Timisoara, Impreuna! (97)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Doris, de la mine simti ceva? ca io simmtzesc nika

Silvana si Paul

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Da, Silva, simtesc o poveste deosebit de frumoasa, despre culoarea verde...
Era odata o culoare verde, care iradia frenezie si viata, primavara si speranta!
Simtesc o poveste haioasa despre un tricou cu babe...la laptop...
Simtesc azi, ca zi atunci, o fastaceala a ta, cand deschideai cadoul de la noi, un adio din partea ta, ...dar in adancurile inimilor noastre un adio, dar ne vom revedea!
Simtesc povesti din Unirii, cu un nene imbracat ciudat, de care am ras pana a doua zi...
Simtesc o taverna, cu multe baloane, ramase ciudat si neelucidat parca pentru noi, simtesc o masa mare de lemn, care a tinut pe ea, rasete, distractie si amintiri...
Simtesc ca nu peste mult timp, pe aeroport, vom fi cu pancarda: pe care vom scrie Bine ai revenit, Coana Lotereasca!

Si iote cate chestii te-am facut sa simtesti, de fapt si tu le simtesti, mai greu ti-a fi sa le asterni pe hartie...

Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea pr[red]intesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">[red]CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Si uite asa am cazut eu in butoiul cu melancolie si incerc sa-mi ascund de fiu-miu lacrima din coltul ochilor ... asa frumos le scrii tu

Silvana si Paul

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Da trebuie si eu sa ma adun otara sa iasa ceva cu inima la semnatura,cum spune Ciufuleasa, ca io am batut campii cu compunerea mea despre coliarie .
Mariaa dont u luv mi .




www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

buey...am zis doar ca merg dupa o lamaie si revin nu ca am terminat cu voi
pana-mi sterg sudoarea fruntii, luati de aici niste
minunatii






pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Super coltul tau de rai,chiar au inflorit deja liliacii ,unbelieveble ,la noi nici tipenie de mugur ,vai si amar,
asta Tara lui Papura Voda nu de Romania cum se vorbeste...




www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

M-am intors din calatoria de azi ,vad ca atat cat am lipsit ati scris foarte mult .
Sa incep su faptul ca m-am apucat eu marea cofetareasa sa fac o prajitura noua ,cu toate ca am zis ca nu mai incerc noutati,si ghiciti...nu a iesit .
Apoi am plecat cu masina si am fost la Kaufland, apoi la cimitir ,am ajuns la Praktiker ...unde s-a inchis in fata noastra ,atunci hai la Real si gata .Am ajuns cu bine acasa ,incep sa invat si cu parcarile astea care imi cam mananca nervii .Deci Lore incepe sa se perfectioneze .

Maria ai simtit tu bine, era o problema care pe mine ma afecta in ultima vreme si am reusit sa o depasesc ,sa am puterea de a spune nu trebuie sa sufar pentru lucruri care nu merita .Am depasit momentul si acum sunt mai bine,nu bine de tot ,dar sunt pe drumul cel bun.

Doris o sa incerc sa nu fie ceva timid....

pentru toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Lore, nici n-ai idee cat ma bucur sa citesc asta!
Asteptam mesajul asta inca de cand te citeam dincolo si dinainte de a te pofti aici
Mai tii minte ce timid ai intrat?


Claudia...urmezi


pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Clau, nu multzumesc, la asa prajitura sigur spun pas ..... mai bine clatite , eu asta am facut la casutza, pentru trezirea din somnul de dupa amiaza: clatite cu dulceata de caise. As incerca eu reflexoterapie, da nu cunosc pe nimeni care sa faca... A, faza cu servetzelul e dulce zefir, stai sa vezi cand se rujeaza din gros si incepe sa pupe peretii, ca sa lase urme....

Lore, spiridusul meu oscileaza intre Alba ca Zapada si Ariel, de exemplu acu vrea sa-i aduca iepurasul o coada de sirena si par rosu. As lasa eu treburile, da daca nu fac eu .... pleaca casa.

Laurelu, te simti mai bine cu moralul si stomacul? Asteptam poze de la Zoo si mai multe amanunte...

Maria, moama ce declaratie, apoi si eu

Silva, stai calm, si eu sunt in pana de idei, sper ca pana in ziua Z sa prind o seara in care sa nu ma doara nimik, sa fie liniste, sa am timp de visare si de idei bune. Poate ca da, poate ca nu....

Dorisake, eu mi-as incepe ziua cu un mic dejun frantzuzesc si o cafea maaaaare si aromata, timp in care sa ma gandesc ce am de facut in cursul ei. Daca mai fac si un dus cu gel parfumat - acu vreau unul de magnolii sau liliac, deja incep sa vad partea plina a paharului...



Azi am fost pe la casuta iar moralul meu a urcat vertiginos.... liliacul e inflorit, la fel si merii, iar curtea e covor de lalele rosii si galbene. Am facut si poze, sper maine sa apuc sa le pun. Am stat ca pisica la soare si parca mi-au mai trecut grijile si toanele In spatele casutei e un camp de lucerna, plin de papadii, mierea ursului, floarea miresei si alte asemene minunatii care mai ca nu striga in gura mare PRIMAVARA!!!!!!!! Ok, ma duc sa pregatesc cina, cupilul de culcare ca s-a zbenguit toata ziua si e cam varza, sa ma dusui si eu si la nani ca de maine iar program incarcat plus vizita la dr, no ca mi-am amintit


Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Maria, m-ai omorat cu pozele alea, parca simt mirosul pana aici...
Superb coltz de rai...

Lore, asta vroiam sa aud...

Danitin, da Doamne sa nu te mai doara nimic, si dai bice, ca iote noua nu ne sad mainile astea nicicum...

Toti oamenii te aud cand vorbesti. Prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea pr[red]intesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">[red]CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput