Rahova sau apropiere(42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna seara fetelor!
Noi am fost plecati din Bucuresti de vineri de la pranz pana ieri seara, am fost la tara.
Nu am apucat decat sa spicuiesc cate ceva din ce ati scris.
Mirela, sa va traiasca nepotica(finuta).
Monica, ma bucur ca incet, incet se acomodeaza Ruxi cu gradi, si poate ca a avut dreptate profa , sa fi fost we. de vina pt. ziua de astazi.
Vio, imi pare rau de nereusita cu cangurul.
Lexi, multam de info. despre cartea de psiho a copilului.

Alexa este ok, mai putzin eu, am venit de la tara cu gatul (amigdalele), umflate, de azi dimineata am trecut pe antibiotic ca toata noaptea am avut frisoane si azi nu am fost buna de nimic, de-abia am facut cate ceva de macare azi
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sanatate multa dory

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata! Ce vreme urata, , vant. Si la mine la servici au oprit caldura, am inghetat! Noroc cu o fierbinte... din care va dau si voua.
Dory, multa sanatate!
Mirela, sa va traiasca finuta!
Vio, mai bine sa copilarim si noi cu ei. Eu il inteleg pe Dani, plecat toata ziua de-acasa, seara cand vine e dornic sa ne stie in preajma, sa se joace cu noi...Mi-a zis Dani ca ar fi bine sa ma joc si eu pe calculator,ca-s stressata si ma relaxeaza. Asa ca, ce sa mai spun? Ma conformez ca o mama ascultatoare se sunt!
Monica, inca o perioada o sa tot iasa din ritm din cauza wk sau a vacantelor, dar isi revine repede, e un copil bun si cuminte Ruxi.
fetele, la treaba, poate ma mai incalzesc!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

buna dimineata,
Dory nu e nici o tragedie cu concursul asta ca doar nu e examenul vietii lui?!
ei abia acum invata ce e acela concurs...cum se completeaza grilele...
si asta e destul de dificil,sa gasesti pe o alta foaie litera corespunzatoare cu ce ai facut in alta foaie...si apoi sa nu completezi in alta parte...plus ca pe foaia aceea cu grila mai erau inca vreo 3 chenare (cele de la romana si de la engleza si ce o mai fi)...
daca ati inteles ce vreau sa zic
Monica,nu te speria cu Ruxi...pana una alta tb sa stai pe langa poarta....
ce face Alex?
ca el a cazut pe locul 2 deja

Vicky,si noi ne jucam mereu...aseara am jucat remi,dar cum a vrut el adica fara nici o regula
asta dupa ce a facut ce am vrut eu...adica a facut un test la mate si a citit 2 pagini din Ratusca cea urata!
aaaa,am uitat ... a luat si un Fb la mate,dar la citit (pe carte le pune nota doamna) a luat numai B,desi seara citise cu taica-su lectia(i-am spus seara ca nu s-a facut treaba cum trebuie de a luat fi-su numai B la citit!)....

ei,si acum la treaba....ca afara ploua si imi e un sooooomnnnnn

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Buna.

Viky, spor la treburi,

Vio, felicitart pt. FB lui Mihnea la mate.

Mirela, voi ce mai faceti?, nu ne-ai mai spus nimic de Andi, ce mai face el?

Monica, sa ne povestesti cum a decurs ziua de astazi la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Mirclau, sa va traiasca finuta!!! Pai atunci inseamna ca o sa fie tocmai buna cadita cu suport pe care o am la Bucuresti. Ti-o pot da in august, cand ajungem in tara si cel putin 2-3 luni o s-o mai poata folosi.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Monica, mult succes la gradinita! Incet incet o sa se invete. Vladut al meu face figuri dimineata ca el nu vrea la gradinita, dar ajuns acolo imi face semn cu mina de papa si pleaca.

Mirclau felicitari pentru finuta! Distractie placuta la botez!

violeta asa sint toti copiii, vad din lectii o corvoada si abia asteapta sa se joace. Si noi eram la fel Felicitari pentru FB!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
da vio...alex a cazut pe locul 2 la povestit el e bine, merge bine cu scoala, iar au dictare pe 18, d-na este f multumita de el...eu ce sa mai zic...isi face temele singurel, doar il supraveghez sau il verific la sfarsit...inca nu am icneput si dupa emtoda din ro ca l-as zapaci de tot...poate din toamna, ca si cum ar fi inceput clasa 1 in ro.
si felicitari lui mihnea pentru calificativele bune...am sa-i zic lui alex...
vicky, pai chiar asa...joaca-te si tu
simona vladutul mic...ce baiat cuminte e el
Dory, cum te mai simti?
uite-acum povestesc de ruxi si aventura gradinita
lexi, mirela, cris , andre-ea,andreap
azi am avut din nou circ la gradinita...totul a inceput de fapt inca dinainte de a pleca de acasa cand ea a zis ca vrea afara cu bicicleta nu la gradi toti ne imbracasem sa plecam ea defila prin casa goala cand a vazut ca-i groasa si ca ramane singura acasa a pus repede ceva haine pe ea si am plecat toti 4...in masina nu-i intra nimeni in voie...era f nervoasa, nu si-a luat la revedere de la tati si alex cand am ajuns la gradi...la poarta gradinitei scandal(fite, plansete zmiotzaieli ca ea nu ramane acolo, ca nu vrea la gradi si gata) portareasa pe care mai bine ar angaja-o ca psiholog pentru ea a vazut scena si a zis...d-na daca o sa continuati asa nu o sa stea aici in nici o zi...ea stie ca daca plange dvs veniti, ea stie ca daca zice ceva dvs va executati...si asa este...zice explicati-i clar ce va spun eu acum NU mai avem telefon sa va sunam cand plange...deci poate sa planga linsitita ca nu mai veniti , veniti sa o luati cand vin toate mamicile, nu inainte...nu dupa si acum dati-mi-o sa o duc in clasa in timpul asta eu i-am explicat ruxandrei ea neavand timp sa ma mai intrebe de ce??? apoi d-na a luat-o, i-am dat un pup ea plangea de mama focului si d-na ii vorbea si a dus-o in clasa...peste 1 min a venit la poarta si a spus...NU mai plange acum plecati acasa (aici avem personal calificat daca plange o potolim noi) ziceai ca-s teleghidata, am plecat cu sotul si o prietena sa bem un suc si apoi ne-am gandit sa trecem sa o vedem...era in parculet cu ceilalti copilashi se juca frumos...am lasat-o pana la finalul programului, am intrat impreuna cu celelalte mamici si ea s-a bucurat cand m-a vazut...mi-a spus ca a fost cuminte si nu a plans...intradevar asa a fost...nu a mai plans delok...insa nu ma bucur...ca nu stiu ce-mi rezerva ziua de maine
noapte buna tuturor


monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Neatza.
Va invit la o

Monica, cred ca d-na portareasa a avut mare dreptate, copii astia stiu sa ne manipuleze si profita de chestia asta, incet, incet o sa se acomodeze si o sa ceara singura la gradi.Off, ce ma pricep sa dau sfaturi, da sa ma vezi si pe mine cand ajungem la capitolul gradi...
Eu ma simt ok, dupa ce am luat antibiotic nu am mai facut nici frisoane si amigdalele mi sau desumflat.

Pupam toate fetele si baietzeii si va dorim o zi buna tuturor.

Mergi la inceput