Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

petcost2005,adinag,pai clar ca la voi se aplica alte teorii decat aici...noi suntem in faza in care combinam teoriile vechi cu cele noi
bb, pai Yasminuca ta e model ...ce mai... ca si tustele lui pussi ref. la program si cantitati de mancare
culoarea ta la par e super
ce draguta e cu spanacul yasmi!i-am pus si eu putin in combinatie cu cartof dar nu s-a prea inghesuit
oana 8188, linistete...cu medicamentele nu avem ce face nu e bine nici cu ele nici fara ... si la noi e o adevarata farmacie acasa,eu sunt maniaca in ceea ce priveste medicamentele ...trebuie sa am de toate in casa ...mai ales ca una din finele mele e farmacista si obtin info la cald
eu biotics ii dau un pilc pe saptamana

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)
http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

buna dimineata..eu iar am insomnie...

dau cafeaua pt. cine are nevoie asa ca mine
am citit asa pe fuga, recunosc, din urma.

cami sincer nustiu ce ai vrut sa spui, poate ai vrut sa-mi arati ca tu citesti ceea ce ma plang eu. As vrea sa inchei odata subiectul asta si sa merg mai departe. Daca ultimele mesaje de ieri nu am reusit sa ma fac inteleasa, atunci e mai bine sa lasam totul balta si sa trecem peste.Oricum e timpul ,nu vreau s-o mai lungim atat.

Miha imi pare nespus de rau
cum poti sa spui asa ceva...Doamne fereste! cum sa vreau raul la cineva. Nici in gluma sa n'o spui.Eu cred ca la mine se trage de la suparari, pt. observasem ca si inainte faceam atat mastite cat si noduli(de nus' ce gen)si te cred ca incerci sa te imparti in mai multe parti. Tu stii ca te admir f. mult pt. mine esti superwomen, te rog ai grija de tine. Multa sanatate atat tie cat si copilasilor. Nustiu ce sa zic de Robert, dar poate ii va trece repede si va reveni totul la normalitate.
va


ellis citesc mereu despre voi dar inafara decat ca-mi pare rau si ca ma rog sa va fie mai bine ,nustiu ce sa spun.Prin cate trecem si suntem in stare sa mergem inainte si de fiecare data sa o luam de la cap

va pup pe toate

sa avem o zi buna!





Stefania X2 ... eu, broskutz :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

a fost o super noapte...de paza la pitica sa nu faca febra, macar bine ca nu a facut;
multumesc fetelor de incurajari, oricum sunt cu moralul la pamant, cand zic si eu ca e bine, iar rosu in gat , iar muci, voma...tot tacamul; mi-e asa mila de ea cand varsa si se uita la mine cu ochii inlacrimati sa o ajut sa respire...daca ar voma doar pe gura ar fi mai usor, dar asa ii raman resturi in caile respiratorii;
STEFANIA

AM VAZUT CA VORBEATI DE MASA SOLIDA SI SUPLIMENT, SA NE SPUNA SI NOUA O MAMICA MAI CU EXPERIENTA CATEVA DETALII...CE DISTANTA INTRE MASA SI SUPLIMENT(MIE DR MI-A ZIS CA 1/4 ORA - 30 MIN), DACA TREBUIE SA RENUNTE REPEDE LA LAPTIC- SPER CA NU...

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Stefi, mersi pt cafea; sunt cheauna; am avut o noapte crancena, cu scos mucisori dinora in ora si cu tuse si cu plans
Bianca si eu am 2 sertare cu medicamente pt ca si eu tin sa am in casa pt urgente etc; mie mi-e tare mila de ea ca trebuie sa ia atatea; si peste asta, azi noapte nu a prea reusit sa adoarma din cauza tusei, cu toate ca i se inchideau ochii de somn... sunt foarte suparata...

Si ma mai enerveaza si al meu husband, ca dupa ce am stat toata saptamana in casa, ca fata nu am avut cum sa o scot, planuisem si eu o evadare sambata dimineata ca si asa trebuie sa imi cumpar ceva; si na, ca are nus' ce biznis maine la 10 si nu mai pot pleca ufffffffffff imi vine sa imi dau demisia si sa fug in tenerife

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata

adina, astept sa gasesti....ca nu am inteles nimik din ce ai scris!!!

offf ellis imi pare rau pt ca trebuie sa treci prin asa ceva!!!

bianca, nici iasmi nu s a omorat din prima dupa spanac...acuma sa vezi ce il papa!!!!

sa nu va spun ca aseara din cauza forumului s a cam dus papica mea.....

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu revin mai tarziu, ma duc inapoi in pat!!!

pupici

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Neata
La multe lunite inainte ptr sarbatoritii de azi!!!!!!!
Si noi am mancat spanac si ne-a placut mult,avem si poze la semnatura daca vreti sa ne vedeti

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

noi suntem amandoua pe forum , mai nou o tin in brate cand stau la computador si ma batai pe scaunul cu rotile.

Creem, din ce am citit eu, fructele si legumele prelucrate termic sunt mai usor de digerat (inclusiv banana, daca nu, poti sa folosesti una foarte coapta, moale). Mai exista si varianta mai scumputa, avocado, care are textura potrivita, poate fi consumat negatit si are si valoare energetica mai mare. Stiu si eu, poate prin incercare gasesti un aliment pe care sa il accepte.

In legatura cu faptul ca banana pica greu, am citit ca ar contine un amidon rezistent care se digera nu de enzimele din stomac ci de bacteriile din colon, ceea ce duce uneori la gaze, balonare, etc. Daca banana e bine coapta (cu pete maronii) sau prin prelucrare termica (10 minute la cuptor sau la abur) dispare problema cu 'amidonul rezistent'.



mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

multa sanatate bebelusilor bolnaviori si pofta mare de mancare micilor mofturosi !

mami de Sophia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Hai ca am uitat sa va spun,pe 1 mai plecam in Delta cu Maria cu tot

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

Votam dinnou la concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput