**LMA Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

LA MULTI ANI! Elteka, sa fii fericita si toate visele sa ti se implineasca!

La multi ani! si tuturor capsunicilor ce si-au serbat primul anisor!

Eu cu grijile si incercarile de a o face pe andreea sa manance is mai in urma cu urarile si vizionarile, dar stiu ca am vazut cum frumoasa Maya a Micai cutreiera casa, baietelul lui Kid cum era ademenit la concurs sa mearga de-a busilea ... poze cu cretulinu' de Doxinu in parc si la bazin ... si noua freza a lui Andrei de Vali.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

In primul rand vreau sa urez si eu sarbatoritilor de zilele acestea un mare "la multi ani!"

Elteka, "la multi ani!", sa fii sanatoasa, sa te bucuri de Elias si, de ce nu, si de surioara lui Elias!

La multi ani si pt capsuneii de Cristalina si Lauraa care au implinit deja un anisor, sa cresteti mari, sanatosi si cuminti!

BettyR, vitD3 injectabil mi-a adus-o cineva din Italia, intr-adevar aici nu se mai fabrica.Din pacate mai am doar o filoa si nu stiu ce o sa fac apoi, eu o sa plec peste o luna in Olanda si o sa incerc acolo sa vad daca gasesc.O sa iau mai multe in cazul fericit si o sa gasesc o modalitate sa iti trimit si tie.Noi am observat pe la 3 luni necazul, am vazut ca are sternul infundat, apoi Cerasela mi-a zis ca nu ii plac coastele lui deloc.La inceput pediatra ne-a marit doza de Vigantol, si abia pe la 7 luni am inceput cu injectabilul.Mie mi s-a zis ca ce e deja "stricat" nu se va mai repara, ci eventual va fi mascat cu trecerea timpului de felul in care se va dezvolta musculatura.De corset nu a pomenit nimeni nimic si nici nu i-as pune, nu e chiar un capat de lume ca sa chinui copilul cu corsetul(zic eu)

Noi am fost in weekend la munte, Andrei a fost tare incantat.L-am leganat in hamac, si cu cat era viteza mai mare cu atat era mai fericit si chiuia, i-a placut mult de tot in leagan, am jucat fotbal,am alergat dupa catei, am tipat la vacute, si a dormit foarte linistit in carut la soare.Am avut o vreme superba si ne-am simitit super.Abia astept sa repetam experienta.Aaa..si ne-am bronzat deja putin, are un ten foarte...latino :))

Miniuta, bine ca ti-ai revenit cu epiziotomia, io sunt din categoria celor mai putin fericite, dar sper ca saptamana asta sa rezolv si eu problema.

Ma duc sa muncesc putin si ma intorc....

Lavinia si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

ELTEKA, LA MUUUULTI MULTI ANI FERICITI!!! Numai bucurii si vise implinite iti doresc!!!

Vali5, sa-i fie de bine... cu noua tunsoare... Dar CUM de v-ati indurat??? Si eu abia astept sa-l tund mai scurt sa nu-i mai intre parul in ochi sau sa nu-i mai pun bentite, agrafe, moate, etc. Ce mult schimba parul un copil... acum parca ai alt copil . Ma tenteaza si pe mine o astfel de tunsoare... mai ales ca vine vara :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vali5 spune:

bettyR, multumim ca ne-ai vazut pozele!

andrada, si mie mi se pare tare schimbat fara par, dar ma saturasem de prins parul, uscat dupa baie, cand se trezea era cu el in ochi. Si m-am gandit ca tot vine caldura sa il tund scurt (nu e ras in cap) sa il vad si eu cum arata fara. O sa i-l las sa creasca si in timp ma hotarasc cum ii sta cel mai bine. Foarte posibil la toamna-iarna sa i-l las iar castronel.

lavini, asa mi-ai facut o pofta de munte...

Elteka, acum am vazut ca a fost ziua ta ieri - La multi ani, multa fericire si numai bucurii in viata!

Valentina, mamica lui Andrei - 24.04.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

La multi ani sarbatoritilor de simbata, duminica si luni!!!

VAli ce elegant era cu parul lung si papion si ce smecher a devenit dupa... e foarte diferit, dar dulce cu ambele freze.

Doxinu am vazut pozele, e ca pestele in apa si ca fluturele in parc.

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

La multi ani, Elteka! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita!

