Ingineri fosti, viitori...(21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, fetelor. Ma apucasem sa scriu un mail mai lung dar am inchis din greseala fereastra...
Eu am avut ieri o zi foarte grea, mi-a lovit si un destept masina in parcare....nimic grav dar se aduna la alte zeci de zgarieturi capatate in acelasi mod.....
Va pupic, am mult de lucru dar cand iau o pauza mai intru sa mai scriu cate ceva.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Haideti la cafelute, ceiut si ce mai vreti voi!
Eu am disparut precum magarul in ceata din motive ca am 'un pic' de lucru si se apropie si plecatul acasa si vreau sa fac cat mai multe in cat mai scurt timp dar ce sa fac sunt doar un asi nu ma pot imparti in 10.
La noi de 3 zile sa nu fie de deochi este soare si sunt lafuste fara ciorapi, sandale si maneca scurta. Daca spui cuiva din Ro ca ai iesit asa la 17-18 grade afara zice ca te-ai dementit dar nu aici e VARAAAAAAAAAAAA ca asta este mai sus de atat nici sa rogi si nu vine. Eh pioate prin august vreo 20 daca esti norocos asa ca ma bucur de vara irlandeza si cand ma duc sapatamana viitoare ma bucur de primavara romaeasca tot echipata ca de vara la astia.
Cam atat ca ma duc la treaba!
Va pup si sa aveti o zi minunata!
PS Kati vin, cum sa nu sunt mare meseriasa la capitolul asta poti sa-l intrebi pe sot - zice ca pot sa lucrez la Braiconf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, imi pare tare rau de beleaua cu masina! si pe mine era sa ma buseasca unul cu un jeep intr-un sens giratoriu in masina cu scoala. am bagat o frina de era sa iasa instructorul pe parbriz afara
cristina,
braiconf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare!
Nico, Kati, si eu vreau concediu doar cu al meu, nu neaparat concediu, pot fi si numai 2 zile undeva la munte!!! dar astea sunt vise!

Kati, bafta cu condusul! iti place?

Mi-am cumparat azi muscate in balcon, dar vreau sa imi iau alte glastre in care sa le pun, asa ca astept sa vina al meu deseara acasa sa mergem sa cumparam!
Si la noi e cald, am sarit din cizme in sandale, e vara, dar mai tot timpul vant!
Ne gandim sa plecam la mare in iunie o saptamana cu copii, trebuie sa ne uitam de oferte!
Va pupacesc pe toate, n-am chef de nimica, mi-e lene si sa scriu!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Cristina, Claudia....pai daca la voi e vara la 23 de grade si mergeti in sandale.....la 50 de grade cat sunt vara in Bucuresti ce mai faceti? La noi sunt 19 grade si chiar nu mi se pare asa cald, dimineata si seara e racoare bine.....iar in casa e un frig de dardaim amandoi....regret ca nu mi-am pus inca aer conditionat in dormitor sa il pun sa mearga pe cald.
Eu acum am ajuns acasa, am plecat la 3 de la servici si am facut 2 ore in trafic din care doar 20 de minute am stat la fostul servici sa imi iau actele pe care le mai aveam de luat. Cateodata ma apuca nervii si imi vine sa fug din orasul asta....nu ma dispera atat traficul cat ma dispera densitatea prostiei pe metrul patrat (ca sa ma exprim in termeni tehnici), numai acum erau sa ma buseasca vreo 3 ca se trezisera ei sa mearga pe contrasens sau sa faca manevre fara sa se uite in oglinzi...altii nu au auzit de semnalizare....ce sa mai vorbim. Nimeni nu e usa de biserica dar unora chiar li se pare ca strada e a lor, personala.
Ideea e ca noi vrem sa ne luam masina noua si e destul de scumpa, inseamna multi bani pentru noi si aseara am fost prin cartier sa vedem unde am putea-o lasa in siguranta...ca nu avem loc platit si nici o sansa sa obtinem vreunul. Aici e o intreaga nebunie cu parcatul. Cel mai apropiat loc e la vreo 7 minute distanta, in curtea facultatii de Constructii. Sper sa obtin permis sa o lasam acolo. E incomod, mai ales iarna...si dimineata cand cu ochii carpiti de somn va trebui sa ma duc sa o iau....dar nu prea avem alta solutie. Toate cele 3 masini pe care le-am avut/avem (Dacia veche, SOlenza de acum si masina de servici a sotului) au trecut prin diverse "exeperiente": furat si desumflat roti, zgarieturi, busituri, spart incuietori....

Katik, inteleg ca te descurci cu condusul. Iti place? Mie imi place mult, cu toate neajunsurile mentionate mai sus.

Pentru voi:
POZE PASTI


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Ancutz, noi din cauza traficului si a nebuniei cu parcarea am fugit din D-na Ghica. In curtea facultatii mi se pare locul ideal, chiar daca mergi putintel pe jos, faceti putina miscare dar cred ca merita permisul acela de parcare. Plus ca sunt si paznicii acolo si luminat bine locul.
Cum mai este la job?
Cristina, daca te uiti prin pozele noastre recente, Ana a facut plaja duminica , am stat si eu azi la soare, chiar ardea bine de tot. Si la noi maxim 19 grade dar parca se simt altfel din cauza umiditatii le simt ca un 25 in Ro, oricum super frumos de o saptamana.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

9+ BB2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata!
Anca, ce poze frumoase am vazut acolo la tine, si voi 2 frumosi! aveti si o pisica?

Cristina, cat stai acasa?

La noi ramane cald, trimit copilul la gradi si ma uc sa-mi pun muscatele! azi noapte am visat ca ma plimbam prin Bucuresti!

va pup ca s-a trezit Marc si trebuie pregatit de gradi!weekend placut va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Cineva amator de lichide trezicioase de dimineata! Poftiti ca eu mi-am luat deja portia fiin de la 7 la\ laborator ca azi am iar curs. la astia care m-au inebunit cu trainingul lor nefolositor!
Azi se strica si vremea ca de am deochiato! Sta sa ploua ...
Visez la caldura din RO care o sa vina,of course, de spatamana viitoare special pentru mine!!!!!!!!!!!!!
Anul trecut Anca sa stii ca am ajuns de la 13 grade la Lyon la Bucuresti cu geaca si toate cele si ma intreaba mama: dar de unde vi fata? Si vrei sa iesi asa afara? Eu zic da de ce? Pai vrei sa faci incingere in prima secunda cand iesi afara! Nu erau decat 47-48 de grade. Cand am facut primul pas am simtit ca mi se taie respiratia si ca-mi ia foc parul. Asta am simtit eu ... Dupa aceea de dragul celor lalti si sa nu fac mizerie pe jos nici n-am lesinat si nici nu am murit ca asa sta frumos cand esti in vizita acasa.
Otilia pai si la voi ca si la noi. Cred ca asta a fost vara noastra. Anul trecut tot asa mai a fost cat de at frumos apoi toata vara max.16 grade. Asta a fost tot. Deci anul trecut a fost doar in doua zile 20 grade temperatura.
Kati - ti-a placut? Pe mine nu ma prea amuza ca ceea ce zice el ca sunt eu buna sa fac face un robot acolo! Oare chiar asa de 'nginera' sa fiu?
Claudia acasa o sa stau pana pe 26. Deci 10 zile din care 2 pe drum: una dus si una intors ... 8 zile - bune si astea decat nimic ...
Va pup fetelor ca ma asteapta masinaria sa o deschid!
O zi minunata!
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

si eu inginerele pe ziua de azi!

La noi de-o saptamana-i tot vreme faina afara, asa ca, dupa ce vin de la serviciu, toata bataind din genunchii gelatinosi pe care-i capat dupa 10 - 15 min de trafic infernal, hranesc pruncii, (daca nu uit, si pe mine) si-o zbughim in parc si stam acolo pana dupa 8 jumate, asa incat am sentimentul ca-s cata nomada si ma gandesc temeinic sa-mi iau si-un cort, ca sa fie tacamul complet! In rest, mucalaia-tusalaia-s cam pe duca la copii, eu draivaresc de zor cu regulamentara turma de iepuri care se tin scai dupa regulamentarii morcovi adanc infipti in regulamentarul ... .

Ancuta, vad ca mari batai de cap ai si tu cu traficul... Adevarul este ca-n toate marile orase problema-i generalizata. Cat despre parcarea-n fata blocului, la mine singura problema este sa nu fie amplasata in zona de survol a ciorilor, ca te miri ce baga astea pe cioc si ce scot pe gaurica ailalta, direct pe minunatia de masina proaspat adusa de la spalatorie, de-ti vine sa mori de nervi si-alta nu cand vezi ce si cat noroc ti-a picat din cer in doar cateva ore! Ca sa vezi ce baftoasa sunt eu, ca ma preocupa numai problema asta! N-am apucat sa vad pozele de la Paste, dar promit ca, imediat ce-am sa pot sa le accesez, am sa revin cu comentariile pe concret.

Claudia si Cristina, va admir pentru puterea de a trai in tzari in care frigul este la mare putere iar caldura-i doar o intamplare! Eu m-as ofili in fiecare zi de dor de soare, caldura, canicula, zabuseala ... chestii din astea! Am invidiat intotdeauna verdele din Germania, Elvetia, etc, dar, sincer, se obtine cu un pret mult prea mare! ... Parerea mea! Sper sa nu va fi suparat!

Oti, ce mai face burticuta??? Si-a facut simtita prezenta mogaldeata mica, sau sta chitic acolo si nu "zice" nik???

Katik, bine ca nu ne nimerim in trafic in acelasi timp, c-am da toata Timisoara peste cap! Doua meseriase de-odata-n intersectie ar fi prea mult chiar si pentru traficul infernal din mandra citadela in care traim si muncim! Nu-i asa!

Ioana, ai gatat cu dintisorii, sau inca se mai chinuie Vladi mic cu durerile??? Va vine sa credeti 'au ba, dar lui Ducu al meu mai trebuie sa-i dea ultimul rand de masele (toate 4) si nici una nu da semne ca ar avea de gand s-o faca in viitorul apropiat, desi copilul ii trecut bine de 2 ani si jumatate ...

No, fete, voi mai scrie si altadata, ca acuma musai sa ma intorc la ale mele!

tot !

P.S. Maine lucrez, asa ca poate reusec sa va mai scriu ceva! Macar un WE placut si tot ar fi ceva!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

dorina mama, ne si imaginam in sensul giratoriu de la punctele cardinale si stateam si rideam aici de una singura.

io bolesc rau de tot: am racit cobza, doare capul de crapeaza, doare si gitul la fel, curge nasul precum o instalatie defecta. colac peste pupaza trebe sa fug la 3.45 sa fiu la gradi sa recuperez fata de la inot ca sotz are treaba la ceva conferinta
ma duc sa mai inghit ceva doctorii, sa ma repar ca astia nu stiu ce sa faca fara mine

Mergi la inceput