Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (159)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

naty, exact! nu pare stresat, enervat sau deranjat de varsatul asta, daca vorbeam sau radeam sau kk atunci, isi continua treaba de unde a ramas ca si cum nu ar fi fost nimic! despre cat de des ar trebui sa pape Iulia, aici nu-mi dau cu parerea, ca e vorba de formula..eu ii dau tot ca de obicei, nu mai des de 2 ore..dar sunt si 5 ore intre mese, ca azi-noapte de exemplu..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

PIDANA, FELICTARI, MAMICO, SA-TI TRAIASCA SI SA FITI SANATOASE!!
NICOL, rad dar cred ca tu nu radeai! incredibil, dar frumoasa nastere!
bubu nu e nevoie sa fierbi uleiul de masline dak e extravirgin, am intrebat si la medlife si la cursul firstbebe..asta cu fiertul e pt uleiul de floarea soarelui.

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Nu am citit mai nimic,suntem in focuri ca mancarurile,cu oale ce sa asteapta a fi vopsite,cu aranjatul prin casa...off,parca mi-ar mai trebui 2 maini...ce putin mai e pana la Inviere!abia astept!
-apropo de lapte praf,Naty,asa mai vomita bebelusi(stiu de la David ca i-am dat de la 2 luni-nu am mai avut eu laptic),si imi vomita cum zici pe nas,gurita...era haplea mare!a,si ii dadeam sa pape l a2 ore,caci daca dadea afara,ii era repede foame!dar,asa doar vreo 2 saptamani pana si-a revenit!
Spor la treaba,Gospodinelor

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia99 spune:

quote:
Originally posted by natynic

tuchi, eu tot suparata sunt, sper sa ne treaca azi. A avut randunoiul fixul sa o cantarim din noupe Iulia dimineata; in 3 zile a luat numai 20 g! Nu e in regula, nu e, puteti voi sa-mi ziceti orice! E Pastele acum, astept sa treaca si sun pediatrul, cred ca va trebui schimbat Nan cu altceva ca nu-i prieste, vad. De mancat mananca dar are 5-6 scaune pe zi (enorm la un copil care mananca lapte praf!), regurgiteaza la fiecare masa, de unde sa creasca? AAA, ba mai mult: am descoperit fara sa vreau ca randunoiul ii facea gresit biberonul, ii punea 3 masuri de praf in loc de 4! noroc ca i le face mai rar, dar 1-2 pe zi tot face el...offf.
Bubitele n-au trecut, cu toata crema pe care i-am dat-o si fara baby drink, deci nu e de la el. Simo, Luny, la voi cum mai e?
Claudia, Alice e cea cu melodia SCHNUFEL dar vad ca are succes universal, ii calmeaza pe toti bebeii! Stela, Mami_p, Kya, incercati neaparat si voi!

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea




Sa stii ca si eu am schimbat laptele nan cu humana 1 si se vede deja diferenta chiar daca eu nu am facut-o ca nu lua in greutate ci pentru ca nu-i tinea de foame , ajunsesem sa-i dau sa manace la 2 ore deoarece nu bea cantitate mai mare dar cu humana deja doarme si mai mult de 4 ore cat este intervalul intre mese , chiar i le servesc in somn pe cand cu nan-ul ma dispera mancandu-si manutele si tetina.Eu am schimbat laptele fara acordul pediatrei care mi-a zis ca nu are nimic laptele ci este el prea mancacios dar nu era asa

mamica de Bogdan Alexandru 2 luni
http://www.flickr.com/photos/64733768@N00/sets/72157600685678594/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

FELICITARI PIDANA! BEBE SANATOS SI REFACERE RAPIDA!

Bubu, Naty



Mami de Antonia grabita(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicol_conte spune:

Luny



Mami de Antonia grabita(23apr2008) si Alexia(24aug2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Claudia, si ai facut trecerea de la Nan la Humana brusc sau le-ai amestecat? Si Iuliei i se face foame cam de la 2 ore, e numai cu manutele in gura in timp ce la Prenan statea calma 4 ore; ii dau, se repede ca haplea, mananca cu zgomot, inghite probabil mult aer si de-aia regurgiteaza...Nu stiu, acum ca te aud si pe tine, mai stau 2-3 zile si daca tot asa stau lucrurile, trec si eu pe Humana.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Ieeeeee Felicitari Pidana! bine ai venit Ana-Teodora! sa fii frumoasa, sanatoasa, norocoasa si sexoasa!
Uau.. cezariana de urgenta... Recuperare rapida, mami! abia astept sa aud povestea nasterii!

Nicol, bine ai revenit! uau ce palpitant!! tare esti... cred ca dupa nastere, stateai si te gandeai daca a fost adevarat sau ai visat :))

Bubu, nu vrei sa incerci protector de sfarc?

Luny, tu il tii 2 ore de la ora la care ai terminat alaptatul anterior, sau de la cat ai inceput?

Simo, spor la bucatareala!

pupici! ma cheama la muls :))




sovi, mami de sasha (de la Alexandru) 17 Apr 08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Naty,

Imi pare tare rau ca esti suparata.
Cand vorbesti cu pediatrul intreaba-l si de Topfer, nu numai de Humana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Ok, Gudinde, .
Uff, daca alaptam vorbeam si eu acum cu voi doar de intervalul de muls si sfarcuri sfasiate, nu de care formula e mai buna...Asta-i viata.

Naty
mamica Iuliei Elena (30.01.2008)
DOAMNE,TINE-O SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput