apuca depresiile. Si zici ca reinventezi regulile de circulatie, ha??? Ia nu va plangeti voi de Timisoara....sa faceti un "Drive Test" prin Bucuresti asa, de antrenament, sa vedem cum vi se pare...
Claudia, nu avem pisica....e de imprumut, pentru impresia artistica.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Iata-ma din nou in pagina!
Cica se termina saptamana? Nu dragele mele eu bag ca berila munca si maine ca de zise proful sa confirm un rezultat ca poate iese de inca o lucrare pana in septembrie anul trecut. Dracu ma puse de dimineata sa fac o proba asa de buna? Mai dar nu stiu cum a iesit asa de bine ca aveam si ochii lipiti la 7 dimineata si nici luminata la creieri nu eram ... Maine sa vedem cum ma trezesc sa vin sa pun frumusetea in masinarie si sa si fac ceva pana luni sa multumesc pe zurli!
VReau weeekendddddddddddddddddddd!!!!!
Va pup fetelor!
Weeken placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Kati, multa sanatate, sa-ti revii repede ca puii au nevoie de tine!
Iepuras, pai cum sa nu stiu parcul, am fost ultima data in septembrie cu Ana acolo. Pediatra ei este la o policlinica in Nada Florilor iar eu vin la dentist in spatele cantinei de la Constructii, plus sotul are treaba prin zona .... si parcul este cel mai bun loc de a-l astepta pe el.
Mie nu imi iese din cap cate de minunat este sa faci plimbari seara, caldura cum imi place mie si in plus miros de tei fermecator. Sper sa prind la anul o astfel de plimbare, iar daca se poate chiar ma infiintez zilnic in parc pe seara .
Anul trecut am prins la Copenhaga un tei inflorit, m-m invartit pe langa el. Cred insa ca este si nostalgia mea legata de casa parinteasca care este aproape de padure si cum in padure sunt si tei, vantul adie si aducea mirousl acasa.
Cristina, anul trecut aici a fost frumos pana la jumatatea lunii iunie si inca 2 saptamani de abia in septembrie. Am citit insa aici in ziar ca va fi o vara dintre cele mai calduroase din ultimii 150 de ani . In seara asta o vecina se plimba cu catelul si se plangea ca saracul gafaie de atata caldura, i-am zis sa-l tunda dar are si ea dreptate ca poate maine este urat. Oricum se pare ca vom mai avea 3-4 zile frumoase, asa ca sper sa ajungem la plaja pe langa stat pe sezlong in gradina. Iar luni este zi libera, ce bine.
Pisoias, bb este timid sau eu am multa grasime pe burta. Va mai trece ceva vreme pana sa-l simt, pe Ana am simtit-o la 20 de saptamani asa ca nu stiu cat de repede va fi acum.



Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

9+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut!
Mi-am pus muscatele in balcon, vai ce frumoase sunt, sper sa reziste la caldura!
Pai nu mai fetelor, la noi acum e chiar cald, e vara, daca acum e deja asa cald, ma gandesc cu groaza cum va fi la vara...pana acum o saptamana numai a plouat, insa apoi a dat soarele si vad ca o tine tot asa!
Anul trecut a fost groaznic, a fost cald insa ft cald 2 sapt in aprilie iar apoi toata vara a plouat! norocul meu a fost ca am stat o luna cu copii in ro...sa vedem cum o fi anul asta!

Oti, si eu abia astept sa infloreasca teii...aici am unul in spatele blocului, si inca unul langa gradi lui Marc! insa in ro il aveam in fata casei!
Kati, insanatosire grabnica!
Pisi tu si Cristina maine la servici! ei, pai daca vreti ne intalnim pe forum la o cafelutza!

plec la somn!
pupici si weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Mei, nu da nimeni o cafa pe aici???

Iaca, ma ofer eu voluntar si vin cu shoalele pline de si cu platourile aburinde de sa va mearga la suflet si ca sa aveti un WE minunat, asa cum vi-l doriti!

inginerele!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Pisi, mersi de cafea si de urari!

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

10+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Hello!MMm....ce cafea buna faci, Pisi. Inteleg ca esti pe baricade, printre sacrificatii care lucreaza in weekend. Si tu Cristina la fel, nu? Iaca si eu pe aici...m-am trezit cu super durere de cap si de oase...mi-a luat vreo 2 ore sa imi revin. Caut in disperare o melodie care imi place si nu am reusit sa o gasesc pe nicaieri...e un fel de cautat acul in carul cu fan, ca nu stiu cum se numeste si nici cine o canta...
Iepumare e pe post de "frumoasa din Padurea Adormita", doarme si acum...sper sa se trezeasca repede, ca avem totusi si ceva treaba azi.
Va doresc un weekend super....la noi inca nu au inflorit Teii, abia astept!!! Si sa vina odata caldura, macar un 25 de grade...ca eu inca dardai. Pup!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Heeeei, inginerele, TREZIREAAAAA!

Mei, ne facem de rusine cu lenea asta de pe noi!

Hai, ca dau eu tona de si cata aburinda si declar deschisa sesiunea de povesti pe saptamana asta!

Va astept cu drag!

lenesele!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Pisi merci frumos de bucate! Super yamy! Crdc ca printre cafelutele alea am gasit si un ceai!
Vad ca ati avut ceva activitate.
La mine vremea nu este foarte frumoasa dar nici urat nu este, Ieri a fost o zi superba dar eu am lucrat ca doar ma duc acasa curand si in opinia profului o sa ma 'odihnesc'!
In fine macar a iesit ceva ...
Azi iar am curs si inca doua zile de acum inainte. Miercuri am si prezentarea aceea. S-au adunat toate ca la nebuni.
Pupici la toata lumea!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Eu m-am trezit singurica la 8 azi fara sa mai sune ceasul. Azi avem zi libera si se pare ca va fi soare si frumoa deci nu cred ca stam prin casa, ce bine!

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

10+ BB2

Mergi la inceput