Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Buna,

sunt si eu o viitoare mamica de octombrie (nu m-am obisnuit inca cu aceasta 'titulatura') .
Am 13 saptamani + 6 zile , DPN-ul conform ultimei eco este 01.10.2008. Nu vreau sa va suparati pe mine, dar nu vreau sa fiu trecuta pe listuta. Imi creaza o stare 'ciudata' mai ales ca multe din cele de pe listuta nu au mai dat semne de ceva timp si ca atare au fost niste discutii pe tema asta.
Sunt alaturi de voi de la inceput...am trecut prin toate peripetiile alaturi de voi, am suferit si eu cand a fost cazul si de fiecare data ma bucuram cand totul era bine. Nu am scris inca deoarece mi se parea mereu prea devreme...si am zis sa astept sa vedem inimioara, sa treaca analizele, sa treaca dublu testul, sa trecem de primul trimestru si tot asa.
Nu vreau as fiu in listuta dar as vrea sa particip si eu la discutii si sa va ajut unde se poate sau sa ne raspundem impreuna la intrebari.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

'Neata.
Ce bine ca e vineri

Boo super poza de la echo, frumusel bb Alexandru( numele meu preferat)

Alinushca cum e burtica? Vreau si eu parola pe PM

Fetelor cu probleme cum sunteti azi?






Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

bun venit tzitziri la noi in odisee
boo nu am album pt ca nu am avut timp sa ma ocup de kestia asta si e prima data cd imi da dr cd si nu prea stiu cum sa fac
cd o sa imi termin treburile cu termen si o sa am o zi libera o sa imi pun si eu pozele in album

18+


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Multumim !!! Evident ca primul lucru pe care l-a spus taica-su cand a vazut poza: Pai seamana cu mine clar !!! Si io: ce te infigi asa repede?? El: pai e clar, nu vezi??? uite ca la pometi cu mine seamana.
am ras de m-am spart. el care imi spunea inainte ca i se par asa ridicoli parintii care spun despre copii ca seamana cu nu stiu cine cand sunt de abia nascuti... ce face copilul din om??? vedeti ?

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Bine ai venit tzitziri - sarcina usoara si sa fiti amandoi sanatosi!


viitoare mamica de septembrie 2008

[gravida] 16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata burtici!
Semnez si eu condica azi pt. inceput cu un pentru fiecare mamica si o urare de "zi buna si usoara".
Bun venit si un pt


Tzitzri si te asteptam printre noi cat mai des.
Eu azi am de gand sa profit de ultima zi libera, cu ocazia summitului, si sa colind prin magazine. Din pacate nu ma pot uita dupa hainute de gravidute pt. ca nu am inca burtica si ma imbrac tot cu hainele mele obisnuite. Poate ma risc asa cu o bluzita, ceva, la ochiometru .
Pupici si va citesc cum ajung acasa.

Andreea
13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

freshanna, am incercat si eu faza cu semnatura cu [gravida] si dupa cum vezi nu mi-a iesit.Ce tre' sa fac?


viitoare mamica de septembrie 2008

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Sarbatoriti lunii aprilie sunt:

02.04 ClaudiaH
02.04 anca81
03.04 Maria2004
07.04 Vdrag
14.04 Agness
21.04 Danucu
21.04 kklemi
29.04 Anais

Sper ca nu mi a scapat cineva


Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

'neata!

eu sunt somnorici si n-am apucat sa citesc tot din urma

tzitziri bun venit la odisee te asteptam la discutii dar vezi ca aici se discuta cu viteza a5a trebe sa poti tine pasul...multe din noi nu reusim

azi fac 12 sapt uraaa dau de baut

luni merg la eco sa vedem si cum e bebe sper sa fie bine ca in ultimul timp greata m-a ocolit

alinush capitolul anterior nu-l pot inchide decat moderatorii deci nu te stresa cu astaiar cu sarbatoritele lunii aprilie o sa incerc sa fac eu lista diseara...am crezut ca o s-o faca fetele care au deschis capitole ca eu am tot dormit in ultimul timp

laureta si eu ma bucur ca e vineri nu ca m-as stresa f tare cu serviciul ci doar ca vine weekendul si stau cu sotul acasa si dormim muuult

muuh am admirat burtica si baietii tai o familie reusita si fericita

denisa frumos vis!!!eu am visat intr-o seara ca aveam o fetita creata si brunetica...acum sincer noi speram la un dar cum o vrea DD

pupici tuturor

bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Multumesc mult pentru primire ...inca nu m-am obisnuit total cu ideea ca vine bebe....desi bebe dorit!


Am pus si eu semnatura

13+

Mergi la inceput