Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Dragele mele sa stiti ca odiseea noastra e una plina de noroc.
Va multumesc din suflet pentru toate sustinerile si urarile bune.Chiar a tinut noroc.
Azi e o zi minunata pentru mine: bebe e bine, eu sunt atat de sanatoasa de eram speriata ca cum de nu am nimic. Acum abia astept ecografia de saptamana 20 unde zice medicul ca se vede mult mai bine tot.

Am mai intrebat de radiografie dentara daca dauneaza copilului sau nu.
Dentistul imi spusese deja ca de la 5 luni am voie caci nu dauneaza, acum si medicul mi-a confirmat. A spus ca daca chiar mi-e teama, sa-mi pun protectie de plumb pe burtica si atunci e 100% sigur. Daca e un aparat modern, fascicolul razelor e foarte bine directionat spre dinte si nu ajunge la bebelus. Asa ca m-am linistit. Nici anestezia nu dauneaza deloc.
Pentru arsuri mi-a dat Zurcal. Dar eu si cu ceaiul de musetel m-am inteles foarte bine si ajuta.

Azi sunt o mama fericita si va doresc si voua tuturor la fel.

Laureta,Musette,Felicic mult succes la eco maine.

Gabri bine ai venit si sa ai o sarcina usoara si fel ca noi numai vesti bune.

toate burticile

15+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri spune:

Eva, am echo pe 29 mai, dar mai merg si la dr Tutunaru (care consulta tot cu echograf). Doamne ajuta! mai bine nu faceam triplu test asta.

16+ si printesa Maria (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Felicitari Piersicutza, sa o tineti tot asa in continuare Nu ti-a spus daca e baietel sau fetita?

Burtica

20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri spune:

Piersicutza, felicitari si multumesc mult, asa sa dea Dumnezeu!

16+ si printesa Maria (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Felicitari pentru vestile bune Piersicutza si pentru bebe sanatos si cuminte!!!

Ce carucior ne aduci?

20+ Luca

POZE
SUFLETEL


Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Piersicutzafelicitari.Ma bucur ca esti fericita.
Anca Ce faci??Cum mai esti??
Gabri bine ai veni,iti doresc o odisee minunata.
musette,laureta,felicic bafta maine la eco.
Eu i-am facut botezul lui Andy in mai .A fost o vreme super.Acum sigur va fi inainte de postul Craciunului.
Nasa singura am fost si eu asa ca nu e o problema.
In legatura cu zodiile:eu mi-am dorit sa se nasca Andy in Berbec ca este o zodie puternica.Si asa a fost ,dar il domina pe taica-sau care e Balanta.Noi ne mai ciocnim ca eu sunt Capricorn.As fi vrut sa fie bb-lina Leu,dar DD stie cel mai bine.
toate burticile

19+

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Kid ai un PM.

Piersicutza felicitari pt bebe sanatos!


Gabri
eu zic sa stai linistita ca uite au fost cazuri cu TT nasol si bebe sanatos tun.Dr ce a zis?O sa te linisteaca Iosup sunt sigura.Tinem pumnii!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy, sunt binisor, multumesc mult . Contractiile s-au mai rarit si nu mai dor atat de tare. Oricum, tot in pat

Bebelina mea este extraordinar de activa, o simt aproape mereu. Chiar ma uimeste cat de tare poate sa loveasca, mi se misca burtica in toate partile, parca mi se plimba pe sub piele Draga de ea, sper ca asta e semn de bine si nu o doare sau nu o deranjeaza nimic. Paranoia de sarcina revine!

Burtica

20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Ce mult ati scris si azi!!!
Hai mai fiti serioase cu superstitiile! In aprilie ce mai e? Ca fratele meu s-a casatorit in aprilie si a divortat!
Ai mei copii cred ca vor fi amandoi balante, Dragos sigur e sa vedem bebe 2 cand va vrea sa vina pe lume!
Felicitari tuturor fetelor care au primit vesti bune la eco! Dar culoarea carucioarelor nu ati mai aflat niciuna?

15+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Si eu si sotul dorim o fetita, asa ca eu v-as aduce un carucior roz.
Dar pentru asta trebuie din pacate sa mai astept urmatoarea ecografie.
O sa am mari emotii, inca 5 saptamani.

15+

Piersicutza

Mergi la inceput