Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (159)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Fetelor,

Va pup si va urez Sarbatori Pascale fericite!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Luny, e extravirgin uleiul, dar tot o sa-l fierb daca am pitici, ce sa fac?

Sovi, cred ca mai rezist fara sfarc din ala, ma incapatanez...parca a mai trecut intr-o parte, mai am pe lateralul sfarcului...
Tu cu ce ii dai pe pielicica?

La mine e gata papica, noi oricum am ras un cozonac Vlad e lesinat dupa cozonaci si n-am putut sa nu-i dau si am papat si noi cu laptic, yamiii...

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Naty, cum au mai zis si celelalte fete, cred ca laptele nu e suficient de satios pt. Iulia. Asa am facut si eu, precum Claudia, numai ca am alta marca de lapte. De la anti-colici am trecut la bb gurmand si mananca bine, ia bine in greutate, regurgiteaza mai putin.
si fara sa cer sfatul pediatrei.Ieri la control i-am spus, m-a intrebat ce marca de lapte ii dau( evident nu e marca cu care ea lucreaza) dar nu a avut nimic de comentat. Copilul e bine dezvoltat.
Si incearca sa-ti reamintesti ca defapt Iulia nu are de cat 3 saptamani!

eu nu sunt gospodina...nu fac nimic special pt. Paste, doar ceva cozonac pe care il face masina de paine. Sarmale face o vrcina, tot romanca, careia i-am dat varza mea murata si frunzele de vitza. Miel noi nu mancam nici de-o culoare.Oua rosii tot vecina

Tuchita, si eu sper la fel, ca se va lua la intrecere cu David. Uneori le dau sa manance in acelasi timp, spunandu-i lui Seb sa-i arate lui David cum trebuie facut, sa-i dea exemplu.Merge, dar nu de fiecare data.

Mamicilor, in special cele care biberonesc, dar nu numai...copii vostri cer mancare la ora 11?
David, zilnic la ora 11 trebuie sa manance ceva chiar daca nu e inca ora de mancare. mananca putin si apoi la ora mesei mananca restul. Adica: acum mananca aprox 150mlla o masa . La 11 mananca 60 si restul 90 la ora mesei. (ii fac doar 60 la 11, dupa testari).
Din cate stiu eu ora 11 e ora la care scade glicemia in corp, ma insel?

pozici
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=59ecfb6ceda7fc8433bfcc&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> montaj




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

sovi, cam 2 ore de cand a terminat, ala ar fi timpul necesar digestiei lapticului, ca sa intre altul proaspat!:)
naty, pai si ce daca vorbim de formula care-i mai buna?..vorbim si de asta, daca asa s-a intamplat, tu sa nu te deprimi iar cumva!..asa a fost sa fie si nu-i capat de lume, Iulia e oricum sanatoasa, frumoasa si va creste mare foarte bine si frumos!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuleata spune:

Mie mi-au recomandat nan 1 hipoalergenic si asta ii si cumparasem inainte sa-mi spuna pediatra. Bebele meu mananca la 3:30-4 ore si e foarte linistit...deocamdata.
De unde iei tu Naty cu 20 de ron? ca eu i-am luat cu 30 si am intrebat si pe la farmacii aici la mine si costa 31.5.


www.dropshots.com/ursuleata14#albums/Vlad%20cel%20mic" target="_blank">Vlad cel mic

