Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

N-am apucat azi sa intru...acum am o stare nasoala de nervi...Robert trece printr-o frumoasa criza de personalitate ...mai am un pic si ajung la capatul rabdarilor...Si colac peste pupaza cred ca ma paste si o raceala...
Nu stiu daca voi apuca sa recuperez din urma,dar vreau sa urez macar

La multe lunite! pentru
Sophia de Mihuta

Andrei de Valik79




Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare, mamici frumoase!!
Azi am fost si eu la ginecolog si totul este ok. Am facut un test de secretie si daca totul iese bine voi face si Papanicolau. Mi-a spus dr ca daca sunt probleme cu secretia atunci pot iesi modificari la Pap.

Era sa o patesc si eu de dimineata cu Matei. L-am lasat in mijlocul patului, pe burta si cu spatele la televizor. M-am dus la bucatarie sa pregatesc pireul de fructe. intre timp a venit taica-meu si s-a dus direct la Matei si-l aud "Ia uite-l pe nepota-meu ce fascinat e de televizor". Am crezut ca mi se face rau. Cand am intrat in camera, el era aproape de marginea patului, pe spate si cu fata la televizor. iar taica-meu credea ca acolo l-am lasat eu si se uita la el razand . A fost ultima oara cand l-am lasat singurel in patul mare. De acum inainte numai in patut il voi lasa, mai ales ca patul nostru este destul de inalt si eu nu am covor (de fapt, nu am nici un covor in casa).

Maine merg la stomatolog, prima vizita dintr-un sir lung la ce probleme am . A venit vremea sa ma ocup si putintel de mine . Ma cam lasasem de mers la doctori si chiar nu e bine. Un control de rutina nu strica niciodata (la stomatolog e un control de nevoie ).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Vasari
Lixa, ce echipamente iti mai trebuie sa lucrezi remote? Si in ce domeniu? Mie mi-e usor, dar intr-adevar niste intalniri pentru conturarea proiectelor sunt necesare.



Alina, imi trebuie un www.orange.ro/services/moc-ro.html" target="_blank">MOC pentru conectare remote, asta pe langa user si parola care inca n-au venit... aa, eu sunt programator. Tu in ce domeniu lucrezi?

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Vroiam sa va spun ca am facut o comanda de carti pe site-ul w w w dol ro si am fost super incantata de seriozitatea lor. Eu care comand mereu carti nu am mai vazut pana acum asa promptitudine si atentie in ceea ce priveste clientul.
Sunt incantata de cartea irinei Petrea ''Si tu poti fi supernanny'. Acum ma pun putintel pe citit ca ziua nu prea pot. Citesc cate 2 pagini, ma striga Matei .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by adinag

quote:
Originally posted by vali_delide

Adina, se presupune ca premergatorul ii ajuta sa mearga mai devreme, iar parerile sunt impartite,unii spun ca face rau, altii nu... de aceea am zis ca eu prefer sa o las sa mearga singura, chiar daca mai tarziu.Stiu ca nu e o regula si ca unora dintre bebei le e bine in premergator.

Valentina, cea mai fericita de Andreea Stefania (07.12.2007)
www.flickr.com/photos/14121585@N04/sets/url" target="_blank">steluta mamei





Stiu, Vali, personal sunt absolut contra, ca am auzit numai de rele, dar dupa discutiile din ultimul timp pe forum mi-e cam frica sa-mi zic parera prea vehement la teme din astea sensibile


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Tocmai pentru ca nu am auzit tocmai de bine de premergator, eu voi folosi ceva in genul www.crazytoys.ro/jucarii/Jucarii-interactive-24/Fisher-Price-91/4130/Premergator-muzical-multifunctional-cu-activitati.html" target="_blank">asta. Nu gasesc acum exact cum avem noi... Oricum, este incepand cu pedioada cand se ridica deja singurel, dar nu are stabilitate

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne_Ma spune:

Slava Domnului ca Ioanei ii place cel mai mult sa stea la ea in patut! Uneori se foieste si scanceste cand o tin in brate si cand o pun in patut tace si rade. O invatase mama mea pe la 2 luni sa stea numai in brate, dar i-am scos figurile din cap.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Am urmarit dinscutia dintre voi si pot spune ca apreciez fetele care reusesc sa-si ia de lucru acasa. Eu sunt genul de persoana care daca nu-si face cele 8 ore de somn pe noapte, a doua zi nu mai stiu nici cum ma cheama. Ziua nici nu s-ar pune problema sa lucrez cu piticul meu certat cu somnul.
Oricum domeniul in care lucrez eu nu mi-ar permite sa lucrez acasa




quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by Vasari
Lixa, ce echipamente iti mai trebuie sa lucrezi remote? Si in ce domeniu? Mie mi-e usor, dar intr-adevar niste intalniri pentru conturarea proiectelor sunt necesare.



Alina, imi trebuie un www.orange.ro/services/moc-ro.html" target="_blank">MOC pentru conectare remote, asta pe langa user si parola care inca n-au venit... aa, eu sunt programator. Tu in ce domeniu lucrezi?

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Vroiam sa va spun ca am facut o comanda de carti pe site-ul w w w dol ro si am fost super incantata de seriozitatea lor. Eu care comand mereu carti nu am mai vazut pana acum asa promptitudine si atentie in ceea ce priveste clientul.
Sunt incantata de cartea irinei Petrea ''Si tu poti fi supernanny'. Acum ma pun putintel pe citit ca ziua nu prea pot. Citesc cate 2 pagini, ma striga Matei .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Am tot auzit numai de bine de cartea asta, cred ca o comand si eu. Ca tot ziceai, tu in ce domeniu lucrezi? (nu stiu daca tin eu bine minte, cumva resurse umane?)

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna seara!
CE sa zic de premergator nu stiu cum e mai bine.....stiu un copil care merge pe varfuri acum nu stiu daca o fii chiar de la premergator....probabil voi lua o decizie la momentul respectiv,si voi asculta si medicul!


Si aici mie mi se pare normal sa ne spunem parerea fara suparari...ca doar de asta vb,ne dam sfaturi unele pro altele contra dar nu trebuie sa se supere nimeni,ca doar ne spunem parerile despre anumite lucruri!Fiecare dintre noi ca mama stie poate ce e mai bine pt copil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ce tinere de minte buna ai . Lucrez in recrutare si evaluari de personal (+multe altele pe langa ).
Sa comanzi cartea pt ca este intr-adevar foarte buna. Chiar acum sunt cu un ochi in ea.


quote:
Originally posted by lixa

quote:
Originally posted by Roxxy80

Vroiam sa va spun ca am facut o comanda de carti pe site-ul w w w dol ro si am fost super incantata de seriozitatea lor. Eu care comand mereu carti nu am mai vazut pana acum asa promptitudine si atentie in ceea ce priveste clientul.
Sunt incantata de cartea irinei Petrea ''Si tu poti fi supernanny'. Acum ma pun putintel pe citit ca ziua nu prea pot. Citesc cate 2 pagini, ma striga Matei .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



Am tot auzit numai de bine de cartea asta, cred ca o comand si eu. Ca tot ziceai, tu in ce domeniu lucrezi? (nu stiu daca tin eu bine minte, cumva resurse umane?)

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze botez



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput