Mamici de Noiembrie - Decembrie 2008 (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toriceli spune:

Buna dimineatza burtici.

Bine ati venit noilor gravidutze !

Otilia , joi repet analiza. Multumesc pentru ghindurile bune.Nu sper sa iese in grafic nici de data asta pt. ca TSH- ul era deja aproape de limita inferioara inainte de a ramine insarcinata (de obicei s-a situat undeva la limita inferioara , de prin 2000 sunt sub monitorizare endocrinologica) dar cel putin voi avea o confirmare clara a dozajului.

Astept povestiri nastrusnice de la eco !


Toriceli 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Neatza!
Bine ai venit Carpediem.
Eu iar am avut insomnii . Noaptea ma uit pe pereti si ziua pic de somn.

==========
Corina 7+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

'neata fetelor,

Carpediem bine ai venit!
Si eu cam am insomnii si ma dor si sanii noaptea...
De mancat...nu mananc mai mult ca inainte, sunt foarte ametita de la utrogestan, o sa vad cum stau cu secretia si probabil ca o sa il pun tot vaginal pana la urma.
Vreau sa treaca mai repede ziua de azi, ca sa merg maine dupa amiaza la eco, sa vad puiutul.Mi-a calculat o fata de la aspirante, in functie de anul nasterii al meu si al sotului si mi-a spus ca va fi fetita.

Ramo 6+

Puiutul meu scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

burtici ajutati-ma si pe mine intr-o chestiune!
deci voi va calculatidupa prima zi a UM? in acest caz la mine ar fi o mica diferenta intre ce arata ecograful si varsta sarcinii calculata de la UM; am citit pe la alte topicuri ca mai sunt burtici la care exista diferenta asta si ca important este ca aceasta diferenta sa se mentina cat de cat constanta pe parcursul sarcinii.
eu am avut UM pe 20 feb(dupa UM azi as intra in sapt9), iar conform eco joi am 8 saptamani de sarcina..deci cum trec la semnatura???
lamuriti-ma si pe mine pls!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

buna fetele
pe 7 mai o sa ajung si eu in Buc sa imi vad bb iarasi si cand ma gandesc ca trebuie sa fac un drum de 5 ore doar sa il vad ma apuca disperarea si apoi alte 5 la intoarcere of daca nu avem si noi doctori K-lumea(help vreau si eu TGV in Romania in 1.30 min as ajunge).
maine trebuie sa reiau analizele toxo, cmv, titratrea...nu te mai vaiti sa fie bine atata imi doresc.
A si inca ceva mai fetelor pana nastem cred ca o sa existe 40 de capitole.u
Revin cudatele mele vreau si eu in liniuta DN 01.09.1982 UM 13.02.2008 DPN 19.11.2008
Sanatate si un moral de neinvins la mai mare fetele 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

VonHelen, aceeasi problema o am si eu, dupa UM azstazi am 6 sapt + 2 zile, iar dupa eco 5 sapt+3 zile, din cauza ca am ovulat tarziu.
Cine ma intreaba eu spun varsta dupa UM, adica 6 sapt+2 zile.Sa vedem si maine la eco, cum se prezinta, dar nu-mi fac griji pt. ca stiu sigur cand am ovulat.

Ramo 6+

Puiutul meu scump

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

neata gagici,

carpediem, te-am trecut pe listuta. Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos. In ceea ce priveste analizele, sa stii ca in sarcina sufera modificari aceste valori. Si eu am facut acum pe sarcina hemoleucograma completa si mi-au iesit niste valori putin sub limita sau putin peste limita si dr mi-a zis ca este ok. Deci, eu zic sa nu te stresezi cu astea. Iar inainte de sarcina, la mine erau toate in limite.

in alta ordine de idei, am sunat azi dimi la laboratorul de genetica sa intreb cat de mult conteaza la interpretarea bitestului ca am scris la sarcini pierdute defect genetic in loc de sarcina oprita in evolutie si mi-a zis ca nu conteaza, dar a notat ce am zis eu ca am scris gresit. Mi-a multumit ca am sunat si am anuntat....si eu i-am zis ca eu ii multumesc ca m-am linistit si eu...

maryb 12+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

....eu mi-am trecut semnatura dupa masuratoarea de la
ecograf...

...Vine unla mami...


...Primele episoade!!!...




LAURA 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

VonHelen trece la semnatura DPN conform UM pentru ca cea rezultata in urma ecografiilor se va modifica pe parcursul sarcinii.

Fetelor, eu azi sunt foarte multumita pt. ca am reusit sa ma programez saptamana asta la dr. mea care va veni joi din concediu si sa ma programez in Iasi, la cel mai renumit ecografist de acolo, dr. Gh. Iliev, pentru ecografia morfofetala de trim I (la 13 sapt).

carpediem bine ai venit si sarcna fara probleme!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

da, si mie dupa masuratoarea de la eco mi se pare mai corect...pentru ca practic la UM nu eram gravida!
oricum sa vedem ce-mi zice dupa-amiaza la eco!si daca e totul bine, fixez si eu semnatura!

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

dupa UM :
9 sapt implinite azi

Mergi la inceput