Colectia de toamna-iarna 2005 (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Hristos a-nviat!!

Si nu in ultimul rand,felicitari proaspetelor mamici,multa sanatate noilor bebici din echipa...

Kiar,am ramas numai eu cu un singur bebe??Nu ca nu mi-ash dori,dar o tot aman,nu stiu de ce.Nici Iulian nu e prea incantat cand vb de-al doilea bebe,si stiu de ce,pentru ca ne-am gasit amandoi doi lenesi,autosuficienti:))


Stefanel creste,creste,e la faza intrebarilor cu: de ce,de ce,de ce...la infinit de ce...a scris pe toti peretii,si il las,pentru ca oricum,la vara cealalta urmeaza o zugraveala:))

Va poop,dragele mele drage.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

hristos a inviat!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Petrecere de Aprilie"

"Iubitele mele"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

HRISTOS A INVIAT!
SA AVETI SARBATORI BINECUVANTATE!

Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban 2007-2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Pupam colectia si uram si noi Paste fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

HRISTOS A INVIAT!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

BUna colectie...

Va refaceti??? Ati papat copios si v-ati distrat pe masura???

Noi am stat la masa in familion, cu surorile si parintii si copilasii...In timpul mesei am avut un mic concert de "Tudor" asa ca...a fost super. Apoi Bb mic a gasit pozitia preferata de somnic si anume...pe burta. Deja isi ridica f. bine capul, si il intoarce de pe o parte pe alta (l-am pozat ca nu imi venea sa cred), iar sub ochii nostrii am indraznit sa il pun pe burta si a dormit vreo 3 ore nemiscat. Iar dupa baita de azinoapte....pe la 23.30 a adormit dupa ce a papat la san nu f. bine, si la 3.00 m-am trezit sa ii dau sa pape dar...cui? L-am ciupit, l-am giugiulit, si nik. La 4.30 deja....ma enerva ca nik nu zicea...asa caiar am incercat cu ciupeli, cu giugiuleli....dar nik...Abia pe la 6.00 a inceput ca scanceasca si am sarit pe el sa-l schimb si s-a treizit si a suuuuupt de a rupt pana aproape de 7.00 dupa care a dormit in continuare pana la 10.00 iar de la 11.00 doarme ca ingerasul. Pe seara are program de stat treaz...si de chitait...probabil ca nu ii mai ajunge lapticul sau....pur si simplu vrea si el atentie.

Gata cu povestirile ca merg sa incerc sa incar niste poze!



Diana mamica de Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Roxi,Diana, mult succes acasa cu puii!!!

Am avut un paste de cosmar, cu venit de la munte in noaptea de inviere cu iris sufocandu-se si ana cu febra peste 40 si vomat tot in masina, (din senin ambele) ne-am intalnit cu salvarea la 15 km de cluj, iris nu se oxigena suficient, am crezut ca imi moare in brate, ana era cu febra imensa si vomata toata... sunt si acum bolnavioare si mi-e tare greu. tati si cumnatu au mers la cabana dupa bagaje, au umplut 2 masini mari.... eu perind intre re-facut bagaje si urgenta (deja am pile la 112), ana e acum mai bine insa i s-au dublat dozele de antitermice, antibiotice...

deci: avem de oferit 2 locuri la 4* plus all incluissive in albena, la hotel kaliakra in9-16 aug. Noi avem asigurare storno, oricum recuperam tot, insa poate vreti careva ofertaRipley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Vai, Ripley, ce am citit! Mi-au dat lacrimile! Ce sa mai, am plins de-a binelea! Doamne, prin ce ati trecut! Bine ca e mai bine acum! pupam fetele scumpe si frumoase! Si mamica ingrijorata, ca sa aiba putere pentru toate!


Si Hristos a inviat intregii colectii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Hristos a Inviat!

Delia , de la ce problemele astea cu fetele, acum sunt acasa? Doamne prin ce a-ti trecut! o vecina de-a mea are 2 fete, cea mare are 2ani si 10 luni iar cea mica 10 luni si tot in ziua de Paste a avut problele cu ele, cea mare febra peste 40, deja era vanata in jurul gurii , acum e la spital cu amandoua, a zis ca nu iese de acolo pana nu sunt 100% refacute. Va , multa sanatate!








Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Aoleo! Vroiam sa va dau raport de miss dar am citit postarea lui Ripley si am inlemnit! Vai prin ce ati mai trecut voi fetelor! Dar chiar, de la ce? Chiar asa amandoua? Multa putere si insanatosire rapida!

Noi dupa varicela am trecut la conjunctivita si raceala de ramas fara glas - asta dupa ce chiar ma gandeam ca de 4 luni de cand e la cresa asta nu a fost bolnavioara deloc. Ei lasa ca le face pe toate deodata. Bine ca raceala asta e fara febra, de joi tuseste si are ochii lipiti dimineata, e maraita si se rasfata de numa'. Sta doar la TV pe motiv ca e bolnava
So la cresa luna asta, intre vacanta, varicela, raceala si de maine iar vacanta, nu a fost decat o zi cand mi-a adus conjunctivita . Dar de platit integral cresa trebuie sa o platesti fie ca mergi fie ca nu Oare la voi fetelor e la fel? Ca la Alba de ex, platesti doar zilele cand te duci, in rest nu.,Aici platesti si daca e sarbatoare legala, si deci zi libera, tot platesti...mama lor!

Hai cine se mai inscrie in clubul bolnaveilor?

Poll: va rog ce stiti despre vaccinul contra meningitei? Cand se face, se recomanda, voi l-ati facut, ce riscuri sunt????? Ca de cand sunt aici sunt rupta de tot ce este info medicala, zici ca sunt in jungla, zau!

Mergi la inceput