Strumfi de iulie-august 2007 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

nu stiu ce a fost astazi cu Mara, foarte plangacioasa si foarte somnoroasa, de mancat a mancat destul de bine, doar la pranz mi-a refuzat mancarea gatita cu atata pasiune (morcov cu porumb si peste, apropo' voi cum preparati porumbul ca eu l-am "blenduit" dar se simteau cojitele)
sa-i iasa oare dintii? gingiile nu sunt umflate, doar putin albicioase, febra nu are, nu stiu ce sa fie

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Ptiu sa nu le deochi ce fete frumoase, ce bebelusi frumosi, frumosi. Timi si Alina aveti doua fete faine rau, una si una.
Cafera ia oftica-ne tu putin cu niste tinute.
Lia Ai observat ca multe din poeziile pentru copii sunt ba a murit puisorul, ba l-a mancat pisica, ba a fost impuscat.
Chiar ascultam cutiuta mzicala intr-o zi si ma mirat de cantecelul ala cu motanul. Auzi vers: motanul cauta in gunoi hrana pentru 8 pisoi 'ce sunt eu de vina de-l calca o masina'. Cred ca vor sa-i puna in tema de mici ca viata e grea.

Mihaela incerca sa vb cu el ca nu-i normal sa plece si in weekend sa te lasa. Destul in timpul saptamanii. Bine, daca nu pleaca cu treaba, da nu asa sa se distreze el. Eu astazi m-am suparat si am plecat la cumparaturi sa ma relaxez , l-am lasat cu DAria de la 4 la 7. Aaaaa, ce bine a fost. Am venit franta. Da tot Dariei i-am cumparat mai multe (si olitza pe care am pus-o si s-a rasturnat cu ea) Nu va zic cum era fata cand am venit. Avea muci, era facuta caca, vai de ea, dar ea radea cu gura pana la urechi, nu avea nici o treaba. Si Adi: 'hai ca nu am avut timp nici sa fumez o tigara'. Hi, hi. Sa vada si el.

Cafela, Mihaela, Ioana, Lia, Gabriela va multumim pentru laude. Tare bine prind la sufletul unei mame.
Cat despre patut m-am lamurit astazi in oras. Al nostru e totusi un pic (cca 4 cm) mai sus . Exact cat ar fi tinut-o in sigurantza acolo.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank">poza concurs - Dariaminuneamea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

quote:
Originally posted by Ioana75
A doua strigare: cristina, fianna, diana, stefania, mai continuati campania impotriva kg?

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei




Acum ce puteti sa ziceti? De rusine trebuie sa continuati.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank">poza concurs - Dariaminuneamea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

scuze ca nu particip la discutiile in contradictoriu dar nu prea le-am inteles si ma cam depasesc.

Am intrat doar sa zic scurt ca am vazut pozicile puse de Timi si esti asa cum mi-am imaginat. Frumoasa, imi pari blanda si rabdatoare. Pe Alina nu o mai laud caci o stiam din poze mai vechi ce frumoasa e. Iar fetele sunt o minunatie.

Va pup

P.S. N-am pus pozici inca.

Peseu doi: mi-a placut expresia lui Simo ca am rasarit asa ca acum apun desi cam devreme.

Pupici.

Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Nu mai spune ca apui, spune si tu ca e eclipsa de luna, se trag jaluzelele.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank">poza concurs - Dariaminuneamea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_a spune:

Buna seara!
Ce mult ma bucur ca discutiile despre care ziceati ca ar fi in contradictoriu nu sunt nici pe departe asa! Asta dovedeste o data in plus ca sunteti niste mamici echilibrate, corecte si cu bune intentii. Deci Lavi, Karli, Vivela pentru voi.Ma regasesc in multe dintre parerile voastre!
Am vazut trei fetite foarte dulci: Dariutza, Sophie si Eli. Niste dra-ga-la-se!
Revin si eu cu niste intrebari:
1. Care ar fi cantitatea de carnitza pe care ar trebui sa o manance la o masa un bb de 8 luni?
2. Cata apa ar trebui sa bea pe parcursul unei zile? Bb Mihai bea cam 40 ml pe zi si mi se pare cam putin
3. Are cineva reteta de biscuiti de casa pt. bb? Cred ca sunt cu cereale in loc de faina, sau cam asa ceva. Cei de la Nestle dupa 8 luni pe care i-am gasit au zahar, iar de la Hipp n-am vazut pe aici pe la mine.M-ar tenta sa-i fac eu, ca sa fiu sigura de compozitia lor, mai ales ca eu nu i-am dat puiului nimic cu gluten pana acum.
Ioanaiub, eu cred ca maraiala Marei e sigur de la dinti . sa-i treaca!
tuturor!

Mihai si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Cu slabitul nu stau eu prea bine, se pare ca m-am ingrasat la loc ~aproape~.
DAR NU II BAI CA AM O POZA SUPERBA: http://good-times.webshots.com/photo/2955261230101759646kIrJWl APOI STITI SI VOI CU ESTE VORBA CU CIOARA SI PUIUL EI

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mi_a, pt biscuiti de casa poti folosi o reteta clasica de biscuiti, in care folosesti in loc de faina de grau, fie cereale pt bb (din cele fara lapte inclus) fie faina de orez (si bineinteles, nu pui zahar).
Eram in supermarket intr-o zi si statusem cam mult pe afara, si lui D i se facuse foame. Am gasit la zona cu cereale discuri din orez expandat. Nu scria ca ar contine sare (am gustat si eu, nu parea sa aiba), asa ca i-am dat si a fost tare fericit, a ros la discul ala o jumate de ora .

Noapte buna.

Gabi, mami de D

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank">CHILDREN SEE. CHILDREN DO. <-- te priveste si pe tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:



n-am intrat de ceva vreme...incerc sa ma las . am muuulte, multe de facut...m-am apucat intens de studiat, fetele ma solicita din ce in ce mai mult, a fost si perioada sarbatorilor. asa ca n-am avut timp nici sa respir...mi-a mai scazut dependenta de forum si asta ma bucura pe de-o parte, pentru ca ma pot concentra pe invatat, dar pe de alta parte imi e dor de vremurile vechi, cand asteptam sa ne tinem puiutii in brate...ce atmosfera minunata. poate este doar impresia mea, dar s-au cam schimbat "treburile" pe aici. sau poate n-am mai citit eu demult...


multumesc celor care mi-au trimis un gand bun, aici sau in pm.

fetele mele sunt bine. n-am nimic spectaculos de spus...sunt sanatoase si asta este cel mai important.

cand mai am timp, o sa mai bag un ochi pe la voi, sa vad ce mai fac bebelusii. ramane, ca si pana acum, daca doriti sa comunicam, pe mess, pm sau telefon.



comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:


A doua strigare: cristina, fianna, diana, stefania, mai continuati campania impotriva kg?

Daaaa continuam. In cazul meu iar ma apuc.
Eu sunt putin cu moralul la pamant.
Vineri o sa implinesc 31 de ani (varsta la care a murit mama mea) si de cate ori ma gandesc simt un gol in stomac.
Azi am fost la cumparaturi si o doaman m-a intrebat cat timp are Ingrid, i-am raspus ca 9 luni, raspunsul meu a mirat-o si a spus ca este micuta "very tiny" pt 9 luni. Aproape ca m-a pufnit plansul... cred ca incep sa reactionez cam exagerat.
Puteti sa imi spuneti si voi va rog ce lungime au copilasii vostri. Multumesc anticipat!

Alina.a am vrut sa o votez pe Elisa dar nu am gasit-o, poti te rog sa mai pui pagina unde o pot gasi inca o data. Multumesc!

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput