* Gravidute & Mamici de Iasi (45) *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neatza si de la mine.

Frumoasa initiativa voastra, imi pare rau ca nu pot ajuta si eu, am impartit hainutele unei prietene si cateva le-am dat unei infirmiere sa le dea la spitalul de copii.

Kriss, am vazut pozele, bunicii sunt innebuniti dupa micutza.

Sa aveti un week. linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

nu-mi raspunde si mie cineva la intrebare? sunt nsarcinata in 4 saptamani si sunt racita (curge nasul tare de tot sau uneori e infundat si nu pot sa respir ), nu am febra , nu tusesc, doar o stare generala mai aiurea.
a mai patit cineva asa ceva? pot pastra sarcina? bebe este in pericol de a face vreo malformatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by danyelle005
Fetelor am o intrebare: voi ati cumparat vaccinul pt bebei sau ati ramas la schema nationala de vaccinare?

--------------------------------------------------------------------------------


Daniela, eu am ales sa-i fac Pentaxim, pentru ca mai contine si altceva pe linga cel gratuit. Asa m-a sfatuit si pediatrul si nasa ei care e in bransa si medicul din spital. Pentaxim e 5 in 1. Are DTP, antipoliomielitic si Haemophilus influenzae. Cel gratuit are doar DTP. Iar antipoliomieliticul e sub forma de picaturi, pe care eu nu am siguranta ca le scuipa.
Alegerea e a ta.


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

'Neatza!

Am venit cu pentru toata lumea.

Monica- Domi tot timpul sta in picioare in patut si se plimba dintr-un capat in altul,bodoganeste toata ziua, merge si in 4 de vre-o saptamana. Zilele trecute l-am pus intr-un premergator si mergea cu viteza. Eu sunt f bucuroasa ca mananca legume si carne din nou.

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Noi dam un energizant facut in casa. Adica la un pahar de apa plata pun 2lingurita de miere si 2 lingurite de otet din mere si miere de albine. Eu inainte nu prea am baut cafea, pentru ca-mi face rau, avand ulcer, dar acum e si mai rau. De cand a inceput cu caninii si nu mai dorm noaptea, parca-s zombie. Iar cafeaua... imi da o stare de nervi....groaznica. Asa ca am incercat altceva naturist. Am scis, poate mai foloseste cuiva.
Week-end placut.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Simona, m-ai lamurit. Oricum, daca vei avea mai multe informatii, nu cred ca ar deranja pe cineva daca le-ai scrie si aici... Chiar si pentru simpla noastra informare. Noapte buna si tie!





Hehe Ralu nu ai habar ce informatii detaliate veti primi ...desi nu par, sunt foarte meticuloasa.

P.S. Pliiiz nu-mi mai zi Simona, am senzatia ca ma certi

Miha centrul "Guliver" e pe langa Liceul CFR si este si o biserica pe acolo....te-am trimis direct la tinta, nu?

Kriss nu intra in panica...Matei s-a reintors la faza de tzitzi exclusiv ...inca il mai pun regulamentar in scaun si ii dau cat primeste (2-3 linguri), dar face caca de bebe (galben cu seminte de susan )...in rest e vioi (cam prea dupa parerea mea uneori).

Simo mami de Matei

Viata unei fetite de 4 ani - haideti sa o salvam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

Multumesc tare mult fetelor pentru urari, sper sa fie bine de data asta, nici nu ma gandesc altfel
Cat despre medicul la care merg, ma bucur sa aud pareri bune si de la voi, eu sunt foarte incantata, e foarte omenoasa, receptiva, imi raspunde la orice intrebare, pot sa o sun oricand, ma vede de cate ori este nevoie, suntem multumiti
E mare lucru sa ai incredere in medic si sa fii convins ca face ce e mai bun pentru tine si pt bebe(lusi)
Kriss, nu stiu ce sa zic despre lagatura de rudenie dintre cei doi, orice e posibil, eu nu stiu nimic
Un weekend minunat va doresc


7+
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Geanina&year=2008&month=11&day=21&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

am schimbat si tickerul, va place?


7+
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Geanina&year=2008&month=11&day=21&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_oana26 spune:

cred ca abia acum am reusit


7+
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Geanina&year=2008&month=11&day=21&babycount=2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
Oana Oana sarcina usoara! Ce fericita esti! Mami de 2 bucurii!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
Andrei

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput