Mamici din Arad! (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Alina am vazut si eu pozele.Vad ca v-ati distrat bine.Au fost muuuuuuuuulti copiloasi ,baietei curajosi si fetite cochete .Mi-a placut si tortul cu cei 6 anisori .
Ioana ma bucur ca te-am mai vazut si pe tine.
Miha se pare ca tu nu ai nici o treaba cu botezul si dezlegarile de iesit din casa inainte de botez .Ii mai trebuie Dariei lapte din productie proprie?cum mai merg lectiile de pian?
Diana nici nu vreau sa-mi imaginez distractia de la botez cu Timeea si Vlad ,no offence .
Moni am vazut-o pe Diana cu codite si cu elan la facut puzzle.Bravo ei!
Ada mortala Iulia.Ce draguta a afost ca s-a si acoperit .


Eu m-am trezit la 7,adica domnisoara m-a trezit .Acum casca de zor .


Carmen(29+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Fetelor help!
Ioana e plina de pete rosii marunte pe spate, unele au puntulet alb, vad ca i-au aparut si pe partea laterala inspre piept, sunt pete putin mai mari acolo si cu o vezicula mica. Oare sa fie alergie sau de la caldura le face oare. Cand o dezbrac se scarpina pe unde poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata!
GABI imi pare rau ,habar nu am,nu e cumva varicela ? Eventual da-i ceva de alergie ca daca de la aia e , or sa dispara ... si ceva pentru mancarimi,parca fenistilul era bun.
Cat despre codite si Diana mea de putin timp le accepta fara sa si le dea jos pe urma.

Mersi de complimentele la adresa Dianei.

Diana super ca i-ai dat Timeei sa faca deja puzzle din astea,eu nu i-am luat pana acum, ca am zis ca-s cam grele pentru doi ani,dar se pare ca le umbla mintea si daca ii atrage ceva ... se strofoaca pana reusesc.Pacat ca nu-s eu mai mult acasa cu ea,ca mami ... habar nu are sa le faca ea,darmite sa o invete pe Diana

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA (01.01.2006)

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

Alina, sa-ti traiasca feciorul, ca eu n-am apucat sa-ti urez nimic live. Sunt super pozele, vreau si eu daca se poate. Calin a fost foarte grijuliu si i-a fotografiat pe rand pe toti copii.

Magda, sa faci act de prezenta la mai multe intalniri. Daria s-a inteles super cu Bia.

Carmen, sincer am si eu piticu cu botezu, dar ma gandesc ca sunt si pitici de alta religie la care nu se face botez si nu patesc nimic. Asa ca ma rog la DD sa aiba grija si de al meu. Chiar nu am cum sa fac sa-i impac pe toti. Vineri chiar am fost pregatita sa-l las pe Vic acasa, am muls si lapte, dar inainte sa plec a inceput sa urle de vai si amar. Acolo a fost super cuminte.

Pe mine m-a impresionat ce bine s-a simtit Matia la petrecerea lui Dragos. Atata m-a pupat si dragalit. Relatia noastra a fost greu zdruncinata de prezenta SS. Cum incep sa ma joc cu el sau sa-l dragalesc cum vine si-l ia. Atat a fost saracul vineri de fericit la Cuibul Cocorilor...., cand am ajuns acasa am inceput sa plangem amandoi.

Marti pleaca SSYupiii. Oricat imi va fi de greu ,mai bine fara nici un ajutor decat asa.

Susu merge de la 16 cu pruncii la circ, eu probabil imi voi plimba tandemul pe mal. Sunteti careva doritoare de o plimbarica?

Monica, super codite, super fetita, dar mama cam cicalitoare.

Ada, mortala faza cu Iulia.


Ma duc sa termin mancarea.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Somleac,Bianca chiar mi-a zis ca ce bine a fost ca a fost si Daria si a avut cu cine sa se joace printre atatia mutzunaci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Gabi chiar asa de cald sa-i fie Ioanei?parca nu-mi vine sa cred.mai repede e alergie sau varicela.Habar nu am ,la alergie se fac asa punctulete rosii cu vezicule?
Miha mi-a luat ceva timp sa descifrez mesajul codat dar am reusit .Oricum te inteleg si ma gandesc ca ti-a fost greu,poate chiar si SS-ului.O fi avand intentii bune bietul SS (io acu' judec dpdv al bunicilor).Ti-i gasit femeie?
Diana v-ati repatriat?

Noi am avut moment de tandrete in familie.Ne-am uitat toti 3 la Animal planet din pat si Mela nu a tacut 2 secunde si nu exagerez.Tanarul parca a simtit si a tras niste acrobatii,de data asta cred ca l-a simtit si Mela ,pe bune.


Carmen(29+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Am fost cu Ioana la spital sa o vada dr. Marianut ca a fost de garda. Mi-a zis ca sunt de la caldura bubicile ei, pentru ca are numai pe spate. Daca era alergie trebuia sa fie macar o bubica si in alta parte. A zis sa o dau cu baneocin si betadine. A dormit in sac pana acum si i-a fost cam cald in ultima saptamana, iar bunica are o vesta tricotata pe care i-a tot dat-o pana acum ( spre disperarea mea}. Bunicii sunt frigurosi si daca ei sunt infofoliti trebuie sa fie si fata
Pana cand e circul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Gabi ma bucur ca e numai de la caldura.Cumpara-i Ioanei un sac de dormit de vara si se rezolva totul.Stiu si eu ca bunicii au tendinta sa-i infofoleasca.Eu am noroc ca Mela e calda la maini tot timpul si atunci cand nu e, sigur ii este frig .

Merg la culcare.Noapte buna tuturor.


Carmen(29+) si Melania Ioana(14.01.2005)




ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Salutare!

Da, m-am repatriat. Uf, ca sunt mai obosita decat cand am plecat. Azi a continuat programul de tocat nervii parintilor, am fost si noi prin magazinele din Cluj, cu gazdele de la Turda, saracii si ei chinuiti de puiutii lor, deci va dati seama ce mare shopping a iesit.

Magda, multam de vot. de fapt le multumesc la toate fetele, dar tu dai rar pe aici asa ca e de admirat gestul tau!

Ildi, am vazut ca m-ai votat. Multam! Ce mai faceti voi?

Miha, saraca de tine. Tot asa lapte mult ai ca la Matia?

Claudia Maria ce face oare? S-a reglat productia de lapte (am vazut pe camp o vaca, apropo de asta si avea saraca un uger, urias, pocnea de lapte. Automat m-am gandit si la noi mamicile, uneaori cam semanam cu vaca aia...).

Tot n-am apucat sa ma auit la poze. Sper sa apuc maine. Mi s-a ars ceva la calculatorul mare, sper ca nu harddiskul ca si fac cu nervii...

Gabi, ai mei dorm dezveliti, nu suporta nici o patura pe ei si daca ii culc in sac sunt extrem de agitati...

No, va pup si ma retrag!

O luam de la capat: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Diana ,cu toata placerea,dar de unde ai stiut?
pupici la toate

Mergi la inceput