Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Multumesc fetelor ca ati scos agitatele la lucru!
Sper sa fie bine pentru toate care merg la eco saptamana asta, sa fie ca un cadou de Pasti.
Eu chiar m-am gandit ca am aflat de BB de Craciun si a fost atunci ca un dar de la Mos Craciun iar acum poate o sa aflam ce e BB ca un caodu de la Iepuras.Ar fi minunat!


Diana
21+ sper la un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Uauuu ce mult ati scris!!!
Va pup pe toate
Am avut o zi cam agitata la servici si nu am reusit sa intru...acum am reusit sa va citesc cu atentie si am vazut o multime de vesti bune..ma bucur mult pentru fiecare din voi
alinushcafelicitari pentru baietel...baietel voiai, nu??cel mai important e ca e sanatos si voios
felicicsa-ti traiasca Vasile!!!
Eva, Diana
tin pumnii stransi sa veniti cu vesti f.f.f bune...si sigur asa va fi
alexa si mamiimi pare rau ca nu ai scapat inca de greturi..mult n-au cum sa mai dureze si o sa te bucuri pe deplin de sarcina
dyanira, julyfelicitari pentru nousa semnatura si la mai mare
piolica, anca,danucu,andreea_and,si pentru toate burticile de aici un pupic mare de la noi
Acum ma duc sa fac un dus fierbinte ca m-a prins ploaia puternica de azi si m-a udat pana la piele...parca ma incearca si o durere de cap..sper sa nu fi racit cumva.
Va pup pe toate si va doresc o seara linistita
Ne auzim maine cu cele mai bune vesti de la fetele care merg la echo

+18+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am ajuns si eu intr-un final acasa ...la traficul din Bucuresti nici nu de mirare

Felicic , deci nu a zis nimic de stat in pat cat mai mult si consemnare la orizontala?Pai atunci e si mai bine pentru tine!

Multa bafta fetelor care se duc maine la eco si sa vina cu vesti bune bune!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

si inca odata inainte de nani



EVA, DIANA!!! sa va aduca iepurasul vesti bune
maria, ai grija la raceala. bea si un ceiut inainte de somn.
noapte buna tuturor!

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Felicic sa iti traiasca Vasilica

Eva , Diana




Poze


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

July la 2 Mai si stam aproximativ vis a vis de terasa Dinamo. Daca o iei pe strada aia la primul colt pe stanga este o casa placata cu piatra. Intru imediat si iti dau si numarul meu de telefon. Vom fi prezenti cu totii inclusiv una bucata Potaita (Scottish-ul Terrier din dotare).


Am fost la eco de 20 sapt (in fine 19 si 4 zile). Totul ok. Bebe ramane baietel si are 330 gr. E cu capul in sus, nu a stat o clipa la masuratori la un moment dat il inghesuise cu transductorul poate poate o sta si atunci si-a pus mainile pe fata. Placenta grad 1, artere uterine flux normal, placenta pozitionata deasupra cicatricii existente (zicea tipa asta ca ar conta). Atat cat se vede ecografic nici o indicatie de amniocenteza. A da si la fel ca Nerantula si bebe al meu are un chist coroidian, existent pentru ca am facut ecografia asa devreme. Foarte simpatic a fost la ecografie, a durat cam o ora si aparatul fiind foarte bun era si imaginea foarte clara astfel incat m-am delectat cu imagini amanuntite.

Magazinul Faire DODO, e pe Dorobanti, cum vii de la Perla pe dreapta langa Piraeus Bank, un pic retras. O pereche de blugi, nu chiar cei mai ce 280 RON, tricouri pe la 150 RON. Eu una am spus nu multumesc dar ma gandeam ca poate va intereseaza.

Miruna + Alexei (13.07.2006) il asteapta pe BB2 in septembrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

july, faptul ca esti cea mai "mare" la saptamani era un compliment, uite ca si dyanira e la fel, deci nu esti singurica
sezi frumos aici la odisee ca-ti sta bine
cz_cristina primele 10-12 mesaje sunt moderate deci apar muuult mai tarziu fata de cand le postezi tu, si la viteza albinutelor astea la scris pana apare postul tau ele au mai scris 10 pagini , asa ca scrie repede cele 10-12 posturi si dupa aia o sa apari in timp real si o sa fie mai usor
azi bineinteles ca de cum am intrat in casa m-am apucat de curatat cartofi, initial am zis ca-i fac taranesti (aproape de reteta propusa aici) da imi era asa pofta ca n-am mai avut chef de mancare elaborata asa ca i-am facut reteta proprie si i-am papat repede cu cascaval
retea mea (asta ca sa fac si eu pofta altora ... nu ) este: taiati cubulete mici sau felii groase, sarati f bine si apoi pusi in ulei la foc mic pana se fierb, cand s-au fiert se da focul mare pana incep sa prinda culoarea de prajit, ies crocanti la exterior si moi la interior, o bunatate

16+ cu fitita Adnana

www.obezitate.org.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

buna seara burtici.
Imi e cam somn, dar abia am apucat sa citesc ce s-a scris azi, tare guralive si vesele, ca de obicei.

Eu inca incerc sa imi dau seama daca e bb cel care misca sau sunt matzele mele care se revolta. Inca nu am ajuns la nici o concluzie asa ca astept sa fie mai hotarat.
Sau saracu bb trebuie sa razbata prin statul de sunca de pe burta si ii e un pic mai greu...
Cu hainele de graviduta m-am hotarat ca mai astept, cel putin pana nu o sa mai mai incapa macar o pereche de pantaloni din cei vechi (cei care ii aveam model mai larg, ca aia care ma strangeau inainte de sarcina nici nu i-am mai probat).

Oricum m-am indragostit de pantalonii tai, Eva asa ca daca as gasi asa ceva probabil ca as renunta la fobia mea fara de hainele de graviduta.


Multa bafta fetelor care merg maine la eco, poate mai completam culoarea unor carucioare. Oricum chiar daca nu aflati ce e bb va doresc sa fie sprinten, vesel, sanatos si frumos dezvoltat.



17+ inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata tuturor si multa bafta fetelor care merg la eco sau asteapta rezultate.

Eva & Bebe Luca
Eva & Bebe Luca
Eva & Bebe Luca


Diana &
Diana &
Diana &


20+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Buna dimineata dragelor,

Va invit la o cana de lapte, ceai sau ce mai serviti voi de obicei.

Anca si multumesc f frumos pentru galerie tuturor fetelor.

Dragelor, am emotii cat casa, m-am trezit cu noaptea in cap. Azi am o intalnire importanta cu bebe la morfofetala. Puiul meu cred ca simte tot ce simt eu, aseara si acum de cand m-am trezit da incontinuu din picioruse. E ceva...nici nu credeam ca o sa il simt atat de des, desi mi se pare normal, la ecografie vad ca nu sta locului. Cred ca face tumbe ca stie ca mergem sa il vedem si are emotii :)))

De-abia astept sa ajungem la dl Herghelegiu, nu mai am rabdare.

Deja inceputul de zi se anunta bine, e o zi insorita!

Dyanira, iti tin si eu pumnii strans strans.
Dyanira!

Irina, m-ai tot intrebat despre jeansii mei. S-a tot facut vorbire la odisee despre ei, sunt luati din Paris de la H&M, raionul de gravidute. Vezi ca H&M nu sunt doar in Franta, intereseaza-te de unde poti si tu sa iei.

19+ Luca

POZE
SUFLETEL


Never say never!

Mergi la inceput