La multe lunite pentru
David de Miniuta
Matei de Dicarstea
Isabella de Petit ange
Ana de Carmen_So!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Elteka La multi ani !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tot ce iti doresti sa ne indeplineasca!!!!!!!!!!
Sa ai parte de cei mai frumosi ani alaturi de Elias cel scump.Noi suntem bine, ne-am apucat de treaba prin casuta asa ca intram mai rar vreo doua saptamani ca pregatim o nunta importanta in familie, si nu prea mai avem timp liber.
Ah, ce ma enerveaza tastatura asta ca de la un joc al meu sot i-a dat una de nu mai merge ca lumea. Lasa ca vine el acasa si il pun sa cumpere alta dar din banii lui de bere.
Va pupam pe toate si pe toti!!!!!!

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

La multi ani tuturor piticotilor sarbatoriti azi! :La multi ani, Elteka!

Vali, ti-am vazut piticotul aniversat. Ce bine ii sta cu papion, parca e model. Poate ar trebui sa-i trimiti niste poze la reviste de profil/agentii. Oricum, tuns arata a alt baietel, mai rebel. Cu papion arata business-like. Sigur nu ai doi?

Tocmai am vb cu Liviana despre salina, ma gandeam sa o duc pe Mara. Am tot citit pe net si pareri pro, si contra. Si asa am dat peste prezentarea purificatorului Salin http://herbanet.vstore.ca/product_info.php/pName/purificator-de-aer-salin. As lua un aparat de-asta. Voi ce parere aveti?

Edit: daca vreti sa va relaxati un pic http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=105932&whichpage=1.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

Graviduta, eu am mai scris ca am aparat Salin, l-am luat pt mine acum 2 ani, dar nu pot dormi cu el ca suna.TudorCatalin mai zicea ca are si ca nu o deranjeaza zgomotul, ca il da pe volti mai putini, si eu l-am dat dar tot il aud. Dar eu is genul de persoana care nu doarme daca este un pic de lumina sau zgomot. Si eu nu am simitit mare lucru, eu am rinita alergica si am nasul de multe ori infundat, dar cum spuneam nu prea am simtit nimic deosebit, sotul in schimb zice ca da, ca ii curg mucii si ca simte sarea, o fi el mai simtitor de cat mine.

ANDRADA HELP ME! M-a sunat sotul ca a fost dupa analizele andreeiei, care are urme de rahitism - coaste evazate si a zis ca a iesit Ca si Forsfor marite, fier un pic sub limita. Ce inseamna asta? E grav? Si sa dam 3 pic de Vigantol 2 sapt si sa repetam analizele. Iti spun exact valorile cand ajunge acasa, dar is curioasa rau! SI dr care ni le-a dat (de la cluj) a plecat in concediu si numai peste 2 sapt se intoarce. Oricum eu is in ceata rau ca nu mai inteleg nimic.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Miniuta, La Multi Ani si din partea mea, chiar daca e cu putina intarziere.
Elteka, LA MULTI ANI!
sa fiti fericite, fetelor si de asemeni iubite toata viata!

Florentina, acum am inteles. E bine daca bona a putut sta peste noapte. Paturici absorbante folosesc si eu (ca sa protejez salteaua), puse peste cearceaful impermeabil, dar cum M e un zvarcolac, paturicile fug de regula de sub el, asa ca mai pun si 1 cearceaf mare impaturit peste paturici. Daca il uda, trebui e sa-i schimb cearceaful, hainele, uneori uda si plicul cu patura, deci distractia e maxima. Haha, ce faza cu nervii lui Cip. B vad ca e pasnic, dar se mai supara cand ii iau din mana obiecte de ros interzise tip baterii, iarba etc. Am facut sambata o mancarica cu loboda, leustean, ceapa, bors si smantana - ca felul II. A iesit f buna, dar nu prea a avut succes la copii.
Miniuta, ce inseamna "bolesnite"?
pepsica, merci pt raspunsuri.
Doxinu, cum sa ma supar? Nu e nici o problema, stiu f bine ca nu e de glumit cu piticii somnorosi sau obositi. Si noi ne-am dus apoi catre casa. Felicitari pt cei 2 dintisori! Multumim pt poze!
Mica, vroiam sa le descarc azi, dar am uitat cablul. Maine sper sa iti trimit pozele.
Vali5, sa va fie de bine! Tii, si ce costum frumos a avut baiatu'! Ii sta f bine lui tunsulica, ii lumineaza fatza si ii scoate in evidenta mai bine ochii.

Fetele, pt tricouri cred ca mai trebuie sa asteptam. Nu mai sunt sigura ca vor ajunge pana vineri din motive de Posta Romana in prag de Pasti. Cum aflu amanunte va spun.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput