Rahova sau apropiere(42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata fetelor
am mai venit si eu un pic in vizita ,sunt aglomerata cu treburi muulte la servici,ajung acasa obosita iar copilul meu nu vrea sa se culce decat la 12 noapteasi eu motai pe langa el de oboseala dar asteptam cu nerabdare vara si vremea frumoasa ca sa putem iesi si seara pe afara...
MONICA este adevarat asa facea si andy intr-un timp plangea cand il duceam dar ii spuneam ca asa se duc toti copii la gradinita,la scoala,etc si il lasam plangand dar dupa ce ieseam se oprea imediat,si m-am prins ca facea asa ca sa ma impresioneze,asa ca nu m-am mai lasat impresionata
LEXI daca mai este valabil sigur, iti multumesc
va pupic pe toate si va doresc o zi buna,fuuuggggg la treaba

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata,
Vicky lipseste de la apel
Mire cum reuseste Andy sa se culce atat de tarziu?!
inseamna ca se scoala tarziu.....incercati sa-l sculati mai devreme!
Monica ce-mi place de Ruxi...parca o si vad cum lasa boticul
o sa se obisnuiasca daca nu-i mai dai atata atentie,crezi ca ea e fraiera?!
profita ca doar tb sa-i fie si ei bine ca toti copii de altfel....
Alex inseamna ca e copil super-cuminte acum...
lectiile de romana o sa le faca el in vacanta...daca au vacanta ca la noi...pt ca e fmult ,din pacate si ei sunt atat de mici( au asa-i vad!)
Dory sanatate multa...
ai inceput lucrul?
sau mai stai in vacanta?
ce face papusica scumpa?!
Simi multam...asa e....crezi ca eu nu stiu? da'acum sunt de cealalat parte a baricadei
Lexi cum mai va e acolo?
sunteti bine?

noi aseara am cumparat un caiet de matematica din acela studentesc...ca asa a vrut Mihnea sa aiba caiet de lucru acasa
am incercat sa citim,dar aseara a mers mai greu,n-a prea avut chef
am citit cu chiu cu vai cele 2 pag...apoi lectia,de 2-3 ori ca tb sa o citeasca cursiv...dar tot se mai impiedica la cuvintele mai grele
apoi am inceput testul la mate...ex de scadere si adunare pana la 100 dar fara trecere peste termeni...asa se face acum la clasa I-a...abia din a 2-a fac si trecere peste termen...
la inceput n-a vrut,apoi l-am convins sa faca ca-i scriu pe tabla ca la scoala
si eu scriam si el socotea....
pe astea vad ca le stie....insa uneori nu e atent de semn e si in loc sa scada,aduna si invers

si ...cam asa....
avem in fiecare seara program de invatat...
ca sa-i fac?!asta e scoala
o zi buna sa aveti....si din nou


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

, sa nu ma dea Vio absenta.
Sunt prinsa la servici, ieri mi-am facut curat in dormitor si am rearanjat mobila, drept urmare nu am dormit prea bine... nu mai era patul in aceeasi pozitie. Azi mi-am propus sa spal dulapurile(usile, ca in ele am facut curat cand am fost libera) si eventual, daca mai am timp, sa spal bucataria, cu tot cu vesela). Sufrageria si celalalt dormitor cad in sarcina soacrelei si a cumnatului. Saptamana viitoare mai am de spalat baia si yupii! s-a terminat si curatenia de Paste. Pe urma incepem pregatirile pentru masa de Paste.
Dani e bine, mai e racit, dar avand in vedere vremea de-afara, nu e de mirare. Asteapta cu mare nerabdare vacanta, sa stam impreuna, sper sa reusesc sa raman cu el acasa, sa vedem insa ce planuri are sefa.
Monica, mai sti ca nu a absolvit si portareasa Fac. de Psihologie? si succes Ruxitei la gradi, si scolerului Alex.
Vio, spor la invatat in continuare. Cel putin cativa ani buni de-acum incolo!
fetele, sa aveti o zi buna si spor la treburi.



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
tot plangand am lasat-o acolo dar sper sa fie bine, deja cand am plecat am vazut-o impreuna cu alti copilashi si d-na in curte la nisip...si nu mai plangea dar era trista
mai stau o tzarica pe-aici si ma duc sa construiesc ceva de papita
pe toate
Dory, ma bucur ca esti mai bine
vio, inseamna ca vrea sa lcureze serios mihnea de si-a luat caiet mare studentzesc
vicky, ce vrednicutza esti, spor la treaba in continuare
mirela, de la cat la cat doarme piticul tau la rpanz, poate trebuie mutata ora de somn putin mai devreme ca sa adoarma mai repejor seara


monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Vio, tot in vacanta sunt, baietzelul silitor si mamica lui.
Vicky, , esti o harnicutza ca deobicei, si eu mai am geamurile la dormitor si bucatarie de spalat poate sa mai aranjez putzin prin bufetul de la bucatarie, in rest am cam facut, faiantza baie+ bucatarie spalate, sufragerie(geamuri incluziv balconul) spalate, perdele la toata casa spalate, pana atunci se va face la loc, dar asta e...
Aaaaa, si covorul din sufragerie mai am sa-l curat ca nu-l mai duc la spalatorie.

Monica, cred ca deja incepe sa se obisnuiasca.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

orice minune tine 3 zile...la noi a tinut doua zile
acum cica -i e rau
si nu mai vrea sa faca nimic,dar il las in pace...nu-i mai zic nimic,sa il intereseze pe el,nu pe mine
insa parca vad ca daca ii zic ca m-am suparat o sa vrea sa lucreze...mai e ceva pana se culca
Dory ce harnicuta esti!
bravo...eu abia sambata cand vin de la serviciu mai fac ce s-o mai putea...
Monica,azi cum a fost la gradi?
Vicky,asa...sa dai raporul in fiecare zi,sa vedem ca esti bine....
va

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

a fost bine fetelor(vio, Dory) cum v-am zis am lasat-o plangand si am gasit-o super vesela...si mi-a povestit ce mult i-a placut si ce cuminte a fost ea...insa maine dimineata...probabil urmeaza alt circ
Astazi au avut un "proiect" super interesant la gradi...unul de solidaritate...au ajutat un trib de indieni(de prin amazon)
fiecare copil trebuia sa aduca la gradinita 1 kg de alimente neperisabile fiindca astazi veneau la gradi 3 reprezentanti din tribul asta de indieni...sa le preia...
indienii au venit cu "marfa" autentica, bratari, inele, bijuterii din seminte din fructe din amazon,aveau chiar fructe rare de vanzare,,,pe care le vindeau la niste preturi simbolice...i-am dat banuti la ea si si-a cumparat un inel si bratara si acum e super incantata ca le are de la indieni cand am fost sa o iau de la gradi i-am vazut si eu...erau imbracati exact ca in trib fetelor, cu pene in cap,iar costumatia corpului era formata din bluze si un fel de fuste cu franjuri...dar nu la vrajeala...ci pur si simplu...se vedea amprenta "junglei" ca sa zic asa...cred ca a avut mare impact asupra celor mici...le-au dansat si cantat fiindca ruxi facea la fel ca ei auuuu..auuu....auuuu
va pe toate
somn usor

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata!
Da, fetelor, ieri am fost o harnicutasi acum ma misc in reluare. Dar imi trece pana ajung acasa, sa ma pot apuca de altceva!
Vio, dupa cum vezi,sunt bine. Din fericire noi mai recuperam in 2 sambete din luna mai, asa ca sambata asta ma odihnesc... activ.
Wow, Monica, ce proiect interesant! Sa vada indieni adevarati! Tare mult mi-ar fi placut sa-i vad si eu, intotdeauna am fost fascinata de cultura lor. Ma visam nevasta lui Winnetou cand eram mica.
Dory, pai tu ai fost mai harnicuta ca noi, la tine sunt toate gata! Felicitari!
Va , mai pe-aici si apoi la treaba!



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

buna dimineata fetelor
si eu am fost harnicuta am spalat geamurile,am spalat baile,iar restul le las pt saptamana viitoare ,nu vreau sa ma risc pt ca,copilul meu face la loc pana de paste,acum deja caut ceva retete mai sofisticate pt paste
LA MULTI ANI pt MIRIA multa sanatate si tot ce isi doreste in viata
MONICA chiar interesant proiectul,daca ar fi si romanii nostri un pic cu imaginatie ar fi bine,dar...
DORY ai mai facut ceva cu angajarea?
VIO lasa ca mai e putin si intra in vacanta de paste
VICKY ce mai face dany,mai e racit?
eu am vorbit cu doamnele de la cresa si se pare ca al meu copil nu vroia sa se culce la pranz decat pe la ora 15-16 si va dati seama el se trezea cand ajungeam noi sa-l luam,asa ca ce sa mai doarma copilul devreme si le-am spus ca mai bine la ora aia sa nu-l mai culce ca altfel ma gasesc moarta de somn
LEXI ce mai faceti?cum este mariuca? v-ati acomodat acolo?
am fugit pt ca si astazi sunt prinsa cu fff multa treaba,asa ca va pupic pe toate si va doresc o zi minunata

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna dimineata,

waaaauuuu ce frumos...indienii
pai sigur ca Ruxi a fost incantata!!!
ce ineldragut si ce bratatra are ea acum!!!
sa-i spui ca daca se duce mereu si e cuminte o sa aiba parte de surprize....

eu asa-i fac lui Mihnea...ii maipun in ghiozdanel cate o surpriza cand e cumninte....

Vicky,ce bine ca ai liber sambata asta...noi lucram,dar avem de lucru doar 1 sambata in mai....sau cine stie? poate ca ne dau liber si dupa Paste sa se faca punte cu 1 mai! si atunci o sa mai am de lucru....

Mire, deci puiul mic doarme la ora 4-5...pai normal ca se culca seara tarziu!!

La multi ani si de la mine MIRIA!!!!
multa sanatate si numai bine iti doresc


despre noi acum....aseara n-am mai facut nimic...
Mihnea a fost toata ziua obosit!
a venit acasa si mi-a zis ca-i e rau si ca "sa ma intelegi si pe mine ca nu ma simt bine,ca si eu te cred pe tine cand spui ca-ti e rau sau te doare capul!"
asa ca l-am lasat in pace,n-a mai facut absolut nimic...noroc ca-si facuse tema la romana la semi...la mate nu a vrut dar nici nu au avut azi ....

insa la dictare iar a luat B(pe caietul de dictari!)....
aproape ca nu a apucat sa scrie mai nimic...cand l-am intrebat ce a facut in timp ce copii scriau dictarea el mi-a zis ca avea treaba sa-l faca pe Tz mare de mana
l-am intrebat cum facea asta in timpul dictarii,ca doar doamna i-a anuntat ca dau dictare, si mi-a spus ca nu terminase ....
"si in timpul in care trebuia sa face pe tz ce faceai?!"
nu se stie....
dormea,probabil....

asa ca.....


azi cica merg la teatru,dar el nu stie sa spuna cand, unde, cum.....a tinut minte doar ca ii trebuie 4 lei

aaaa si am aflat ca la religie au scris vreo 5 rugaciuni si au desenat o biserica ,un ingeras si mai nu stiu ce....el nu are nimic din toate astea...
avea un caiet la un monent dat,a scris ceva pe el dupa care a disparut
asa ca tb sa facem alt caiet de religie....

pe urma la engleza le-a cerut doamna caiete tip I si el nu stia
am aflat din intamplare....

oare unde-i zboara mintea?!
ori e indragostit ....ori.....

astea am dat copy de la clasa I-a!!!


va si o zi buna sa aveti.....

cine mananca tort sa se gandeasca si la mine


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput