Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Gabri multumesc mult!!!!!!!!!!!!!!

Ilia
pai si eu vrea sa fiu slaba si frumoasa la botez si ideal ar fii sa fie si vara afara dar acu ce sa fac,sa las copilu' nebotezat pana in vara...nu prea merge iar noiembrie am zis ca e cat de cat o vreme placuta nu e ca ianuarie,februarie brrr

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

da, musette, ai dreptate, da' la tine si merge. eu am DPN 26 oct, asa ca n-am cum sa fac pina in decembrie, ceea ce nu e prea haios. de aia zic, mai vad io pina atunci...


13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Si eu cred ca vom face botezul prin ianuarie, la cum ma stiu eu... (nu prea imi iese treaba asta cu organizarea ). Din februarie, de cand am aflat de Mikul (asa ii zicem deocamdata), tot vrem sa facem cununia civila si uite ca au intervenit tot felul de chestii si tot nu suntem casatoriti. De ce imi era groaza nu am scapat, sa ajung acolo la starea civila cat un elefantzel...si pana la urma asta se va intampla, pentru ca acum arat cat de cat decent, dar se zice ca in mai sa nu te casatoresti, asa ca in iunie o sa va arat poze cu un elefant la starea civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri spune:

fetelor, eu la fiica-mea de 4 ani i-am facut botezul pe 5 iunie, ca am zis sa fie cald si frumos. Si a fost o ploaie si un frig si 10 grade in ziua aia...

in schimb am fost la un botez in ianuarie la Cornu (Prahova) si au facut cald in biserica, apa era calda, totul a fost perfect.

nu stiti cum se zice, ca niciodata nu racesc copiii la botez

16+ si printesa Maria (26.04.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Musette, ia mai baga-ti mintile in cap cum adica sa il faci leu? Asta inseamna sa nasti mai devreme cu vreo 3 saptamani, hai nu te mai gandi, te rog eu. Roaga-te sa se nasca la termen! Asa e cel mai bine pentru bebelac! conteaza enorm fiecare zi in burtica la mami lui, nu il supara pe Dumnezeu sa iti doresti sa vina mai devreme. Tin pumnii maine la eco. Dar tu parca mai aveai pana la eco? Te duci asa repede, la 19 sapt? Ai gasit un loc liber? Daca da, ce s-a intamplat cu vechea programare? Ai cedat-o cuiva? Ca as lua-o eu , pe mine m-a programat dupa 23 de saptamani, asistenta lui Iosup mi-a zis ca e ok pana la 24 de saptamani, intre 21 si 24, asa mi-a zis, dar parca nu sunt convinsa!

Ilia, eu am nascut in octombrie si mi-am botezat fetita in martie M-a cam certat preotul ca e mare, dar nu am avut ce face, in noiembrie cand am vrut sa o botez la 6 saptamani, era post, ok, botez se face, dar e pacat sa faci masa de dulce si dans in post, asa ca ramaneam doar cu botez la biserica si un fel de parastas cu mancare de post...am preferat sa asteptam si pe 5 martie cand deja era primavara afara am botezat-o. Avea deja 5 luni! De data asta am sa o botez in oct-noi, inainte de intrarea in Postul Craciunului.

hai nu mai ziceti de rau de Fecioare! Eu am fecioare multe in familie si sunt super ok! Eu ma bucur ca bebelina va fi fecioara (desi la mine e chiar la limita, ca dr. mi-a zis ca nastem la sfarsitul lui august, deci sanse sunt sa fie leu). Eu m-as bucura sa fie Fecioara, leii sunt mai "aprinsi" si cred ca ne vom mai certa, eu sunt scorpie, pardon scorpion.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Gabri esti in listuta.

Ca vorbeati de zodii, si eu vroiam leu da daca nu a fost sa fie asta e. Eu am o prietena fecioara care este foarte ambitioasa si care a reusit multe in viata asa ca... e ok si fecioara. Balanta nu am vrut pentru ca e mama si injineru' si am si asa batai multe de cap. Este singura zodie pe care nu am vrut-o de nici o culoare.

Despre nasi, e ok si unul singur, nun trebuie sa fie neaparat casatoriti. Noi cand am botezat ne-a zis preotul ca daca nu suntem cununati atunci conform legilor bisericesti nas se considera numai cel care tine copilul, in fine, o polologhie dintr-asta.Cate bordeie atatea obicee.
Noi avem discutii in privinta nasilor. Pe cei de cununie nu-i mai vreau pentru ca m-au dezamagit. Nici pana in ziua de azi nu au dat un telefon sa zica felicitari pentru bebe. DAr nu mai conteaza. Eu o vreau pe una din cele mai bune prietene cu care iesim mereu si mi-a fost domnisoara de onoare, care are si ea o fetita de 6 luni. In schimb injineru ma tot innebuneste ca lasa ca mai e timp. Cred ca el i-ar vrea tot pe cei de cununie desi nu recunoaste. Oricum eu stiu clar si asa va fi. Despre botez, il voi face probabil in noiembrie ca alfel nu as mai avea viata cu soacramea care e supermegabisericoasa . Daca ar fi dupa mine l-as face prin martie la anul.

Hai ca m-am intins cam mult



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBURUZA
19+ Mami de Denisa

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

si eu i-am facut fetei in decembrie si a fost ok, dar baiatului i-am facut in mai, bine el a fost si ff mic si a fost o zi superba. de aia si acum as astepta putina caldura.
aia cu casatoria in mai mie mi se pare o prostie. si aia care se casatoresc in alte luni si divorteaza ce superstitii au incalcat? mai e o luna superba, eu atunci m-am cununat si e ok.



13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
Originally posted by CD27
De ce imi era groaza nu am scapat, sa ajung acolo la starea civila cat un elefantzel...si pana la urma asta se va intampla, pentru ca acum arat cat de cat decent, dar se zice ca in mai sa nu te casatoresti, asa ca in iunie o sa va arat poze cu un elefant la starea civila



Cam multe superstitii la Odisee azi...Fetele, eu m-am maritat in mai...vi se pare ca sunt traumatizata in casatorie???

Gabri, cand ai urm eco? Tinem pumnii sa fie totul bine cu bebe!!!

20+ Luca

POZE
SUFLETEL

Never say never!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Si noi ne-am casatorit in Mai si suntem foarte fericiti. E prima data cand aud chestia asta

Burtica

20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri spune:

Monica

chiar cate bordeie... bine zici. Eu stiam ca si cel care tine copilul si cel care tine lumanarea sunt amandoi nasi.

Pentru dileme din astea cel mai bine e sa intrebi la parintele care va oficia botezul, ca sa fii cu constiinta impacata.

16+ si printesa Maria (26.04.2004)

Mergi la inceput