Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

codruta, eu mi-am luat o pereche de blugi cu burtica de la Debenhams, din Mall Vitan, topuri si rochite de la Mango, Promod. Alte haine mi-am luat de afara.
Si acum, in we asta, se deschide mall-ul din Baneasa. acolo o sa fie un magazin nou de gravi, care nu exista pina acum la noi. se cheama Prenatal.



12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

freshanana, sarcina nu este un prilej de cura de slabire,nici nu e indicat sa te abtii de la mancare
doar e important sa ai grija cat si mai ales CE mananci
eu m-am ingrasat pt ca am avut o luna jumate cand din cauza greturilor am fost fortata sa mananc orice CU PAINE
daca s-au mai redus greturile si am redus si cantitatea din acest aliment (inainte de sarcina nu mancam aproape deloc) nici nu m-am mai ingrasat, adica am vreo 3 saptamani de cand am aceeasi greutate
acum ma lupt cu hidratarea nu reusesc deloc sa beau apa cred ca nu beau nici 10% din cat ar trebui
stiti vreun truc care sa functioneze pt asta ????


guguloi 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Am gasit un link pentru cele in dificultate ca mine, care nu se pot hotari
http://strollers.baby-gaga.com/reviews/peg-perego-strollers.php

O comparatie intre carucioare.

_
Our future determines our past
Fasolica de S20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

zimbetmic, te contrazic si puteti sa dati cu rosii.. sarcina nu e momentul pentru cura, evident, dar te poti abtine si poti controla ce maninci. iar asta o sa spuna orice nutritionist. o femeie gravida nu are nevoie decit de 500 de calorii in plus fata de o femeie negravida, adica un sandvis sau o prajitura. acum, marturisesc ca eu treaba cu poftele n-am avut-o si n-o am nici acum, la a treia sarcina. adica, nu mai mult ca inainte! ca si cind nu esti gravida zici "as minca... " nu stiu ce. in cartea mihaelei bilic, nutritionistul vedetelor gen Teo si raduleasca, de ex., ea spune ca toate poftele de sarcina sunt doar pe fond psihologic, pt ca simtim sarcina ca pe o perioada in care avem voie orice. dar e gresit si e rau pt noi, in primul rind! eu am de gind sa-mi controlez greutatea pe cit posibil!

acuma.. astept rosiile!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

ilia. Trebuie sa ma innoiesc si eu de iepuras, ca nu mai tine, nici la propriu nici la figurat!

16+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

ilia, pai nu m-ai contrazis, ci ai spus exact ce am spus si eu, ca trebuie sa controlezi CAT si CE mananci
eu am spus ca nu trebuie sa tii cura, adica sa te privezi de anumite alimente sau sa reduci cantitatea fata de ce mancai inainte
nu am spus ca tre sa mananci dublu, mi se pare o prostie zicala asta ... desi e atat de folosita ... mai ales pe post de scuza (sper sa nu supar pe nimeni)
iar cu poftele ... eu am fost pofticioasa toata viata, parca in sarcina sunt mai putin decat de obicei... poate si de frica sa nu ma ingras excesiv deci psihicu' actioneaza in ambele directii

guguloi 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna fetele!!
Scuze ca n-am intrat mai repede ,dar aseara am ajuns tarziu de la eco si azi la munca a fost
Deci vestile sunt bune .L-am vazut pe bb e super ,am numarat degetelele de la maini si picioruse,am ascultat inimioara.E bine .
Si.....e FETITA.Sotul meu a fost super incantat,la Andy nu i-am spus inca dar urmeaza.
In legatura cu kg.eu cred ca am luat cam 1, a zis dr.sa incep sa iau elevit.
Astea sunt noutatile,multumesc inca o data celor care mi-au facut galerie si au fost alturi de mine.A functionat.
de mii de ori pe toate!

18+

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

felicitari, andy.p!!!
sa fie sanatoasa, sa se faca mare si sa va aduca numai bucurii.
bravoooo!


12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Mai fetelor, eu am fost si la bai calde si mai fac si baie acasa din cand in cand. Important e sa nu fie fierbinte.
Am citit in 2 carti diferite ca baia e buna pentru relaxare dar nu mai calda de 40 de grade si nu foarte lunga.

toate burticutele

14+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

andy p, felicitari, sa traiasca bebelina!!!!

16+ Vlad
Bebe mic

Mergi la inceput