http://community.webshots.com/album/563181446vZzIjK


Mami de ursulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Tot cu colici suntem..in plus,maimutzik mea nazdravana nu mai mananca prea corect,ci putin odata,oboseste,adoarme flencanind,si dupa un timp vrea iar laptic,si iar ii dau si uite asa iar am ajuns sa prelungim timpul mancand,iar sfarcurile mele s-au crapat din nou si ustura..
Inca nu am iesit la plimbare fiindca in zona noastra bate un vant taios..maine sper sa avem noroc.
Naty..deocamdata voi merge aproape de casa fiindca am zone verzi si parculete.In weekend,probabil vom merge prin Herastrau.Conduceam masina,dar dupa atata timp de necondus,parca mi-e frica sa ies,cel putin nu cu copil..trebuie sa-mi intru iar in mana..Plus ca ma crucesc vazand cum se circula la ora actuala prin Buc,asa ca,stau potolita deocamdata.Abia astept si eu sa ne vedem ca "oamenii" in parca sau in alt loc frumos ..Off..sper sa nu fie nicio problem cu cresterea si sa-si revina.
Naty,tu cand iesi la plimbare,iei cu tine lapticul in biberon?
Cuscra,dar e bine sa-i indulcesti ceaiul?Of...cu suzi,exact la fel imi face si mie Teodora.Pana nu e in somn profund,nu pot sa i-o scot din gura..Dar,groaznic e cand nu o vrea,fiindca e suparata tare din cauza burticii..si sa auzi atunci urlete pe care nu le potolim cu nimik..
Si vezi,Cuscra,ca deja a ochit-o pe Teodora un flacaiandru amic,dar degeaba,tot Barosanelul e mai chipes si mai scump..
Adriutza,Ariel.
Ariel,tu reusesti sa scoti ceva cu aspiratorul ala nazal?Ca am auzit ca nu ar scoate nici el.
FELICITARI PIDANA!BINE AI VENIT BB ANA!SA VA TRAIASCA!
Mamici,laptele muls pus in bibe,cum se incalzeste?Ca si laptele praf?

Sa va mai zic una acra: de 2 zile am niste junghiuri puternice ca niste cutite in pArtea stanga a operatiei,unde in spital facusem un mic edem,ce s-a tras ulterior, dar numai acolo e durerea,de ma sperii..Ce-o mai fi si asta?

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.08)
Pozici
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

STELA eu nu am luat niciodata in parc lapte, am luat un Babydrink.Mufa doarme in carut ff bine, am stat si 2ore jumate cu el si daca se frichinea, ii dadeam ceaiul...se incalzeste si laptele matern, daca a fost in frigider. Eu am incalzitor de bibe, dar nu l-am folosit pana acum decat de vreo 2 ori!

gudinde,multumim pt urari, un Paste fericit si tie!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

of,bubu,si tu cu sfarcuri rupte??Tocmai tu,care sfatuiai mamicile ce si cum??O fi bine sa dam cu crema galbenele,ca parca Garmastanul nu vindeca prea bine si mai dau si o gramada de bani pe el.marea gospodina.
tot stolul fara exceptii.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.08)
Pozici
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

si merci,Luny.M-am cam speriat cu baby drinkul,chiar daca nu-i dadeam des,cred ca o sa-i dau si eu ca si Simo, baby calm.Dar nu l-as indulci..o fi bun si neindulcit?
"PASTE FERICIT" gudinde.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.08)
Pozici
"Domnul ne-a ajutat!!Multumim,Doamne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Va pupace4sc pe toate!
mstela eu le-am venit de hac colicilor cu spumisan care este cam la fel cu sab simplex.Acum suntem aprox. cuminti dar nu mai avem accesle de plans interminabile care le aveam.Am trebaluit putin caci toata mancarea mi-a facut-o mama.
Mimonix "gogosica ta infuriata" cum se impaca cu "gogosica proaspata?"
La noi Andra inca tatoneaza terenul si are rezerve in ceea cel priveste pe Vlad.Ezita ca-i este teama sa nu-i faca ceva rau luandu-l in brate.
Noi am fixat data botezului pe 17mai iesim la plimbarica a luat bine in greutate pe 10apr. avea 5,05kg ii dau tzitzica in continuare.
Sunt suparatacaci inca pierd sange.Sunt in a 57 zi de la nastere si tot imi curge.Daca pana acum am avut scurgerea specifica lohiilor de 3 zile am rosu curat.Voi ati patit asa ceva?Am fost la control dupa nastere pe 19 si d-na dr. a zis ca este bine dar atunci nu-mi curgea sange curat.Sunt cam trista din cauza asta...
Daca nu reusesc sa mai intru azi va doresc la toate
SARBATORI PASCALE FERICITE!COPII SANATOSI SI VOIOSI,MANCACIOSI SI FARA COLICI!NASTERE USOARA SI RECUPERARE RAPIDA RANDUNELELOR CARE ASTEAPTA SA NASCA!

Mihaela, mamica Andreei (5.09.1994)si a lui Vlad Constantin (29.02.2008)

Mergi la inceput