Pacientele optimiste si gravi dr Tutunaru cap 55

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Arucs, ti-am trimis PM.
Georgia, concediu placut la Moeciu, sa va relaxati si sa va simtiti bine !
Feli, continui galeria si in capitolul asta :





Vine cu
Doamne ajuta tuturor sa auzim numai vesti bune
magdita
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

felix, nu pot sa fiu mai prejos....





suntem toate alaturi de tine

succes, bine ai venit si speram sa nu stai mult pe aici. Pune mana pe telefon si fa-ti o programare la Dr. Tutu si iti va spune el ce sa faci pe mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

felix , ti-am trimis PM , dar cred ca traiasca un complot ... ieri cand am avut treaba de nu ma vedeam , mergeau toate snur ... acum cand as avea ceva vreme sa va scriu ... ba pica reteaua , ba se blocheaza ... si tot asa ...

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Ubi, iti urez sa ti se adevereasca visul anul asta !


Vine cu
Doamne ajuta tuturor sa auzim numai vesti bune
magdita
aspiranta din aprilie 2004

"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Merci magdita,

desi as vrea sa se adevereasca pe invers (adica cu fetita).....dar hai sa nu cer prea mult !!!

Anu asta cu siguranta pt toate fetele vine

Felix, ai avut dreptate, apa de ploaie testele astea pana acum nici unul pozitiv. De ieri au inceput sa ma doara usor ovarele si a aparut mucusul.Am putut face in cele din urma o programare la un ecograf in ziua a 14,maine poate o sa-mi fie de ajutor, pana ajung la Tutu. Am respectat partial regula cu 72 de ore (adica dupa o pauza de 64 ore .


ubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camid spune:

Buna ziua dragele mele. Va urmaresc de ceva timp, dar pentru ca am un job care-mi ocupa mai tot timpul, nu prea am timp sa tin pasul cu voi.Dar asa m-au emotionat povestile voastre, fiind o fire mai sensibila, incat am zis ca e cazul sa ma altur si eu voua.
M-am inregistrat si eu pe forum si as dori sa ma primiti in randurile voastre.
O sa va spun si povestea mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

bine ai venit cami . asteptam povestea ta. se pare ca in ultimul timp s-au alaturat foarte multe fete grupului nostru. aici e grupul fetelor care poarta noroc.sa se lase cu bebei.hai fetelor cine mai participa la concurs. urmatoarea premianta.

cu ajutorul lui dumnezeu voi reusi anul asta
http://tt.lilypie.com/XILYm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ubirica spune:

Bine ai venit Cami!!!

Rocsi, ne-am alaturat multe, datorita voua , senioarelor, am gasit aici un forum calduros plin de optimism . Pe mine ma ajutati mult avand in vedere ca sunt inconjurata numai de mamici (prietene, colege), care au ramas foarte usor insarcinate si care nu ma pot intelege.

ubi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camid spune:

Povestea mea: Incercam de aproape 2 ani sa avem un bebe si pentru ca am vazut ca se lasa asteptat ( mai ales ca si eu am mai ramas insarcinata si sotul mai are un copil de 11 ani)am inceput sa facem investigatii. Mai intai eu cu toate analizele hormonale care sunt beton si apoi el cu spermograma care a iesit proasta-oligoastenozoospermie moderata. D-na doctor Matei a zis sa mai facem investigatii sa vedem cauza spermogramei proaste, dar si hormonalele lui( doar testosteronul la limita inferioara) si eco testiculara sunt ok.in afara de un stafilococ auriu care nu pericliteaza cu nimic spermatogeneza.Am zis sa nu mai pierdem timpul pt. ca avem amandoi 40 de ani si sa trecem la inseminare. pentru asta am facut HSG si stupoaretrompele total nepermeabile. Nu a trecut deloc substanta. Dr.ginecolog ne-a dat sanse numai FIV-ul dar am zis ca vreau sa incerc si o laparo cu toate ca ea mi-a zis ca sunt sanse minime sa fie desfundate prin laoparo pt. ca nu a patruns deloc substanta fiind obturate la capetele dinspre uter. Asa am ajuns la dr. Tutunaru care m-a programat de urgenta maine(avand in vedere varsta) la laposcopie si histeroscopie in acelasi timp, spunandu-mi ca daca nu se rezolva trebuie sa facem FIV si imi trebuie si histero pentru asta.S-a uitat pe analizele mele si a zis ca sunt f. bune pentru varsta mea. azi mi-am facut internarea si analizele si maine operatia si am ff mari emotii.
Cam asta e povestea noastra, sper ca nu v-am retinut prea mult.
Ma primiti si pe mine in randurile voastre avand in vedere ca sunt cam baba? dar sa stiti ca eu ma simt f. tanara. Sunt alaturi de voi cu inima si cu sufletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camid spune:

Va rog mult sa-mi spuneti cum activez PM, am mai citit eu pe aici dar am asa emotii ca nu mai retin unde trebuie sa ma duc. Vedeti v-am zis eu ca sunt baba.

Mergi la inceput