LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Saluuut!
Diana69, George face asa de foooarte mult timp.Exact cum ai descris, dupa ce face caca il trec fiorii.Eu nu-mi fac probleme din cauza asta pentru ca e absolut normal (am mai vazut si alti copii).

Multumim pentru urarile de Sf.Gheorghe si uram si noi La multi ani!!!! copilasilor care poarta acest nume, dar si celor care se sarbatoresc astazi.

Lui George ii da prima maseluta si e foarte marait, dar deja sunteti satule de maraiti.

De Pasti mergem la munte fara copil ca sa-mi aerisesc creierii ca nu mai pot.Simt ca ma lasa nervii.Asa ca el va petrece sarbatorile cu ambele bunici, dar pe rand.

Va pup.



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

salut!
roxana, ca tot t epalngeai de linite.. poftim, vin eu sa fac galgie... citesc, citesc... cand am ceva de zis zic..si acum am ceva de zis!!!

ZADI mi se pare absolut nedelicat din partea ta ceea ce ai postat mai sus. toata lumea se plange de pb si boli iar tu.. le spui ce..ca sunt mame rele? si tin sa te contrazic inmai mult puncte ..ca deh.. daca tot a venit momentul...:

1, Nu zice ca nu dai mezeluri ca McToast de la macdonalnds ai dat
2. organele genitale ale bebelushilor sunt inchise la culoare si ushor tumefiate in mod normal
3. desi la mom respectiv nu am continuat discutia pt ca am zis ca nu e fair, o fac acum pt ca vad c anici tu nu stii sa fii fair: da, esti una dintre mamele cu copii "perfecti" de parc... si imi stauc a dovada 2 mesaje de ale tale: unu in care spui ca ai tai copii ins pecial Ingrid nu tipa, nu face scandal si unul mai vechi in care am vazut cu toii ca nu e asha, plus multe mesaje in care intrebai ce sa te faci cu ea pt ca face"faze urate".


acestea fiind zise, ca o concluzie: nu numai copii tai sunt hraniti PEFECT, nu numai copii tai nu au fost bolnavi !

si cu riscul de a-milua si ban si avertisment sa stii ca e deranjant stilula sta al tau inc are pana si testicolele copiluli tau sunt mai frumoase si mai grozave decat ale tuturor celorlalti!


si iti spun clar si sincer ca asta e motivul pt care io nu pot sa intru sa scriu pe forum... FATZARNICIA si LAUDAROSENIA!


fetelor, toate celelalte, v-as ruga sa ma ignorati, nu am nimic cu nimeni altcineva, nu vreau sa isc o noua cearta.. cel mai bine ar fi sa lasati sa se sparga buba asta in capul meu. imi cer mii de scuze si sper sa nu se strice dinnou atmosfera .

numa bine!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

mai zadi cei drept mai prins, eu imi cresc copii la cort , in camp, la mine in casa e cum vezi la tv in emisiunea aia cu, curatenia, apa calda ,gaze sau curent n-am, nici bani de servetele umdede sau solutii dezinfectante, nu imi permit nici macar mezeluri sau danonino sa cumpar asa ca copii mei mananca lapte de la mine si cum nic dala nam daia sunt subnutriti, nu tipa nu se tavalesc prin parc da ii arunc eu pe jos sa se murdareasa sa iasa ceva bani din cersit ca curati nu merge,baie nu le fac , medicmente nu iau ca nu e bune, si eu nu pricepeam de ce se imbolnavesc, bine ca m-ai luminat, acum stiu
si sa dea domnul sa nu afli vreodata prin ce trecem noi , mamele astea neglijente si denaturate care nu stiu sa cresca copii asa profesionist ca tine

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Zadi, iubita mea, avand in vedere ca piticii mei sunt printre cei mai senibili si ma ides bolnavi din gasca, mesajul tau mi se pare o jignire adresata direct mie, dar si celorlate ca si mine...
1. nu le dau hamburgari pasati
2. si nici nu mananca de pe jos
3. nu-i spal doar de sarbatori
Si cu toate astea se imbolnavesc odata pe luna... daca nu chiar de doua ori...

Deosebirea maaaaaare intre zana ta perfecta (cum zicea cineva) si a mea... este ca a mea sta la gradinita, intr-o sala de doua ori mai mare deca sufrageria, cu 30 de copii... Asta-i colectivitatea
Si daca tu o vei da la scoala direct, atunci vei afla cum sta treaba... Pana atunci nu-mi spune ca pana la x ani a ta nu s-a imbolnavit decat de 2 ori... ca datele problemei nu prea sunt aceleasi...

Ce sa zic... ai gasit momentul perfect sa bagi iarasi raca...
Nu e prima data, evident nu va fi nici ultima...
Poti sa te feliciti si sa pupi unde si cand vrei tu si pt. asta...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Hai claca de pe mess... adunarea... ce naiba...
A nu sunteti toate pe mess??? Nasol... Aveti si alte trebi???

Asadar si prin urmare... draga mea Zadi... exista doua variante
1. n-ai scris tu mesajul in cauza
2. nu mai tii minte ce ai scris.

Vezi ca e mai sus, pe pagina 2... citeste-l din nou (sau pt. prima data daca nu-i scris de tine)

Incepi cu ma felicit, pup alea-alea ca ai mei nu s-au imbolnavit... si continui cu ce le dai tu de mancare si cum ii speli/stergi pe ei si jucarelele...
Logica mea (invatata in cls. a 9-a) imi spune ca reciproca este urmatoarea:
Astea care avem copii bolnavi inseamna ca: nu le dam de mancare ce le dai tu... ai nostri mananca de la carciuma si toate prostiile pe care le apuca... si nu-i spalam, stergem pe maini... de fapt nici sapun in cas anu avem...

Si mai spui ca noi iscam scandal? Cine ne-a jignit cu mesajul ala? EU?



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Zadi, imi pare rau ca nu realizezi ca tu esti cea care a iscat "furtuni in pahare cu apa". Nu e vorba de ce tabara alegem aici. Suntem doar mamici care au grija de copiii lor cum pot mai bine. Cat despre "claca de pe mess", uite ca iti zicem si in fata, nu te barfim pe la spate. E destul de rau ca nu iti dai seama ca te crezi perfecta, dar sa jignesti alte mamici care au nervii intinsi la maxim pentru ceea ce se intampla cu copii lor, e pacat de-a dreptul. Si, daca ti-ai reciti mesajele, poate ai intelege. Sau poate nu!


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

zadi id ul meu e stanescualexa, da un add si intra tu in conferinte sa vezi barfa,
"

quote:
Uite ca iarasi se alege tabara cine cu cine."
asa si care-i baiul tau? sunt la usa ta si te dreanjez? cine se aseamna se aduna nu? pai si atunci tu ce cauti aici?????????
noi starnim valva pe aici? uuu mai coboara din norisorii lumii perfecte in care traiesti si mai gandeste inainte sa vorbesti
quote:
Asa ca nu stiu cum e sa ai copil bolnav cu febra si altele
pai bine ca nu sti, dar odata ce nu sti de ce vorbesti?
quote:
doua oara s-a deshidratat pt. ca a vomat si am internat-o
copii mei asa bolnavi cum sunt nau avut onoarea de a ajunge in spital, pt ca am fost in stare sa ii ingrijesc, si pt ca stiu ce si cum sa fac , mai bine de tine ca nu sti, dar.... un copil in spital nui o lauda cred eu
si eu zic sa nu mai acuzi pe altii ca fac valva, mai bine uitate in oglinda in care te pupi si vezi ce faci

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Zadi, nu e nevoie sa nominalizezi copiii... mamicile care s-au confruntat cu boli una dupa alta sigur sunt f stresate si sensibile la capitolul asta de unde si reactiile vehemente si imediate. Tu vb de sfoara in casa spanzuratului, cam asa au sunat mesajul tau initial.

Si daca se aleg tabere e natural as zice, suntem ori de o parte ori de alta, ori nu ne bagam. Nu putem fi toti la fel.

Chestia cu filmuletele/pozele e chiar exagerata. Ar tb sa nu mai impartasim aici pozele pe forum ca sa nu fie interpretat ca ne "laudam" cu ce face fica-mea/fi=miu sau ce a mai invatat si asta nu e corect fata de fetele care totusi vor sa mai vada puiutii dar nu au timp de "claca de pe mess".


Mctoast, branza topita, pufuleti, "mezel", danonino sau nu, fiecare creste copilul cum simte sau dupa posibilitati si tb sa respectam alegerea fiecaruia.

Retetele puse pe-aci sau pe blog sunt cat se poate de naturale si pt mancarica facuta in casa deci nu vad de ce tb sa aduci si asta in discutie. A impartasi retetele cu mamici lipsite de imaginatie sau nepricepute la bucatarie nu e laudarosenie.


Daca un bebel se imbolnaveste sau nu tine (zic io) mai mult de sistemul imunitar cu care e inzestrat si bineinteles de mediul cu care ia contact.


Gata, am facut pace, is buna de "modelatoare", nu?!

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

unde-i ma emoticonul ala de rade tare..da' tare... de ii crapa falcile.... a, nu nu este..sunt io aia care rade asha... ptiu ptiu ca era sa ma innec.

punctual ca asha e frumos..se poarta in claca noastra ( halal limbaj monsher!)

1. pai da.. ai scris corect NUCRED CA E CAZUL SA MA DAI EXEMPLU. daca nu intelegi ce zic iti recomand sa iti recitesti propriul mesaj...

2. cred ca stiu mai bine decat tine care sunt motivele MELE pt care nu itnru pe forum. ce legatura are cu faptul ca am facut msito de multe fete (exemple te rog.. concrete, citate...)

3. cu retetele ori esti ori te faci..nus tiu care din 2.. io am pus acolo ce dau eu d emancare copilului MEU si cine a vrut sa se inspire a fost pb lui... diferenta dintre noi este ca io nu am zis FACETI ASHA sau DE CE NU FACETI ASHA? eu am reltat ce am facut..ca nota informativa
sa nu uitam ca ti-ai facut intrarea aici intreband de ce u alaptam! dupa care ai continuat cu nu stiti sa va educati copiii si a fost scandalul cu culorile si cu jocurile cu copilul.

Daaaaaaaaaaaaaaaa AM FACUT FRONT COMUN SI TE-AM BARFIT EP TINE PE MESSENGER! care e rpoblema?!?!?! si DA numai pe TINE pt ca daca nu ai realizat pana acum esti singura care are o problema.. chia rnu te mira ca esti SINGURA luata in vizor.... hai, ca te dai fata desteapta, sa caut sa vad si ce facultati ai facut ca stiu ca nu ai ratat ocazia sa ne impartasesti pana si acele amanunte.

4. fix d'aia e innorat ca te-ai infuriat tu.. si pe bune ca asta chiar ma doare.. ca aveam planuri

5. niciodata sa nu spui niciodata .. cel putin nu atat timp cat e "uneori". Eu nua s avea tupeu sa spun nu am dat aia aia ...sau macar eu am suficienta tinere d eminte sa stiu daca am zis CANVDA ca am dat McToast

6. nu fato..nua steptam laude.. eu am pus filme cu ce stie sa faca al meu copil si atat. fara sa blamez pe careva ca al lui nu face pt ca nu s eocupa de el. s. filemele au fost puse atunci special ca sa te oftic pe tine.. care dai din gura ca sa facem si sa dregem si sa ne educam copiii ..ca sa vezi ca am stiut ce sa fac si fara sfaturi ca la scoala!

lasa zadi ca faci tu curat, ca oricum tu faci totul perfect perfect perfect!!!!

are mama o fetita frumusica foc...Iarina-Maria 01.04.2007
buburuza mea
ruza buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Copilul meu a racit o singura data cu o luna in urma si tot m-am simtit aiurea cand ai zis, draga Zadi, cele de mai sus.Incearca sa te pui in locul fetelor si cred ca o sa-ti dai seama ca desi neintentionat poate le-ai ranit.Este foarte adevarat ca virozele la copiii mici apar luate de la fratii mai mari care merg la gradi ori la scoala.Am si eu o verisoara care nu reuseste sa o scoata la capat cu cel mic din cauza fetitei care aduce boli de la scoala.
Deci, cred ca ar trebui sa iti ceri scuze pentru mesajul cu pricina si sa revenim la oile noastre ca si asa ne-am imprastiat



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput