Romanii din Marea Britanie (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Multzam de invitatie, Mada, o sa mai scriu, oricum intru mai des de-acum :)
Voi cum simtiti sarbatorile aici? Ca eu nici Craciunul nu l-am prea simtit, de Paste nici nu mai zic.
As fi vrut sa merg la biserica romaneasca, in Londra, dar nu am mai reusit sa ajung. A fost cineva in noaptea de Inviere?
Mmmm, Motanik ce bine suna ce zici tu acolo, mai ales ca eu n-am facut salata boeuf..Mi-ai facut o pofta..
Va pup, fetelor si sarcina usoara

Lara, mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Fetelor, am gasit la Asda la raionul de polonezi niste ardei kapia la borcan super buni, cu ei am facut salata. Asa ca daca nu ati incercat deja, s-o faceti!

Lara, nu cred ca ai pierdut nimic, de obicei e asa aglomeratie acolo si se calca lumea in picioare de nu reusesti sa intri oricum in biserica.



--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Lara, bine ni te-ai alaturat! ...unde stai?...am vazut ca ai si o fetita, Ioana, sa-ti traiasca!

Pai hmmm...Pastele...e clar ca nu l-am simtit mai deloc, mai ales ca Cristi a lucrat, asa ca nimic special, din pacate...acasa e atat de frumos de Paste ...cu toate astea am vopsit si eu oua, am facut sarmale, oua umplute, rosii si ardei umpluti cu pasta de branza si am cumparat ceva prajitura bine, asta mai mult pentru ca a fost ziua mea, ca altfel nici dintr-aia nu cred ca cumparam...si am luat micul dejun impreuna cu sotul meu, am ciocnit oua cu Denis care se distra de minune si vroia sa mi le sparga pe toate, doar for fun ...cam atat...bine ca a trecut..

Mada, super arata gradina acum cu iarba tunsa, dar Ari si jucariile fac tot deliciul pozelor...Super Ce ai facut azi la medic?
Motanik, creste, creste burtoku' ?...Musai sa vii cu vesti si poze de la eco 4d...Cum te descuci cu mersul la serviciu? Mie mi-a fost tare greu sa umblu mult de prin sapt. 14 de sarcina ca aveam piciorul drept mereu amortit



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Asiza, eu sunt ok, sper sa rezist pana la finele lui iunie caci asa le-am zis sefilor ca pana atunci stau. Am inceput sa ma misc mai greoi, imi mai pierd respiratia cateodata cand ma apasa beba dar in mare sunt in forma buna.

Voi ce faceti?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Motanika, noi suntem ok...al meu munceste mult...eu dupa curu' lu' fiu-mio all day long...dimineata de regula mergem pe la diferite playgroupuri, daca e vreme buna mai mergem in parc, chestii dintr-astea piticesti ...Tu mergi la Asda in Leyton? ca si noi tot acolo ne facem cumparaturile saptamanale ca e aproape de noi....Ma bucur ca esti bine cu sarcina...sa vezi ca de-acum incepe greul...eu, pe ultima suta de metri eram cat o balena, bine o balena frumoasa si gratioasa de altfel , da' io am si pus 30 de kile in sarcina ...Puuup


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Da, venim des la Asda in Leyton. Cand mergeti de obicei?
Nu am nr tau, nu mai stiu daca mi l-ai dat...cred ca l-am pierdut. Mi-l mai dai o data?

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Multumesc mult fetelor pentru sfaturi.Mada chiar mi-au fost de ajutor acele site-uri.Te pup.
Inca ne simtim putin in spatiu ,suntem veniti de putin timp(sotul cu contract de munca,dar vrem sa ne stabilim aici pentru viitorul fetitei de 6 ani,mai avem o fetita de 1 an si bineinteles si pentru viitorul ei).Acum locuim in Holywell(langa Chester) si ne place f mult.Nu va spun cum am fost primiti si cat de civilizati mi se par oamenii aici (ma refer la ce atitudine adopta cand mergem undeva cu fetita cu probleme).In romania m-am confruntat cu situatii cand mamicile si-au luat copii de langa ea ,desi sincer va spun este o fetita f frumoasa si cu un suflet de inger,doar ca nu vorbeste si scoate niste sunete cand vrea sa se exprime.Voi stiti mai bine ce simte o mama pentru copilul ei.
Nu mai lungesc vorba ,va pup si ma bucur ca sunt printre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Motanik, ii stiu, am luat si eu din aia, sunt innebunita dupa chestii in otet
Imi pare rau sa aud ca e asa la biserica.. oricum sincer nici nu ma asteptam sa fie altfel, stiu cum e si in tara, dar totusi mi-ar fi placut sa iau lumina si sa ascult Hristos a Inviat. Poate as fi simtit si eu ca e sarbatoare..
Eu de Craciun nu am facut nici o mancare traditionala, nici nu m-am stresat prea tare si m-am gandit ca poate de asta nu am simtit Craciunul si de Paste am zis sa fac o multime de traditionalitati, poate merge. Dar neah... chiar daca am facut de toate, except salata de boeuf.. n-a mers nici de data asta. Clar, trebuie sa ma resemnez
Asiza, stau in Stanmore si da, am o fetita de 5 ani, multumesc de urare LA MULTI ANI!! (chiar daca e cu intarziere:)
Chiar ma gandeam la ce zice Adelyna. Nici eu nu sunt de mult timp aici si la fel de incantata sunt de oamenii de aici, de felul lor de a fi si de amabilitatea lor, dar ar trebui sa nu lasi garda jos de tot. Asa am facut si eu, dar si aici te izbesti de birocratie, minute in sir petrecute pe telefon sa rezolvi una, alta si nu numai o data. Eu inca nu am reusit sa-mi dau fetita la scoala din cauza ca a fost o `incurcatura` mai intai cu contractul de inchiriere, mai apoi cu factura de la council, pe care nici acum nu am primit-o rectificata, chiar daca le-am explicat ca un copil risca sa piarda anul scolar din cauza asta.. Ce vreau sa zic e sa nu crezi ca nu o sa te izbesti si aici de una alta, si ar fi bine macar sa te prinda pregatita Sanatate multa fetitelor si multa putere tie, sunt sigura ca va fi bine.

Va pup, fetelor, spor la chatuit


Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Lara

Asiza, stau in Stanmore si da, am o fetita de 5 ani, multumesc de urare LA MULTI ANI!! (chiar daca e cu intarziere:)
Chiar ma gandeam la ce zice Adelyna. Nici eu nu sunt de mult timp aici si la fel de incantata sunt de oamenii de aici, de felul lor de a fi si de amabilitatea lor, dar ar trebui sa nu lasi garda jos de tot. Asa am facut si eu, dar si aici te izbesti de birocratie, minute in sir petrecute pe telefon sa rezolvi una, alta si nu numai o data. Eu inca nu am reusit sa-mi dau fetita la scoala din cauza ca a fost o `incurcatura` mai intai cu contractul de inchiriere, mai apoi cu factura de la council, pe care nici acum nu am primit-o rectificata, chiar daca le-am explicat ca un copil risca sa piarda anul scolar din cauza asta.. Ce vreau sa zic e sa nu crezi ca nu o sa te izbesti si aici de una alta, si ar fi bine macar sa te prinda pregatita Sanatate multa fetitelor si multa putere tie, sunt sigura ca va fi bine.

Va pup, fetelor, spor la chatuit


Lara, mami de www.piczo.com/jomacaroana?" target="_blank">Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------




Sar'na de urare!

Da, da, ai dreptate in ceea ce priveste "birocratia" de aici...uneori iti ies peri albi pana reusesti sa rezolvi o problema si dai de muuulti incompetenti! Cat despre oameni...poate or da impresia ca-s civilizati in afara Londrei, dar aici mie una mi se pare ca exista muuulta "salbaticie"...iar politeturile sunt de suprafata de cele mai multe ori , dar e bine ca totusi exista...

Ai reusit pana la urma s-o inscrii pe Ioana la scoala?

Mota, noi mergem fie vinerea, fie sambata, depinde de cum avem timp...o sa-ti trimit un PM cu nr. meu. Pup
Adelyna, intr-adevar, daca fetita e cu probleme, cred ca-i poti oferi mai multe aici...imi pare tare rau ca unele mame romance INCA mai fac lucruri de genul celor descrise de tine...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Fetelor, imi recomandati si mie un magazin unde gasesc incaltaminte de calitate pentru copii? Vreau sa-i cumpar lui Denis o pereche de sandale piele in&out....multumesc frumos!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput