Colectia de toamna-iarna 2005 (194)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mada ........
Of, te imbratisez cu mult drag si sper sa se intample o minune!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

urgenta: ma suna si pe mine cineva la serviciu la 021/3036698 sa-mi dea mobilul lui madau? am nevoie urgent de el, mi-am uitat mobilul meu acasa, nu stiu nr pe dinafara, va rooooog
sau dati-mi-l pe mess, pls

mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Nu stiu altii cum fac, dar eu nu reusesc sa ma organizez deloc, am impresia ca sunt intr-o cursa continua....asta in conditiile in care nu lucrez si nici casa greu de tinut nu am!!!
Asa deci am citit doar putin, am amanat iar vizionarea de poze, sper sa reusesc cand o ploua pe aici.Ca poate nu stiti ca avem o vreme de vis, toata lumea si-a luat liber de la servici saptamana asta ca deh, saptamana viitoare cine stie cum o fi. Ei bine, nici nu am apucat sa ajung la plaja, poate maine cu missa ca nu are cresa.

Roxiut un mega bisou ca ai reusit sa imi raspunzi cu linkuri la polul meu, mai ales ca esti atat de ocupata! Sper ca Alexutza sa revina la sentimente mai bune fatza de fratior. Am observat-o pe miss cum se comporta in vacanta cu baietelul prietenilor care e cu 1 an mai mic. Pai smechera mea il intarata discret, cand credea ca nu o vede nimeni, ala micu' normal ca incepea sa urle si sa sara la ea, ea facea pe victima, se lasa atinsa in vazul tuturor si apoi incepea sa se jeleasca uitandu-se cu coada ochiului sa vada daca toata lumea e cu ochii pe ea.... Noi ii ziceam mereu ca ea e mai mare, trebuie sa inteleaga, bla, bla ....ei bine in ultima zi rabufneste si imi zice 'mami dar eu nu sunt mare, sunt si eu bebe mic....' deci clar nu ii place sa vada ca altul mai mic are mai multa atentie decat ea....

Anda ti-am citit povestea si sunt uimita sa vad cum dragostea e oarba intr-atat incat ne face sa nu ne mai ascultam nici astrele....Nu imi vine sa cred ca tu, care de atatea ori ne-ai dat un sfat sau o parere atat de avizata, de bine exprimata, ai parte de asa ceva.... Nu credeam ca ne dai sfaturi din experienta ta, sincer, au contraire!

Madau si la tine ma gandesc mereu cand vad cum te chinui si cat speri ca musiu sa revina....insa nu stiu cum ai mai putea sa treci peste toate astea....sa speram ca timul le rezolva pe toate.

Mihaelutat no despre MC ( sau Monaco, tot aia e) as putea sa zic si eu vreo 2 vorbe, mai ales ca vad ca suntem pe aceeasi lungime de unda cu statul cu burta la soare. So, nu stiu de ce buget dispuneti voi, insa la MC te costa nene, hotel, pensiune, masa, parking, iesiri, etc.Si in plus magazinele sunt de fitzosi iar cele normale sunt mai scumpe decat la cativa km mai la vale. Deci, io ce as face, si o sa fac candva - deocamdata am unde sa stau cand ma duc acolo:)) - as inchiria un apartament prin zona Nisei iar de acolo m-as duce in fiecare zi pe o plaja din jur, poti sa faci lejer de la Cannes la Monaco, ai de ales. Si ca ex concret, as alege residentele de pe malul marii de la Villeneuve Loubet, situate aproape de aeroportul din Nisa, de gara, de bus ceea ce e extrem de important . Se numeste Marina Baie des Anges si sunt acele cladiri in forma de vapor ce se vad din avion cand zbori deasupra Nisei. Si ce e de asemenea important e ca sunt langa un super marche imens, deci poti sa mergi pe jos ( raritate in Franta) sa iti faci cumparaturile la pret rezonabil. Daca nu ai chef sa faci salate sau omlete atunci ai in complex o gramada de restaurante, cu botul la mare sau un pic mai departe ai statiuni dupa statiuni cu o gramada de restaurante rezonabile, gen meniu la 18 eur ( entrée + plat+ dessert) insa fara bauturi incluse. Mai are complexul asta si o piscina interioara foarte faina. Si te costa cam 600-800 eur saptamana depinde de sezon, si de rezidenta, ca vreo 2 sunt chiar la mare deci mai scumpe iar restul sunt in spatele lor, deci vedere mai modesta si deci mai ieftine. In extra sezon sunt cam 300-400 eur. Asta a fost doar un exemplu, pe care il stiu cu siguranta ca mai sunt si altele.
Si de acolo pana la MC sunt cam 30-40 km dar care se fac repede pe autostrada, sau cu trenul ( cred ca in 10 min esti acolo), in plus la MC e doar o singura plaja publica, mica si aglomerata, restul sunt private si apartin hotelurilor de lux de acolo. Pt mine MC e rapid vizitat si plajuit, parol ca nu am ce face din moment ce nu sunt milionara :))

M-am intiiiiiiiiiiins, no deci ma retrag cu pupaciuri la colectie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

si un site asa, rapid gasit: http://www.ot-villeneuveloubet.org/index.php?id=56

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Alinus saru'mana si un picior ma apuc de citit si cautat, sa vedem variante si sa fac o estimare de cost. De regula la noi estimarea se dubleaza in realitate, asa ca o sa dublez din start sa vad la cat ies.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

ANDA ai rezo;vat? ca am sunat cam la 20 minute dupa ca ai postat - atunci am citit - si nu mi-a raspuns nimeni.
i-a de pe contul comun de mail ca are acolo nr de telefon.

Vlad este un tiran. face numai ce nu are voie sa faca, cauta motive pretexte pt a plange. de ex, arunca jucariile pe jos so viine la mine URLAND sa ma duc eu sa ile dau si daca refuz..sate tii jale.
ma abtin sa nu-l bat. cu toate ca imi mai scapa cate o palma -doua la fundulet.
dar nu-l intereseaza.

gata ca ma trage de pantaloni

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Din pacate nu am reusit sa citesc decit putin din urma, am ramas muta cititnd despre pb. de sanatate ale fetelor lui Ripley si Cata, of, ce cosmar! bine ca au trecut.

Iar in ceea ce le priveste pe Anda si Mada, am ramas socata de experientele neplacute prin care trec din cauza unor capuse care le sug energia, demnitatea, mandria.
Mi se pare atit de nedrept si revoltator sa vad cum niste fete istete, frumoase, autonome d.p.d.vedere financiar, sa ajunga la mana unor lichele si sa fie antrenate intr-un joc nemilos, gen "da-mi copilul ca nu-ti mai dau bani " sau " vin astazi, maine sau cind o sa am io chef !" , pai ce, sintem la piata, sa negociem soarta si destinul unui copil?
Probabil si eu tot asa as fi procedat, as fi luptat pina la epuizarea tuturor resurselor in speranta ca o sa-i fie bine copilului meu.
Din pacate, regrete vor exista intotdeauna ( ma refer la decizia lui Mada aici ) ; daca o sa mai faci o incercare de reconciliere, poate peste ani o sa-ti para rau ca ai facut-o , daca nu mai incerci, iar o sa-ti para rau, fiindca nu putem stii ce ne rezerva viitorul si la ce surprize sa ne asteptam. Iti tin pumnii sa iasa asa cum vrei tu!

Va felicit ca ati rezistat eroic acestor show-uri de prost gust ( probabil multe femei ar fi luat-o razna) va admir sincer si va imbratisez, sint alaturi de voi cu inima, cu gandul, cu toata dragostea.

Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Leea, da, stau in gloriosul catun, numit Dej. Sa stii ca e mult mai rau aici decat in Cretacicul de Baia Mare . Da' de ce intrebi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

unde a-ti disparut toate?!?

Alina , am vazut pozele de la castel- sunt foarte frumoase! Amalia e o frumusica si o strengara din cate am vazut.

Ina , cand pui poze sa te vedem si noi cu burtica mare? cum mai e vremea la voi, a venit iar primavara? eu ma uit la semnatura ta si nu-mi vine sa cred ce a trecut timpul

Coralia , cand pui poze de la munte? unde a-ti fost pana la urma?

Mada , ce faci, vreo veste buna ceva? Miruna ce nazdravanii mai face?

Joy , frumosi si mari baietii tai, sa va traiasca! iar Vlad are o gurita...






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy ce mari au crescut nazdravanii tai! Sa va traiasca! Nu stiu cat de cuminti sunt , dar sunt draguti foc. Si imi place cum se uita Alex la Vlad, cred ca il admira deja ca-i mai mare si sa vezi ca o sa inceapa sa-l imite.

Alinush super poze de la castel, cel mai mult imi plac cele cu missa in capul mesei, ca o contesa. Tunique mov exact la fel are si Nati, eu i-o asortez cu niste anume pantalonei roz raiati primiti cadou anul trecut cand erau cam marisori

anda da, anul asta avem buget record (pt noi) de vacanta, suntem intr-un moment de respiro cu banii: ne-am terminat toate creditele si inca nu ne-am apucat de altele. Avem chef de lasat mai laga cureaua pt ca a fost cam stransa in anii care au trecut.
N-am memorie de elefant, chiar n-am. Tin minte doar lucrurile care-mi suscita atentia, sa invat ceva pe de rost era cel mai mare chin la scoala. Perioada de gravizenie aici pe forum mi-a ramas foarte, foarte draga.

madau asta cu banii n-ar fi asa o problema pt copil daca l-ar avea pe tati prezent acasa. Dar daca nu si nu, TREBUIE sa gasiti putere in voi sa va descurcati si in situatia asta!

roxi si sa te descurci cu strumfii!
Incearca sa fi calma, caalmaa, caaalmaaa, asta conteaza cel mai mult in relatia cu un copil nazbatios. Chiar daca pare imposibil si f f greu, asta e cheia, sa nu ii "faci jocul", sa te lasi enervatya de ea, atunci simte ca are putere asupra ta. Daca ramai calma, balanta puterii inclina spre tine.

Ina misto ca te apropii tot mai mult de termen!
Ce mai face bunica ta?

Noki nasol diagnostic la matusa ta. .

Mergi la inceput