Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani micutilor sarbatoriti de azi!

Si acum fug, ca am multa treaba... insa am dat o fuga.. sa nu ma mai traga yaia de ciuf, ca pe ea nu si pe altii da..



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Marunzika
carpatina cum merge cu dieta?! Eu am lasat-o mai moale, acum dimineata am baut cola si am mancat chips.




Si nu e voie cola cu chips??????



P.S. tare dulce micuta ta... ca o papusa e ea in rochitele alea...
Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii.

P.S.2 Nu vreau sa insinuez nimic..(emoticon care fluiera si se uita pe pereti..), da' tare seamana puppi cu nasu'.. au aceasi forma si culoare a ochilor...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Rita..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Nana, eu mananc cate un fel de aliment pe zi (fructe/carne/lactate/oua/legume/peste). Asta e singura dieta care a dat roade la mine.. Evident ca apoi se face revenirea la o alimentatie cumpatata... dar cu asta am reusit mereu sa o iau in jos.

Cu altele n-am avut succes... adica am avut, cu dieta de diabet din sarcina, dar, ca si Cristina, ma gandesc cu groaza la ea... cred ca din cauza ca trebuia sa cantaresc mancarea...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Betty, felicitari pentru plimbaretul Mario.
Teodoran, felicitari , sa fiti sanatosi, si o sarcina usoara.
Devylla, pupam scumpa mogaldeata si o mama super.
Papanash, felicitari pentru datele papanasului.
Yaia, papanas Tudor vroia alt meniu-de zi festiva -, nu mar...
Teo, multa sanatate, imi pare rau ca treci prin starile astea. Bine ca Mihnutu e bine.
Rodica, Cecilia, felicitari pentru papanasi ...”doua-doua”
Claudia , imi pare rau prin ce treci. Multa sanatate si rabdare.Pupam dulceata mica.
Prisi, pupam dulceata Mirunica.
Maruntzika, sa-ti traiasca micuta crestina! Felicitari pentru date si pentru „mama , tata „ .
Roxana, bine ai revenit.Ma bucur ca a fost placuta iesirea si ti-ai reincarcat bateriile. Pupam iepurasul. Sanatate multa Alexandrei.
Andreea, felicitari pentru”ta-ta”.
Bee, felicitari pentru papanas papacios. Ma bucur ca ati iesit la munte si a fost ok.
Ana, superb Vladutul.
Rita, .



mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Rodica, mai ce mai cadouri primesti tu:)) Rita facut minunatiile alea? sunt tare frumoase!
Carpatina, am tinut si eu odata dieta asta, 4 zile, am slabit 2 kile si am pus unul la loc:)0, dar era pe vremurile cand vroiam sa ajung de la 52 la 50....
Acu m-am cantarit la salon, nu e diferenta intre cantare, acolo aveam 70.8 dar cu tricou ,chiloti, apa si un mar mancate pe drum.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Sabina, ce vad eu acolo. Masaj? Parafango? . Sa inteleg ca parafango nu dauneaza la alaptat? Daca e asa, inseamna ca o sa dauneze la buzunarele barbatului meu. Ca am facut la pariuri cu el, doar doar m-o durea sufletul mai putin ca o sa bag banii in grasimea mea nearsa in loc de casutza in constructie. Ma tot incurajeaza el ca o sa slabesc dand la sapa sa plantez/ingrijesc legume ecologice pt copii, dar n-am rabdare sa astept. Cat despre meniu. Pana de curand: lapte cu cafea decof, paine prajita dimineata. banana/lapte pranz; carne cu ceva legume seara, jumate de mar/ smochine/ cioco neagra ocazional intre mese. De ieri Scarsdale. Si ma usuca, dar nu e chiar dezechilibrata, deci pe termen scurt zic eu ok.
Yaya, eu una il diversific pe Razvi cam cum il diversifici tu pe Tudor. Ce inseamna mediu ca greutate la finlandezii vostri? Nu de alta dar eu n-am doctor cu care sa ma consult legat de alimentatie si am inceput cu cereale, ca al meu e vesnic hamesit si nu prea gras. Sa inteleg ca n-ai amestecat morcovul cu cartoful? Eu da. Si al meu a avut o reactie ciudata la cartof. Nu cred ca i-a placut, dar tot inghitea ca nemancatul. Uffff si eu dau masa diversificata dupa lapte de la mine.
Rita .

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei !




Mama de papanash Andreiutz ( 2.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

quote:
Originally posted by alinus_25

Ura, mi-a mai reinviat un neuron!!!

Astazi tot uitandu-ma la fotografiile bebeilor nostri... sunt de-a dreptul mi-nu-na-ti!!!! am realizat ca suceveanca claudia1178 s-a mutat la noi la odisee.
Voua nu v-am zis niciodata, insa pe Claudia am cunoscut-o in maternitate la Iasi. Nu stiu daca v-a spus tot firul povestii ei (a se citi printre randuri ca imi lipsesc multe capitole), insa mamica asta a fost greu incercata. Eu tot am cautat-o pe la odiseea de nov-dec2007, insa neavand activat PM-ul am clacat.
M-am bucurat enorm sa o vad acum in clubul nostru, cat despre tiza lui fimiu', ce pot sa spun, papacioasa e intr-adevar o victorioasa. Si e dulceee.





Alinus si eu am cunoscut-o pe Claudia in maternitate la Cuza Voda...ea nu isi mai aminteste de mine....si eu am fost o mamica incercata caci Tudor a stat cateva zile la posterapie la Neonatologie.Oare te cunosc si pe tine? Macar din vedere?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Daaaa... tare frumoase daruri Rodico...
Rita, mi-esti tare draga...

Sabinescu, dupa ziua de ieri (fructe) aveam la cantarul "oficial" - cel din zori de zi - minus 1... am rezistat ca un caine, caci ieri seara a venit un prieten pe la noi "sa mancam impreuna".. si a adus el un pui facut la rotisor... noroc ca era ora de culcare a Ioanei si n-am stat acolo unde mancau ei... Oricum, pana sa ma culc, tot mirosea in bucatarie... offff... de-asta ziceam eu ca e dieta crunta...
Tu ce tot te trambalezi de la munte la Buc si inapoi? Cum ii mai mere Sofiei cu pianul?

Tomasaaaaaaa..... ce mai faci?

Slippers... ce mare s-a facut Vlad.... dragul de el! Zgatia mica ce mai face?

Luy, tare expresiva mai e micuta ta... secventa cu telefon m-a topit de tot!



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput