Mamici din Arad! (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salut!

Na gagici f putin a lipsit sa ma vizitati in spital....Azi-noapte de pe la 12 pana pe la 1:30-2 pe acolo mi-am "omorat" vremea...!
Am avut aseara niste dureri de abdomen de nu puteam sa umblu, asa ca am mers la urgente....acolo mi-au pus o perfuzie cu glucoza, piafen, scobutil si intre timp mi-au mai facut hemisuccinat si calciu ca am facut si o cadere urata de calciu(am amortiti toata si frisonam).......
Acum sunt mai bine, ma mai doare burta dar nu asa rau(eu zic ca-mi trece pana pe diseara).
Diagnostic?colica abd., sindrom aderentialsi m-au trimis si la matern sa ma consulte si un ginecolog dar nu am mai mers ca stiam ca piticii nu dorm...ne-au asteptat pe noi saracutii pana la 2 cand am ajuns acasa...!





www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cipri Nico sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti!

www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Vai Ioana imi pare rau de tine. Cum te simti acum? Cu cine au stat copiii azinoapte? Nu maergi azi la ginecolog?
Eu ma suspectez de apendicita de o vreme(tot am vrut sa va zic)...Azi chiar m-a durut cand am ridicat piciorul. Se fac ceva analize pentru diagnostic? Am inteles ca la echo nu se vede.
Ioana pe tine nu te-au suspectat de apendicita?
La multi ani Cipri de Nico!
Carmen cu e acasa?Esti in medical acum?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Gabi ! Acum ma simt mult mai bine, dar tot ma doare abdomenul inferior....nu prea am chef de vizite la ginecolog!
De apendicita nu mai au cum sa ma suspecteze ca mi-a fost scos apendicele la 16 ani...

Pentru diagnosticarea inflamtii apendicelui se fac analizele de sange(in cazul apendicitei acute leucocitele sunt crescute), analize de urina(sa se faca dg. diferential cu infectia urinara,acestea se coreleaza cu examenul fizic(palpare, efectuarea catorva "semne"), si cu ecografia(care face diagnostic diferentual cu alte probleme din sfera genitala feminina, probl. ale cailor urinare sau alte afectiuni ale tractului intestinal).
Concluzia e ca ar fi bine sa te consulte un chirurg! si sper sa nu se confirme banuielile tale!

www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancapolgar spune:

[b]LA MULTI ANI, CIPRI![/b] Nico, sa iti traiasca si sa fiti fericiti!

Anca , mami de Alex
Poze
"Devii ceea ce gandesti in majoritatea timpului."
Nimic nu e imposibil pentru cei care privesc catre cer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Oh, Ioana, ce peripetii! Ai grija de tine! Cine a stat cu piticii?

Cipri, la multi ani!

Magda, e usor, dai click pe nr de voturi si vezi cine te-a votat!

O luam de la capat: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Azi noapte la 1,30 am ajuns acasa.
Ma bucur ca vi-au placut pozele, Ada si Miha o sa va fac CD.

Gabi, Calin a fost tare harnic cu pozele in prima parte si apoi s-a luat la discutii cu barbatii si n-a mai facut.
Abia astept s-o aud pe Ioana cum il striga pe Dragos.
Si eu am mancat doar o felie de tort atunci seara si acasa n-am mai mancat.
Mai eu nu cred ca ai apendicita daca te suspectezi de o vreme ca aia nu sta asa mult pasnica, cand vine face urat (ce frumos ti-am explicat!) Mai repede as zice ca ai ceva nisip la rinichi (parca s-a vazut la eco) si din cauza asta poate sa te doara, tu ai impresia ca-i apendicele, asta iti zic din experienta.
Cum ti-a zis si Ioana in apendicita leucocitele sunt f mari si de cele mai multe ori (mai ales la copii) asa se pune diagnosticul.

Magda, nu merge site-ul, am incercat sa-l accesez acum...sau nu-i gata inca?

Carmen, gata cu scoala, ai intrat in concediu?

Miha, no bine ca scapi de SS! Ce scump a fost Matia la ziua lui Dragos si foarte cumintel.

Ioana, imi pare rau, sa-ti treaca cat mai repede. Cum te mai simti acum? Nu poate fi si durerea abdominala tot de la caderea de calciu?

La multi ani Cipri!
Nico, sa-ti traiasca sotul si sa fiti fericiti!




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Ceau!
Multumim de urari.
Am vazut si eu pozele de la ziua lui Dragos, si cu Diana nazdravana.Sunt frumoase toate. Mi-a placut f mult si de mititelul si pletosul Victoras..Si noi o sa avem bebe mic.
Ioana sa te faci bine.Adica pe amandoua Ioanele.
Miha ma bucur pentru tine, ca scapi de SS.Si daca nu ai inca femeie sper sa gasesti repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Nico felicitari!Frumos cadou de ziua sotului? Cat timp ai? cum te simti?
Alina, apendicita acuta clar nu e ca as avea dureri mai mari, dar poate e doar un pic inflamat. Simt cateodata dureri in partea dreapta deasupra ovarului. Nici nu vreau sa ma gandesc la apendicita, ca numa de spital nu imi arde acum... Barbatu-meu s-a si pus sa sune de dimineata un prieten care a avut peritonita sa-i ceara mai multe informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by niko_26
Si noi o sa avem bebe mic.



Adica esti insarcinata?
Felicitari si sarcina usoara!
Wow ce de bebelasi vor fi iar!

Cine urmeaza???




Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput