Gravidute si mamici de Constanta (23)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Doc, Mav asteptam poze de la botez.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Hristos a inviat!

Sper ca ati petrecut frumos. Eu n-am mai avut timp sa intru pe aici...
Va multumesc tuturor pentru felicitari si urari! Sa vi se implineasca si voua inmiit ceea ce ne-ati dorit noua!
...Eu sunt la munca azi si maine... si-s obosita dupa ziua de ieri... cand am avut onoarea si bucuria imensa de a-l boteza pe bebe Serban!
Am febra musculara la maini... desi finutul nu e un grasan, dar l-am tinut mult in brate, de drag! E un frumos (dar voi deja stiati asta!), si-n cuminte si e iubitelul meu mic!!!!
Am pus doar cateva www.flickr.com/photos/12628432@N06/?saved=1" target="_blank">poze, pt ca in biserica a fost extraordinar de aglomerat (au fost botezati 7 copii deodata!) si n-am reusit sa ne pozam mai mult...
Ma simt foarte fericita, implinita sufleteste, ca l-am botezat pe Serban!
Poate daca n-as fi pierdut sarcina aceea, anul trecut (bebele meu ar fi trebuit sa se nasca la aceeasi odisee cu Serban), n-as fi avut acum asa finut scump...
Am incredere ca DD ne da anumite incercari, ca sa ne intareasca! Si cred ca, de data asta, totul va fi ok cu bb din burtik!

Va pup! Tre' sa ma intorc la munca....

13+


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Desigur, si din partea noastra: LA MULTI ANI CU SANATATE, BUCURII SI TOATE CELE BUNE, ANA-MARIA SI INA!!!!!!!!!!

...Si sa va mai spun un secret: l-am vazut din nou pe bb Gabriel (al Inei) si asa frumos a crescut, i s-au rotunjit si lui obrajorii!!! BRAVO, mamicii lui, ca numai ea stie cat se chinuie cu mulsul, saracuta!!!

13+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Oho..poze de la botez...super...cu totii sunteti niste frumosi!
Sa stiti k vi se citea fericirea si multumirea pe chipurile tuturor...

eu sunt singura acasa....nu-mi vine sa cred cata liniste...
daca nu trebuia sa-mi primesc finii deseara nici n-as fi stiut ce sa fac cu timpul liber...e prima data cand stau acasa fara darius. imi este tare dor de el, dar noroc cu tehnologia asta, caci numai le dau un buz alor mei si pun imediat webcamul sa-l vad...
Credeam k ne va cauta dupa ce am plecat de acolo, k va plange dupa noi, dar doi bani n-a dat... am bait independent, ce mai....
Va pup pe toate si plec la bucatarit caci v-am zis k primesc finii...

Madalina37
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Mav sunteti asa de frumosi cu totii. De finut nici nu stiu ce sa mai zic. Bebe inginer e superb.
Fetele, am probleme cu Maria. S-a trezit azi cu febra, a facut la olita mai moale si a vomitat tot laptele de dimineata. E pleostita toata si prost dispusa. Nu stiu ce poate fi.

www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604195810998/" target="_blank">Maria la restaurant
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604200218221/" target="_blank">Primele zile din viata mariei
www.flickr.com/photos/24980424@N08/sets/72157604340884907/" target="_blank">Maria face baie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salut!
Alina am vazut pozele, sunteti niste frumosi . Sa va traiasca finutzul, sa va bucurati de el.
Monica felicitari pentru crestinarea micului poet/inginer , sa fie sanatos, sa creasca mare si sa va aduca numai bucurii.

Distractie placuta si in a III a zi de paste!




poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi
tot noi



Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina78 spune:


Serban multa sanatate, alaturi de mamica si nasica ta ... si cei dragi.

Va pupam cu drag Am vazut poze, ce grasun si mare eee... lasa ca va ajungem si noi. Iar ochisorii... mari si expresivi. Buni de papat.

Mav saru-mina ptr aprecieri. Crestem si noi.

Madaluta ce faci bun? Spor la treaba.

eu - Ina si minunea noastra mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

ADEVARAT A-NVIAT!

'neata Constanta!!

eu acum imi revin un pic din balamuc, aseara mi-am permis si eu sa ma deprim si miorlaiesc vreo ora ca n-a fost vremea frumoasa la petrecere, si ca a fost frig, si a trebuit sa stam in casa (mai putin baietii care au cam stat in frig cu Ballantine's alaturi) ca(,) copii n-au putut sa se joace afara cu baloanele cumparate etc etc (pana atunci m-am tinut bat!).

Dar botezul in sine, la biserica a fost frumos tare, Serban Andrei a fost cumintel tare, n-a sarit din bratele nasei (sau tocmai de-aia are febra musculara, ca l-a tinut bine sa nu fuga!). a plans un pic la apa, a facut pishu imediat dupa (sau asa credem noi, oricum a fost primul la cristelnita, ce mai conteaza!!)

multumesc mult-mult de urari si de ganduri bune de ziua mea si urari de vreme frumoasa de botez, macar n-a mai plouat ca in ziua de Pasti, a fost mai bine, am putut face gratarelul...

am ramas datoare: Ina, n-am apucat sa te sun (mea culpa, da' cred ca te-a tinut Gabriel ocupata de nu te-ai suparat pe mine)
si Ana-maria!! multi anisori fericiti cu mami!!

Denis, cand am citit cantecelul de urare de LMA de la tine mi-am adus aminte cand ati venit anul trecut la ziua mea, tu cu burtica mare si eu zicandu-le tuturor sa-mi ureze sa fac baiat (desi eram deja gravida, da' nu stiam inca...)

sunt tare bucuroasa ca avem un crestin in casa, ca are o nasa care-l iubeste tare mult, si ca am fost familia impreuna la o asa ocazie.

o sa pun poze, dar sa vad cand mai pe seara, acuma mergem iarasi la curte, tatal meu pleaca iara in Coreea maine si mai stam pe acolo, si sor-mea cu baietii ei, abia astept saptamana viitoare sa re-intram in rutina noastra, ca e Serban tare agitat, numai lume si locuri noi si galagie (nu ca nu-i place, vrea sa fie in centrul ei cat mai mult, da' intra in supra-doza...)

va pupicesc mult si va iubesc tare-tare

Monica de Serban-Andrei, inginer si/sau poet (15.01.2008)
prima intalnire -povestea nasterii
www.flickr.com/photos/monicu/sets/72157600515391346/" target="_blank"> poze cu cupilu'
www.youtube.com/results?search_query=Serban-Andrei&search_type=" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

mada, mirela, cami, ina, multumim inca o data!

mirela, daca deja a si varsat, mergeti degraba la dr!!! si ai grija sa-i dai sa bea cat de multe lichide (gurite mici si dese), sa nu se deshidrateze! ...eu am fost cu seb in spital exact acum un an, cu sindrom de deshidratare (varsa si nu putea sa bea/manance din cauza unui streptococ din gat!) si a fost groaznic!

mada, tu vrei bataita, ca deloc nu esti cuminte! las-o mai moale cu musafirii si cu meditatiile si cu toata treaba, trebuie sa ai mai multa grija de tine! bebelina tre' sa mai stea in burtica! asa ca treci la odihanaaaa!

13+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Monica bine ca s-a terminat totul cu bine si aveti un crestin frumos.
Mirela sanatate micutzei, hidrateaz-o cum ti-a spus Alina si, mergeti s-o vada un medic.

Am pus cateva poze cu noi de Paste.

O zi buna!




poze si www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi
tot noi



Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput