Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Buna dimineata mamici!

MADA-nasol cu maseaua.Cum iti mai este?
NARCISA-Multumesc de intrebare.Nu,nu exista tratament pentru chist in sarcina.Tot ce pot face este sa ma rog sa nu se sparga sau sa torsioneze ovarul:(Si asta fac!Sunt optimista si multumesc fetelor de incurajari!
Anais-imi place f tare!
MARIMAR-frumos ai mai scris despre starea de gravidutza!
CAPRIOARA-si mie mi-a zis doctorul sa fac analiza de streptococ B.exista o perioda mai indicata pt asta?
MARINA-felicitari pentru fetita!
DIDI-of,si eu ma simt cel mai bine pe spate ,dar ma chinui sa dorm pe o parte pen' ca asa scrie la carte...
MARYB-Cat ma bucur ca totul e bine!Bravo!
MIKY-nu e bine sa compari bebelusii!
BOTI,RALU,TIBERICA-f frumoase burtici!!!
CAMY-fii si tu mai optimista!
ANAXENA-WOW!ce putin mai ai!Trebuie sa fie tare bine...
Andrey2008-felicitari pentru baietel!
DIDI-sanatate multa!
NATI-Bafta la eco!Asteptam vesti bune!
Cu Mona sunt si eu foarte indignata!Cum nu reusesc medicii sa afle diagnosticul??? E strigator la cer!Doamne ajuta sa fie totul bine !
Eu azi sunt gospodina pentru ca maine plec la Iasi la ai mei!!Abia astept!Desi,recunosc ca mi-e cam frica cu domnu' chist(ma simt pe o bomba!)vreau sa gandesc poztiv si sa ma bucur de zilele sfinte alaturi de cei dragi!
Va imbratisez cu drag!

Sursula24+ bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaco spune:

Salutare burtici si mamici....
Revin si eu cu cateva randuri. Am reinceput serviciul de o saptamana, dupa un binemeritat concediu de odihna si acum tot ma chinui cu plictiseala asta de dinainte de sarbatori, cand nimeni nu mai are chef de treaba si se numara orele pana la vacanta prelungita de Paste si 1 mai.... yupiii...o saptamana cap-coada! Si maine cred ca o sa avem zi libera (noi, femeile) pentru ca 8 martie a picat sambata si nu ne-a putut face cadou ...nu-i rau!

Am citit fiecare randulet, si tare m-am mai necajt cu vestile despre Mona, dar eu sunt sigura ca totul va fi cat se poate de bine pana la final. Ca doar si ea si bb mic sunt puternici si DD are grija de ei! ganduri bune si de la mine.

In rest eu sunt bine, incep sa ma misc din ce in ce mai greu, dar ma mai si alint uneori!. Maine plecam la socri un pic in Suceava, apoi si pe la parintii mei, si nu stiu cand o sa mai pot urmari forumul, dar avem timp dupa mini-vacanta! Va urez un Paste fericit si cu multe bunatati!
Pupici pe burtici!

24+ Mara Alexandrina
barzutza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

neatza natziune!

pupici la tot poporu'!
de Mona mai stim ceva!?
mey...mie imi pare ca asa greu trece timpu'...am senzatia aia de la inceputul sarcinii..cand tot asa, avem impresia ca nu mai trec odata saptamanile...en fin...
anaco si voua!!! las ca ne auzim noi dupa...cu impresii... tu ai luat deja chetsii la bebelina!?


Oana
22+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata gagici,

...eu sunt bine...ma simt bine...(atatanaspa e ca sunt la servici)...in rest...e bine...asa m-a rasfatat sotul si ieri si azi de dimineata...ca imi vine sa merg si sa stau toata ziua cu el in pat....sa ne giugiulim..
Dar....el a mers azi la firma doar ca sa faca mobila pt noi...abia astept...

Sper ca Mona sa fie bine si bebe Codrin la fel...

Cami 28s, cu Timeea Cristina



pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

aaaaaaaa..uitasem...aseara am cumparat 4 body-uri...faine...faine...
Abia astept sa-mi imbrac gaza in ele...




Cami 28s, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Neata fetele!
Sun ai mare grija cu urcatul scarilor,cand simti ca obosesti sa te opresti sa mai faci cate o pauza.
Nati sper sa fie totul bine la eco si sa vii cu vesti bune!
Mai fetelor desi nu ma pot plange de dureri in sarcina o singura problema am:nu mai am rabdare pana nasc,mi se pare ca trece atat de greu timpul,sunt nerabdatoare sa-mi cunosc fetita.

Tecky 29 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna fetelor.
Eu azi nu ma simt prea bine - ma cam doare burtica, asa ca la menstruatie. Am vazut ca si alte fete s-au mai plans de astfel de dureri, dar ce vreau eu sa stiu este daca sunt normale sau nu. Am luat un no spa dimineata si acum sunt la serviciu, insa nu cred ca stau azi pana la 3, o sa plec mai devreme sa ma bag in pat. Si ieri m-a intepat un pic prin burta si dupa ce am dormit la pranz mi-a trecut.

Anna 27+ cu Maria
AMR 13
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaco spune:

Am mai pus o poza de la albumul puiutului meu, respectiv eco de pe la 23 de sapt...e din doua ca nu mai incape pe ecran, si sta acolo ca in sezlong. Mi-e asa de draga, mai ales ca se vad manutele si piciorutele, si e si cu fata la noi!

Oana, obligatoriu o sa avem ce povesti dupa sarbatorile care vin acuma...pana atunci - relaxare!
Si nu am cumparat nimic pt puiut...tot ma opresc pe la articole de bb si nu se prinde nimic de mine! Parca nu imi place nimic, parca nu stiu ce trebuie, parca ar mai fi timp, plus ca mie nu imi place deloc sa fac cumparaturi! Poate dupa Paste ma invrednicesc sa cumpar macar 2-3 chestii... mai intai sa vedem cu ce ne capatam de la viitorii bunici care sunt super incantati!.

24+ Mara Alexandrina
barzutza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

m-am wakey si eu ,a se traduce m-am trezit,sotzul e plecat dupa bunici la Galati se intoarce cu ei diseara

la noi super ploua si n-am cehf de nimik

m-am trezit cu o burta taree!!ce DD se intampla,shtiu ca sunt contractii BH dar totushi cam exagereaza uterul meu, bine ca nu ma doare nimik

azi oare ce mai fac??



Ana-Maria31+ am schimbat prefixul!!
am oMARIA!!!AMR 9 saptamani
numaratoarea inversa a inceput

proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Neatza, la mine azi e ultima zi. Yesssss urmeaza o sapt de relache. Apoi mai am doar 2 sapt de munca, ce bine ca ma saturasem de tensiuni.
Danangie nu ne-ai zis cum ai scapat de dureri de stomac? Io aseara m-am trezit cu niste noduri la stomac si ma gandeam ca daca ma apuca iar vreo criza de gastrita om ma fac. Dar au trecut.
Aseara am primit o salopetica pt bb asa scumpik...Si niste perechi de sosetele de-ti vine sa le mananci.
Fetele am vazut dimineata o stire cum ca niste britanici au descoperit dovada ca alimentatia mamei dinainte si din primul trim de sarcina influenteaza sexul copilului. Cik aportul scazut de calorii din alimentatia femeilor care incearca sa nu se ingrase prea mult in sarcina determina nasterea unei fetite. Cik in ultimii 40 ani s-a descoperit un declin puternic al baieteilor. Ca sa faci baiat tre sa mananci mai multe calorii, cik mamele care papa dimineata cereale si banane pe parcursul zilei au sanse cu 40% mai mari sa faca baiat. Ghiciti ce pap io in fiecare dimineata: cereale cu lapte si banane Io nu cred in treaba asta ca sexul e influentat de alimentatie, dar m-a amuzat cum se potriveste.

bujo 28+ cu Filip
album de nunta
bb stuff
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput