Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

LCAZANGIU LA MULTI ANI!!!!Sa ai parte de tot ce iti doresti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Neatza fetelor!

Lcazangiu La Multi Ani sa fii fericita si sa ai o zi cat mai minunata, sarcina si nastere usoara!
Tecky aha deci nu e praf e din aia ca un cubuletz din ala knorr nu? Sorry daca ti se pare ca pun intrebari prostesti da ti-am zis ca nu le am cu asa ceva is efectiv in plop.
La voi ploua? Aici ninge. Cu fulgi mari si pufosi si e totul alb, lucru rara in uk, ca aici normal nu se depune zapada, au zis astia aseara la stiri ceva de lapovita si zapada da nu aici la noi si uite ca e alb totul. Am facut cateva poze poate iesim si la plimbare mai tarziu ca acu doarme Flo si o sa va aratam zapada. Sa speram ca nu se transforma in ploaie.
Sursula ma bucur sa iti place rochia. Cum te mai simti cu gingiile?
Kimmy am vazut si eu pozele pe picasa f frumosa burtica.


----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:


Lcazangiu La multi ani cu muuulta fericire alaturi de noul membru!!!
mada rochia e superrrr!!!!! da' superr!!! imi place la nebunie! e ff faina...io zic sa o iei! iti da impresia ca e simpla dar e de maaare efect!!!!! asa mireasa..jos palaria!!! merci ca ai trecut caruciorul bleu! ..nu stiu de ce nu reusesc sa ma loghez..., asa ca te rog sa-mi terci si numele dr. Esze Tamas, spitalul din Fehergyarmat, Ungaria
boti cred ca Garga e tare mandra de mami cu asa o camera asortata!!!! si motivul ala al dungilor..imi place tare!
danangie ce burtica faina si sexoasa!!!!!! superr!!!!
kimmy idem..numa' burtoase faine avem la odisee!
aa..cristina stai linistita ca si io ca si tine...bb meu n-are inca nimik!
un mare la toate!

Oana
19+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Oana ma bucur tare mult ca va place rochia. Acuma abia la sf lui aprilie au zis ca apare dar am sa sun la magazin sa le zic ca vreau neaparat sa o probez si sa ii intreb cand o primesc. Ca sa o cumpar asa de pe net nu stiu exact ce marime sa iau si daca au magazin si o pot proba e mai simplu decat sa ma chinui sa o trimit inapoi si sa imi trimita ei alta sau ceva. Ca am observat o chestie ca la hainele de gravida la multe firme trebuie marimea cea mai mica adik 8 maxim 10 si eu normal la greutatea mea de 62 de kg dinainte de sarcina port cam 10-12 marimile normale, mai inspre 12.
Nu stiu de ce nu reusesti sa te loghezi iti mai trimit parola inca o data pe pm. Am sa trec acusi si medicul ca acuma verificam pe lista care fete nu au mai intrat de mult, sa facem ceva curatenie.

----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna ziua fete dragi,



KIMMY nu pot sa cred ce i s-a inatamplat prietenei tale. De asta imi este si mie frica. De nepasarea medicilor. Acu' as vrea sa vad fata acelui doctor care a trimis-o acasa. Si eu am aceste contractii.....uneori mai multe...alteori mai rare. Azi noapte m-au innebunit. Nu prea am dormit. Si am vazut ca la mine no-spa-ul nu face nimic. Ar trebui sa se micsoreze la numar nu? Tu iei no-spa? Poti lua pana la 3 pe zi. Si eu tin hainutele prin pungi prin dulap. Eu dupa ce voi cumpara dulapiorul, voi spala hainutele si abia atunci le voi aranja frumos.

MADA multumesc de cuvinte. Eu cred ca aceste 8 kg nu sunt chiar toate grasimea. Cat mai cantareste copilul....cat s-au mai marit lichidele din corp.....oricum si sotul imi zice ca parca nici nu sunt gravida. Eu una ma bucur ca reusesc sa nu pun mult, ma va ajuta, din cate am inteles, la nastere si sa dau kile cu usurinta jos dupa ce nasc. Vroiam sa te intreb.....ca aseara ma gandeam la asta.....tu cum dezinfectezi cadita in care faci baita la bb? O speli cu vreun detergent special sau o dezinfectezi cu spirt cum scrie in cartea aia "mama si copilul"?

SURSULA Si mie gingia inflamata mi-a trecut cu pasta de dinti Parodontax. Si m-a ajutat si apa de gura: Listerine. Si atentie cand perii dintii sa nu apesi foarte tare....si ar fi bine sa ai o periuta cu "dintii" moi.

LCAZANGIU LA MULTI ANI si din partea mea. Sa ai parte numai de lucruri frumoase si multa sanatate!!

OANA ms mult.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata si de la noi, stim ca nu mai e chiar asa de dimineata, ne-am trezit mai devreme dar am ratacit pe net in cautare de informatii despre un aspirator mai performant, poate ceva cu filtrare prin apa, nu stiu...

Lori, LA MULTI ANI!!!!, sa ai parte de o zi minunata si un bebelon perfect!!!

Sursula chiar ma gandeam acuma, ce fain ca filmezi, ii vei putea arata lui Bebe Tudor cum erai tu cu burtica si era si el un mic personaj acolo

Danutza suntem pe aceeasi lungime de unda Si eu vroiam sa intreb fetele care mai au un pui cu ce spala hainutele pt bebe, puneti balsam sau nu? Macar la prima spalare, aia dinainte de nastere putem sa punem? Am vazut la magazine chiar balsam sensitive, fara miros, special pt bebelusi, ceva englezesc, oare e bun?, sau ar trebui sa renuntam de tot la balsam?

Observati ca nici n-am terminat de zugravit si ma gandesc la d-astea... Dar m-a inebunit prafalaul din casa, cred ca va trebui sa spal o luna intreaga 2 masini pe zi ca sa reusesc sa scot meglemul din toate hainele, perdelele si alte alea. Aseara cred ca am strans 10 kile de moloz rezultat doar in urma montarii aerului conditionat

Monica 25+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ok fetelor de dim am luat listutza la puricat. Pun acuma o lista cu fetele la care daca deschizi profilul nu se gaseste nici un mesaj recent deci nu au mai intrat pe forum de mult timp:
Syylviuta-ultimul mesaj 25/02/2008
Kla78-ultimul mesaj 31/03/2008
Stefany_p-ultimul mesaj 5/02/2008
Ralirali-ultimul mesaj 26/01/2008
A.cicel-ultimul mesaj 24/03/2008
Fareselena-ultimul mesaj 10/02/2008
Broscutza_27-ultimul mesaj 8/02/2008
MMoniq-ultimul mesaj 27/11/2007
Alice0911-ultimul mesaj 13/12/2007
Vios-ultimul mesaj 19/02/2008
Ellaalba-ultimul mesaj 7/01/2008
Corinuk-ultimul mesaj 20/11/2007
Cricri77-ultimul mesaj 13/02/2008
Evelien-ultimul mesaj 10/01/2008
CristinnaP-ultimul mesaj 18/02/2008
Alex26-ultimul mesaj 10/12/2007
Karina22-ultimul mesaj 21/01/2008
Punca1976-ultimul mesaj 6/12/2008
Danutzicab-ultimul mesaj 3/12/2007
Nina25-ultimul mesaj 13/12/2007
Ali-daca o caut la membri nu o gaseste
Dana81-ultimul mesaj 23/02/2008
Danam27-ultimul mesaj 17/12/2007
Ponei-ultimul mesaj 7/03/2008
Crisoprea-ultimul mesaj 4/01/2008
Fiquelle-ultimul mesaj 8/03/2008
NinaG-ultimul mesaj 28/12/2007
Myra26-ultimul mesaj 31/01/2008
Julia_popadiuc-ultimul mesaj 6/03/2008
Clopotzel-ultimul mesaj 5/03/2008
OanaH-ultimul mesaj 6/02/2008
Dalma-ultimul mesaj 18/01/2008
Adria-daca o caut la membri nu o gaseste
New_Ioana-ultimul mesaj 14/01/2008

Multe din fetele astea sunt membri nou veniti si nu au tare multe mesaje unele au numai un sg mesaj.
In afara de fetele astea mai sunt cateva fete care au scris pe forum de curand dar nu la noi, adik nu apare in lista de subiecte recente nici un subiect de al nostru de la odisee:
Roxana01
Map
Ileanna
Iriss27
Magghyc

Restul de fete din listutza au scris mai rar sau mai des dar la subiecte recente apare si odiseea noastra.
Spuneti si voi cum vreti sa facem ori stergem din listutza fetele care nu au mai fost active de f mult timp ori facem o lista separata la sf cu fetele care nu au mai dat nici un semn. Astept parerile voastre, cat mai multe daca e posibil ca sa fim sigure ca toata lumea este de acord cu decizia, well sau macar majoritatea fetelor.


----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Dana e bine ca ai pus putin ca poate scapi mai usor de ele dupa nastere. Eu am pus f mult si de scapat am scapat relativ usor ultimele kg au fost mai greu de dat la o parte si de tinut jos. Oricum aici se zice ac e regula aia 9 months on 9 months off, deci ce pui in 9 luni tot cam in 9 luni tre sa dai jos.
Legat de caditza eu o sterlizam cu ceva gen spirt, se cheam Dettol aici si e un lichid din asta dezinfectant pt casa se poate folosi la mai multe, se poate pune si in apa in care faci baie si are si diverse arome de flori si etc. Uite la asta ma refer: http://www.dettol.co.uk/sf_bathrooms.shtml, daca dai mai jos in lista de produse vezi si o sticla cu lichid antiseptic si dezinfectant. Au unul exact la fel dar fara aroma care se poate folosi si pt taieturi, zgarieturi rani exact ca spirtul. Eu din asta foloseam asta numai pana la 1 an ca pe urma a facut baie in cada mare pe care o spal mereu cu din asta dezinfectant.
Boti legat de haine e cel mai bine pana la 1 an sa le speli separat de hainele tale si numai cu detergent biologic. Eu nu am pus balsam decat dupa aia. Este si aici balsam special pt pielea copiilor de la fairy. www.softeningyourworld.com/products_bio.htm" target="_blank">Asta e detergentul special care il foloseam eu si www.softeningyourworld.com/products_softener.htm" target="_blank">asta este balsamul special din aceeasi gama. Eu foloseam balsam din asta si pt hainele noastre ca miroase asa tare subtil si f pufoase ies hainele, da nu e o regula acuma folosesc ce detergent mai bun gasesc la oferta si ce balsam tot asa balsamul in genere folosesc lenor.
Edit am pus poze pe picasa cum ninge la noi. Eu nu am mai vazut asa zapada aici in sud de cand sunt in uk.

----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Va pup fetelor,

Am avut mult de recuperat citind 2 zile din urma, dar imi plac ideile si inovatiile voastre!
Nu am ce sa va scriu decat ca in Buc ploua , e urat si ai mei au fugit de acasa in provincie, eu stau cumintica.

O duminica placuta!


tiberica mami de Alina 13.07.95 si mami de bebina 23+
Dai Vointa , Iei Putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

mai mada mai..mare noroc cu tine la casa omului .. siam ca hainele lui bb se spala separat..dar faza cu dezinfectarea caditeti...nu mi-a trecut prin cap pthiuuu...ca multe am de invatat..da numa bine ca belesc ochii la voi ..merci de parola..am sa merg sa trec datele...legat de lista aceea cu fetele...nu stiu ce sa zic..ca nici eu n-am scris o bucata de vreme aici...eventual sa fie sterse fetele care nu au scris de anul trecut...iar restul....eventual cele care aua ctivat un PM sa le trimitem un PM...ma inham sa trimit PM la fetele astea azi..ca in rest la servici sunt cam busy...Mada..ce sa le scriu..!?

Oana
19+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput