* Gravidute & Mamici de Iasi (45) *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Oana, cred ca esti fericita cu doi samburei. Multa sanatae si tie si lor. Sarcina usoara si sa fie cumintei.


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

oana oana felicitari pt cele doua inimioare! iti multumesc si eu si ma bucur ca am putut sa te ajut! sarcina usoara si fara probleme! super ticker-ul!

despre vaccinuri...si eu raisei i-am facut pentaxim si am mai cumparat inca un vaccin din alea obligatorii dar imbunatatit, dar nici sa ma-mpusti nu-mi aduc aminte cum se cheama! l-am luat mai mult de nevoie, pt ca raisa fusese bolnava cand s-au facut vaccinarile si pt ca dozele care le primesc ei nu sunt pt un singur copil (adica dintr-o fiola sau ce-o mai fi fac la vreo 3 copii)asa ca noi am ramas pe langa si a trebuit sa-l cumparam!

kriss condoleante pentru nasul sotului!

michelle am venit! cu o prajiturica!
felicitari lui domi! imediat n-o sa-l mai prinzi! o sa-ti faca cu mana din mers!!!

monica are spioni!!! macar asa mai aflam si noi de cristina!

ralu vin la tine? da' sa stii ca vin si cu doua zgatii dupa mine- suntem 3 in 1!!!

miha n-ai mai bucatarisit nimic, sau n-ai mai facut poze??!!!

am si eu o intrebare f f f fimportanta: cat mai ploua ca m-am saturat!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

am uitat sa ma laud! eu am fete cu un simt artistic puternic dezvoltat!!! dovezile: 1, 2 si 3!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Oanaoana - foarte frumos tiker-ul

Diana -multumim pt felicitari Buna prajitura, am facut-o si eu de vre-o 2 ori. Foarte talentate printesele tale
Azi nu a plouat.

Eu acum m-am trezit am dormit cu copilul meu la pranz.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Diana sa-ti traiasca artistele.Si sa se umple de bani(din arta).
Eu azi am ramas cu un singur copil ca pe Vlad l-a luat bunica.Astept sa se trezeasca baietii(dorm tata si fiu alaturi) si vom iesi in trei.parca-i ciudat asa,fara vlad ,parca-mi lipseste ceva.Daca va spun ca mi-e dor de el zice-ti ca-s nebuna si nu ma bucur de liniste.

Azi Andrei a mincat din mincarea noastra-cartofi si alte legume cu carne de pui la cuptor.Sare am pus abia dupa ce am scos separat pentru el.Dar am pus la mincare si niste ierburi aromate-busuioc,cimbru si patrunjel.I-a placut-decit fierturile care le minca el.

vad ca se face frumos afara asa ca plimbare placuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Am o prietena care are o fetita de 1 luna si i-au aparut cojite pe cap bebelusului, cu ce sa o dea sa ii treaca, ma puteti ajuta?

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by mihamora

Am o prietena care are o fetita de 1 luna si i-au aparut cojite pe cap bebelusului, cu ce sa o dea sa ii treaca, ma puteti ajuta?


Eu cand m-am lovit de problema asta, sora mea mi-a zis sa pun intr-o sticluta ulei si sa-l fierb in apa. Cu uleiul asta fiert, o dadeam pe cap cam cu o ora inainte de baita. Iar la baita, foloseam o periuta pentru par, moale cu care o "frecam" -vorba vine- pe capusor. Dupa cateva "sedinte cosmetice" din astea, am scapat de cojite. Asa am procedat noi. Altfel, nu stiu. Poate au fetele alta metoda mai buna. Multa sanatate fetitei.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Simo78

P.S. Pliiiz nu-mi mai zi Simona, am senzatia ca ma certi




Hai ca a fost tare faza asta...
Departe de mine gandul de a ne lua la cearta pe aici...
Doar ca Simona chiar e un nume care-mi place... de asta-ti ziceam asa...
Ei lasa, ca nu-ti mai zic

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by addiana

ralu vin la tine? da' sa stii ca vin si cu doua zgatii dupa mine- suntem 3 in 1!!!



da, da, veniti...
poate asa ma apuc si eu de facut ceva prin casa, ca aici e ca dupa razboi... Nu strica niste ajutoare
Azi m-am trezit dimineata, am bantuit putin prin casa, apoi inapoi in patut, filme, tv, somnic... Iar m-am mai trezit, iar am mai bantuit putin, iar am tras un pui de somn... Nu degeaba am zis ca nu fac nimic week-end-ul asta
Acum stau putin pe la calculator, apoi o baita buna si iar in patut, la caldurica...

Referitor la ploaie, nu stiu, zau, ce sa-ti raspund. Mai devreme un pic, ma uitam pe geam si chiar zarisem niste raze timide de soare. Am zis: gata, se incalzeste. In nici 5 minute a inceput iar ploaia...
Maica-mea imi zicea ca la ei a plouat toata ziua si abia acum se oprise un pic. Deci... cred ca se indreapta spre noi...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

quote:
Originally posted by iulia-stefy

quote:
Originally posted by mihamora

Am o prietena care are o fetita de 1 luna si i-au aparut cojite pe cap bebelusului, cu ce sa o dea sa ii treaca, ma puteti ajuta?


Eu cand m-am lovit de problema asta, sora mea mi-a zis sa pun intr-o sticluta ulei si sa-l fierb in apa. Cu uleiul asta fiert, o dadeam pe cap cam cu o ora inainte de baita. Iar la baita, foloseam o periuta pentru par, moale cu care o "frecam" -vorba vine- pe capusor. Dupa cateva "sedinte cosmetice" din astea, am scapat de cojite. Asa am procedat noi. Altfel, nu stiu. Poate au fetele alta metoda mai buna. Multa sanatate fetitei.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)



Multumesc tare mult pentru raspuns

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput