Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Mirela eu am luat Elevit pana am nascut si din luna a7-a am luat alternativ 10 zile fier si apoi 10CaMgFe.
Danangie felicitari pt bebe grasunel!Nu e pacat sa faci curat,nici sa speli.
Kitzy daca nu te lasa durerile de la no-spa e semn de bebe!
DELPHINAS bine ai venit,felicitari pt optimismul tau,asa trebuie sa fi.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
printesa mica
http://community.webshots.com/user/jojo_miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri,fetelor!Initial am luat Elevit dar nu ma simt bine de la el si am trecut pe Materna si mi-a zis sa iau si Tardiferon o zi da,una nu!

Kitzy, se apropie momentul marii intalniri! Noi suntem pe faza pentru galerie!

Dana, si eu stiu ca nu este pacat sa faci curatenie in aceasta saptamana,eu chiar am si spalat la inceputul saptamanii si stiu ca se mai spala sambata inainte de Pasti pentru ca apoi nu se mai spala o saptamana pana la Izvorul Tamaduirii.
Tu faci cozonaci? Wow...eu nu stiu sa fac,noroc cu bunica mea ca face ea pentru ca nu se compara cei de casa cu cei cumparati.

Veronica, imi pare foarte rau ca ai trecut prin atatea incercari!
Doamne ajuta ca in curand sa ti se implineasca visul de a fi mamica!

Laura, abia astept pozele!

Va !




Mirela 23w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

danangie nu stiu ce o fi facut grasul ala de folicul.azi sunt Z28, dar nu stiu ce-i cu mine ca nu-mi vine sa testez.acum mi-ai facut pofta rau cu cozonacii.deja vad cozonacii umflati, aburind
kitzy sunt pe faza, am pregatit pampoanele
musettepink eu ma cam tin singura in suspans.nu am deloc chef sa fac test, am asa o stare ciudata, sunt agitata, mi-e somn rau , dar cam am insomnii.iti tin pumnii pentru eco si astept sa ne aduci vesti bune si poze cu bebe.
lau ce face puitzul Thea?cand ne mai pui poze cu ea?
cristina26, blueeyes,pepsi,c.myry,monysorescu, jojomiha
delphinas imi pare rau pentru ingerasii pierduti si te felicit ca ai gasit puterea sa mergi mai departe.
irinabobe hai cu testul ca eu nu testez fara tine.si uite ca tin lumea in suspans

Cristina, sigur in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Musettepink, multa bafta maine la morfofetala.O sa fie bine!

Mcrissa, imi inchipui ca iti este teama sa faci testul dupa atatea dezamagiri dar trebuie sa fie bine acum.Tin pumnii stransi sa vina iepurasul cu II liniute!



Mirela 23w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

teo am vazut pozele noi cu bebe Mihnea si m-am topit toata.e asa de frumos
Mirela cum il va chema pe bebe?v-ati gandit la un nume?
jojo s-a facut bine micutza?

Cristina, sigur in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Mcrissa, am ales primul nume,Robert, dar inca nu am gasit unul de sfant.Ne gandeam la Mihnea Robert dar mai cautam!



Mirela 23w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Blueeyes eu iau elevit. Fier nu mi-a recomandata doctora desi si eu aveam fierul un pic sub limita. Am inteles ca vitaminele astea trebuie luate si vreo 2-3 luni dup ace nasti.

Delphinas bine ai venit. Imi pare rau de ingerasii tai insa ma bucur ca vrei sa mergi mai departe. Noi suntem alaturi de tine.

Musettepink bafta maine la eco. Tin pumnii sa fie totul ok.

Mcrissa tin si io pumnii poate vine iepurasul cu cele II liniute mult dorite.

Kitzy s-ar putea sa fie momentul mult asteptat. Io sunt aici cu majoretele mele.

Danangie si eu stiu ca nu e pacat sa faci curat in saptamana asta. Si nici sa speli. Bine ieri cum a fost Sfantul Gheorghe nu s-a spalat, azi si maine la fel si stiu ca se mai spala sambata. Spor la treaba si sa iti iasa cozonacii buni.

O zi buna sa aveti! Va pup pe toate!


bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

KITZY pai eu incep deja galeria!!


MUSETTE Tin pumnii stransi. Ai sa vezi ca va fi bine. Abia astept sa ne scrii. La ce ora ai eco?

LAURA ma gandeam eu ca nu tre' sa fie pacat...dar am zis: mai stii.....

JOJO in calendar arata cruce neagra....as avea 2 masini de spalat dar daca e cruce neagra......putem?

MIRELA eu pana acum nu am facut niciodata cozonaci. Eu nu sunt brava la facut dulciuri. La mancare am o fantezie si o vointa.....dar cand e vorba de dulciuri......eu cu toata rusinea iti spun ca ma bazez pe sot. El e cu dulciurile.Sa nu iti fie frica sa iei vitaminele ca nu are ce sa.ti faca rau. In cel mai rau caz iti creste pofta de mancare. Asa il va chema si cumnata mea pe baietelul ei: Robert plus Gabriel.

MCRISSA sa dea D-zeu si Maica Domnului sa fie acolo un samburel. Sfatul meu e sa nu testezi. Nu te stresa cu asta. Fii linistita, chiar daca e ceva imposibil. Dar incearca sa-ti alungi gandurile de la testare. Asteapta sa ai vreo 2 zile de intarziere. Cand eu am facut testul in ziua 28 a CM la un ciclu de 28 de zile, il facusem pentru ca in ziua 27 sangerasem si pe urma gata. Deci, era ceva straniu la mine. Oricum, tin pumnii.

MONY asa am zis si eu. Cred ca las de spalat pe Sambata. Pai va invit la o felie virtuala de cozonac.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Mesaj de la Kitzy (SMS) :

quote:

La ora 11 aveam dilatatie 2. Incepe sa doara cam nasol. Va tin la curent. Pupici.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

KITZY - si eu sunt prezenta cu majoretele.





Va pup pe toate

Miha

http://tt.lilypie.com/ybP9p2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput