Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mama cat ati scris!!!!
...merg la capitolul trecut sa recuperez....si revin...





Cami 27s+, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

dar unde e capitolul trecut??????l-a papat cineva?????...sau sunt eu FOARTE chioara????






pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Neata fetili,

Camy, e acolo mei capitolul, ca citi eu din el, il gasesti pe pagina 2.

Dara,
bafta la doctor.

Narci, acum m-am cautat in geanta sa-ti spun cum arata Nospa, dar surpriza: nu le am la mine . Nu stiu cum de nu sunt! Trebe neaparat sa remediez situatia, ca io eram linistita ca le iau oricand in caz de urgenta (v-am zis ca altfel nu le iau defel ). Asta e o dovada in plus ca nu am luat de muuuult .

Sursulaaaaaaa, unde esti? Asteptam vesti de la tine.

Bujo, io nu poci sa vad filmuletele .

Tecky, felicitari pentru noile achizitii.

Revin mai tarziu un pic.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca (28+sapt)

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!!
Narcis, parca intrebai cum arata pastilutele de NO-Spa; sunt micute , de 40 de mg, galbene, iar substanta activa se numeste drotaverina


Cristina 22+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Am vazut ca vorbiti despre pui cu bere. Iamiii, si mie imi place si fac destul de des, numai ca eu mai pun si stafide in bere. Iese super bun!!!

Anna 27+ cu Maria
AMR 13
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Helou chics.
Narci da, No-spa e galbena si scrie spa pe ea.
Corinuk sa stii ca si io am luat Augmentin si Mona la fel. Crede-ma ca la viroza pe care am avut-o nu se punea problema s-o tratez cu ceai. Si e de preferat asa decat o infectie care poate ajunge la bb. Oricum Augmentinul e permis in sarcina (cu recomandarea medicului bineinteles).
Oana fato da obraznica mai esti de te-au cenzurat astia M-ai facut curioasa cu poza aia.
Bai io am niste dureri de coaste de park ar fi rupte. M-am trezit dimineata cu o durere de nu puteam sa le ating.

bujo 27+ cu Filip
album de nunta
bb stuff
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Buna dimineata!

Iubitele mele burtici,eu am fost tot timpul aici cu voi din umbra,dar n-am scris pentru ca am fost tare suparata.V-am spus de un chist ovarian care la inceputul sarcinii era 4,5 cm si care acum a ajuns la 8,5cm (chist operat laparoscopic anul trecut-reaparut pe acelasi ovar!!!).Din cauza lui am intepaturi f puternice in dreapta.Mi-a fost si imi este foarte teama sa nu puna sarcina in pericol.Intre timp, e drept ,ca am luptat cu temerile si depresia ,ajutata si de dragutul de Tutunaru care m-a mai linisitit.Mi-a spus ca exista riscul sa se sparga si sa am dureri foarte mari,insa nu va pune bebele in pericol.Pe de alta parte,se gandea la posibilitatea operatiei-dar a spus ca sansele sa reapara imediat sunt mari(avusese o graviduta in situatia asta)asa ca...mai bine in lasam in pace.
Prin urmare, mi-am reincarcat doza de optimism si ...mergem inainte!!!Doar ca m-am apucat sa bifez saptamanile pe calendar-poate le stimulez sa treaca mai repede!
RALU79,NARCISA,SUN,CAPRIOARA-va multumesc ca v-ati gandit la mine!M-a uns la inimioara!
BUBULEANA-Bravo pt cumparaturi!
CAMY-Ma bucur ca esti asa multumita cu patutul!
BUJO-impresionant filmulet!
CORINUK-Insanatosire grabnica!
CRISTINA-si eu ma simt "mica" pe langa fetele noastre,dar lasa ca le ajungem noi din urma!
BOTI-mie mi-e o frica de caldura ce va veni...!!!!
DARA_d-Bafta la doctor!Asteptam vesti!

Sursula23+bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Sursula, ma bucur sa aud ca esti optimista. Ia de aici un . Sa dea DD sa fie totul bine, sa nu-ti faca probleme acest chist. Tutu e un doctor foarte fain, deci esti pe maini super. O sa fie totul bine, ai sa vezi!

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

sursula o mare imbratisare in grup aici!Ma bucur ca ti-ai recapatat optimismul,sunt sigura ca DD este acolo sus si vei trece cu bine peste tot!
Eu azi sunt bineeeee,tusea mai perista dar nu de aceeasi intensitate!
Si m-am apucat de invatat,azi am un colovciu la anatomie asa ca va rog din suflet sa-mi tineti pumnii!
Pup toate fetele si va doresc o zii super asa cum este timpul de afara!


corinuk 28+ cu bb Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

...am citit....m-am lamurit...eu continui sa am durerea asta de cap...ma enerveaza de nu mai pot...:(((((...la cafea am renuntat din cauza lipsei de calciu...
M-am mutat la apartament....au venit astia si ne-au bagat RDS-ul...dar nu merge netul......i-am sunat si mi-au zis ca este o problema mai mare...au facut o sesizare si cica trebuie sa astept....sper ca nu mult...
Am foarte mult de lucru in casa...pt ca eu intrasem in depresie la soacra acasa....si ne-am mutat desi mai avem f mult de lucru...dar am zis ca in timp ce lucram vom si sta acolo...
Maine ma asteapta un frecus de zile mari...dar abia astept....plus ca maine merg sa vad ce fac si cu caruciorul...si am hotarat cu sotul meu ca pastele il vom face la noi acasa....doar noi trei...eventual vom merge la un gratar la iarba verde...sa dea Doamne Doamne sa fie vreme frumoasa...

Daca nu o sa intru in we pe net, inseamna ca nu au rezolvat astia problema...


Oricum, mai intru azi de la servici...


Cami 27s+, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput