Mamici de Martie-Aprilie 2008!! (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

[majortea]
GO KITZY, GO!!!!

mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

cam liniste pe-aici!
ma duc sa spal geamurile la balcoane!
see you later!


mamica de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Neatza! asta ca sa se inteleaga ca am avut o noapte cu urmatorul program papa la orele 22, 2,15, 5,30, 8,15, apoi direct nani de fiecare data, fara frichineli si COLICIOI!!ptiu sa nu ne deochiem!!
Ariel si Tuchita, buna treaba cu lubrifiantul, o am in vedere, mai ales ca zilele asta cred ca sar gardul, ca nu se mai poate, frate:))))
mami.p, condoleante inca o data, offf..
kitzy, mult succes azi la control!!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Buna dimi,noi zambitori nevoie mare!avem si de ce:dormit fff bine,papat ,kk facut-ce mai,am un baietel model!sa nu il deocheati!
mai,fetelo,Ariel avea dreptate cand zicea ca depinde mult si de iscusinta dr la broderie(ca sa fie mari dureri cand)...mie dr mi-a zis sa il sun dupa ceca sa-i spun cum a fost...sa stie daca e priceput sau nu,dar si noi asteptam sa treaca Postul,mai ales ca acum e Saptamana Mare.si antrenament avem,din noiembrie...asa ca ,o saptaman in plus ,in minus e nimic!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

neata fetele! bb a avut o noapte buna, a dormit duuuuus dupa baita, a papat cam la 3 ore si s-a culcat cumintel la loc.insa, de la ora 6 juma l-au apucat frichinicii, asa ca acum el doarme fericit si eu nu!!! nu am dormit decat vreo 3 ore toata noaptea. m-am simtit foarte rau, mi-a venit sa vars, m-a durut gatul, asa ca am repetat faza cu albastrul de metil si vad ca azi inca mai doare, mar macar pot sa deschid gura....nasul mi-a curs garla si azi la fel si se mai si infunda ...nu-mi imaginez cum am reusit sa racesc in halul asta, ca pana ieri am stat inchisa in casa, ferita de curent, vizite nu prea am avut....trebuie musai sa intru pe imunizari, ca nu mai tine!!!

am trimis pe mailul comun 2 poze....una vecheeee si una noua, asa pt comparatie!

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

simo, am o prietena pe care a cusut-o dr. ei, saraca, de a afcut-o fata mare la loc.....ce s-a mai chinuit biata de ea! pana la urma a mers la dr. si i-a facut o noua incizie...ca sa rezolve problema.



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna, fetelor/mamicilor/randunicilor! Sa va traiasca bebeii si sa va bucurati de ei! Sa va iubeasca si sa va aduca numai fericire!
Sunt o viitoare mamica de mai-iunie 2008 si ptr ariel as avea si eu o intrebare: am vazut ca ai nascut la Spit judetean Ilfov. :) Acolo ar urma sa nasc si eu, cu dna dr Parpalici. Te rog, imi poti scrie si mie pe PM (sau aici, n-am nimic impotriva) cum a fost acolo, cam care sunt "scorurile", la cine si cand anume ai dat, te rog din suflet ajuta-ma si pe mine sa sunt tarorizata de frica oricum ca n-am sa ma descurc... daca mai adaug si stresul asta, iti dai seama ce iese...
Te pup si iti multumesc din suflet!

YLARI

http://bd.lilypie.com/Iyarp3.png

http://community.webshots.com/album/561951230FYYkoq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata crenguta!

Bubu, e tare frumos Stefanut! Sa-ti traiasca baietii minunati!

Cristina, felicitari mamico, refacere rapida si laptic din belsug pentru bebelusha Daria!

Mami, condoleante, imi pare rau! Tu sa fii tare pentru Honey a ta!

Tuchita, bine ai revenit, am vazut ca ai lipsit cateva zile. Si eu cu Rebe am problema cu vomitatul dupa masa. Mereu ma stresez ca vomita tot, dar tot eu incerc sa ma linistesc prin faptul ca fata creste bine, doarme, face caca din belsug si e deja pufoasa ! Dar la noi, ragaiala de dupa masa e urmata de o baltuca de lapte!

Schimbari de dupa:

- dus in 2 minute

- luat micul dejun in picioare in maxim 2 minute , de multe ori cu un picior impingand leganutul ei!

-dimineata cand imi face randunoiul masaj , incep sanii instant sa curga, dar rau!

-inainte de alaptare la fel, fac balta pe langa mine

Cred ca mai sunt multe, dar nu-mi vin acum in minte...

Zilele trecute o vecina m-a intrebat daca am 5 sau 6 luni de sarcina!!!! M-am simtit tare prost!

Revin ca scartaie fata...

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel si de Rebecca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

quote:
Originally posted by ariel_7000

simo, am o prietena pe care a cusut-o dr. ei, saraca, de a afcut-o fata mare la loc.....ce s-a mai chinuit biata de ea! pana la urma a mers la dr. si i-a facut o noua incizie...ca sa rezolve problema.



mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)

POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007
povestea lui TEO


nasol de tot...si eu la David am avut niste dureri..dupa ce ca,dr mi-a lasat in uter bucati din placenta, nici nu m-a cusut bine...un nenorocit pana la capat!!!

Simo,mami de DAVID- 3 iulie 2002,si de SAMUEL CASIAN -1 martie 2008
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalv spune:

buna dragele mele sa va traiasca copilasii si viitoarelor mamici nastere usoara ;am nevoie de ajutorul vostru in legatura cu semnarea unei petitii pt modificarea legii adoptiilor ;va rog ajutati-ne sa reusim ca prin semnarea acesteia sa nu li se dea posibilitatea parintilor biologici ai copilului adoptat sa ne cunoasca ;va multumesc anticipat si

nusica

Mergi la inceput