Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Zambetmic, ai grija de tine, e tare inselatoare vremea asta.

Boo, am citit ce mi-ai scris de mothercare.com, multumesc. Poti sa-mi spui te rog cat sunt taxele de livrare pentru RO? Am pe cineva in Anglia, poate reusesc sa le comand cu livrare acolo iar prietena mea sa mi le trimita. Vreau sa vad cum e mai convenabil, nu am pe nimeni cu care sa ma "cuplez" si sa impart transportul.


Burtica

20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Buna dimineatza!

Niste pumni stransi si niste pampoane pentru fetele care merg azi la eco: Eva si Diana





Eva, pregateste-te sufleteste sa stai ceva pe acolo, mai ales daca n-ai programare. La ce clinica mergi la Herghe?

zambetmic n-am de gand sa plec nicaieri, chiar daca is asa avansata. Glumeam si io ... e fain de tot pe odiseea asta, unde naiba sa plec.
dyanira sora mea de acelasi varsta gestationala la mai mare, cu sanatate!

Sa aveti o zi faina, afara e soare si bate un vant de primavara!

_
Our future determines our past
Fasolica de S21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata!!!!!!!!!

EVA

DIANA

va astept cu vesti minunate fetelor !!!!!!!!!!!!!!!



asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

'Neata
Eu m am trezit cu capul greu si ceafa blocata. Cred ca am tras curent ieri.
Asa ca acum beau un ceai



Eva Diana
Hai fetelor cu vestile bune




Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Buna fetelor,
M-am intors si eu din concediu si incerc sa citesc tot ce ati scris, vad ca aveti vesti bune si ma bucur tare tare mult pentru voi, felicitari si va tin pumnii celor care mergeti la eco
Vroiam sa va spun despre hainute de gravida, poate va intereseaza, este un magazin la Sf Gheorghe, din statia de autobuz, cum te uiti spre Universitate il vezi, in jur de 1 mil si cateva sute o pereche de pantaloni, dar nu sunt straluciti, la fel si magazinul Cocor, pe la etajul 2 sau 3 nu mai stiu exact. Pantaloni si fustitze de blugi, mai dragute sunt la Zara, au o sectiune pentru mame si sunt in jur de un milion jumate'
Despre magazinul Mothercare am auzit ca ar exista la Piata Dorobanti, chiar deasupra pietei (informatie neverificata),eu am gasit un magazin din asta unde am fost in concediu si au foarte multe produse, dar se gasesc si la noi cam toate, la preturi un pic mai mari. Eu am carat dupa mine, din Anglia, un sterilizator de la Avent (se gasesc si aici), dar...minte de gravida...l-am luat mai ieftin de acolo

Acum o sa fac si eu una alta pe la birou, dar revin la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Anca depinde de cantitatea pe care o comanzi. E o taxa de vreo 20 si ceva de lire la care se adauga cate 2 lire/ kg. Eu am platit si 32 dar si 50 si ceva transportul, in functie de cate chestii am comandat. daca vrei iti spun exact pe PM ca poate nu intereseaza pe toata lumea.
Eva si eu stiu ca daca n-ai programare la el stai ceva pana intri. Sa-ti iei o carte ceva cu tine Tinem pumnii !!
CD27 ai dreptate, magazinul Mothercare acolo este in Dorobanti. Si la Zara au chestii dragute. Eu mi-am luat o pereche de pantaloni de birou, mai business, dar sunt foarte ok, cu exceptia partii de bumbac pentru burta care e foarte inalta, ajunge pana la sutien . Iar la partea cu sterilizatorul adus de dincolo, eu te inteleg perfect. Eu mi le-am comandat de la Mothercare de pe site si cu tot cu transport am dat mai ieftin cu vreo 3 mil decat l-as fi gasit aici. Eu una zis ca merita.



cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Buna dimineata, dragele mele!

La multi ani cu ocazia Sf. Gheorghe!

Eva, Diana suntem cu gandul la voi. Asteptam sa ne aduceti vesti bune.




Am o maaare rugaminte: Imi trece si mie cineva fetita in lista? As face-o eu dar nu ma pricep

18+ cu Sofia

Bebelina se face mare
Poze cu gagalicea mea
Burtica

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danucu spune:

Eva si Diana, sa veniti cu vesti bune de la eco. Eva, mult curaj.








17+

Poze cu noi
Poze cu burtica
Pictures from Belgium


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Neatza!

Acum am picat si eu. Am fost sa ma caut pe la analize ca nu iesisera prea bine. Eh, am ramas doar cu corpi cetonici si cu nisip ... sa citesc si eu din urma si revin!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Am si eu o fooooooarte mare dilema. Avand in vedere ca sunt in 21 de saptamani.... ma intreaba lumea in cate luni sunt, io le raspund in saptamani si vine replica: Adica cate luni? Am intrat in 5, termin 5... cum sta treaba?
mari probleme existentiale, domle..

_
Our future determines our past
Fasolica de S21+

Mergi la inceput