Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (42)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by pussi

salutiiiii

Parca acum sunt mai hotarata pt. BB 3.





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!


Poate 3 si 4

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va pupi. sa aveti somnic pufos!!!!

pusiiiii

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

ellis - stai linistita .. important e sa fie sanatoasa. Si eu citeam pe-aici, parca ancaD spunea ca fata ei mananca cam 240 ml la o masa ... a mea 180-200 ml. ... si tot creste. Eu chiar nu ma stresez cu greutatea ... doar daca incepe sa scada m-as preocupa.

Fata mea e de speriat cu dintisorii ... care da sa iasa ... e mereu cu pumnii in gura, baga tot ce apuca in gura, bale ... si usor scancita, da' nu mereu ... ooofff ce mi-e mila de ea cand o vad cum se chinuie iar eu nu pot face nimic ....

*************************
Petronela si Silvia


mai rar manaca 240 de ml ,dar de obicei 180-210

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

bb mersi, o sa combin branzica, dar cand o sa am timp sa fac si branzica
ancutaD la mine fiind vorba de FIV il voi face doar in anumite conditii... adica un singur embrion rezultat, transferat..!

somnic usor si de la noi



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Iaca si eu pe aici! Mama, da' ce ati mai scris............ Ufff! Nu mai stiu care mamica avea bebica cu eczema ca la a mea; parca ancadragoman; daca nu-i asa nu ma bateti . Eu aveam in casa Oillatum din care puneam un capacel in baita; pe el scrie ca pentru leziuni cutanate se da un pic pe zona respectiva si dupa aceea se clateste cu apa; dupa 2 zile fata nu mai are nimicuta! E cam scump insa, cam 25 RON.
In legatura cu pachetul din Germania (lapte si cereale Humana): am facut comanda pe 31 martie seara si azi a ajuns pachetul Deci sunt extrem de incantata!! In seara asta am pus teroristei cu care ma lupt de 2 saptamani la masa 1 masura de cereale in lapte; rezultatul: nu stia cum sa pape mai repede... Aleluia!!Ca o luam razna! Sper sa o si tina
Pussi, stiu cu tu erai cu Humana 1+ (poate ai trecut deja la 2 dar oricum e buna informatia), asta e site-ul de unde am cumparat laptic si cereale la preturi suuuuuuuuuuper http://www.flaschenmilch.de/catalog/index.php
Era cat pe-aci sa nu primesc pachetul azi pt ca agentul care livra avea f multe colete; dar eu am sunat pe la 4 dupa amiaza la depozit, am cerut numarul lui si m-am oferit sa ma intalnesc cu el ca sa imi primesc si eu pachetul mai repede si sa scape si el de o livrare; am facut f bine ca altfel nu cred ca mai ajungea azi pe la mine
Ca o concluzie ( poate nu am mai spus sunt f incantata de site, de preturi, de timpul de livrare si mai ales de faptul ca fetita mea mititica de ea, a papat tot, tot, tot! Fara miorlaieli la aperitiv

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana noi am avut eczema dar vad ca de 2 zile a disparut

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Uauuuu Oana ... ajunge mai repede decat de pe site-urile din Ro

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Pussi imi era dor de tine si fetite..

Pupici la mamici si bebei... si somnic plin de zane si ingerasi

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nov-Dec2007 spune:


Va invit la capitolul 43

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna seara, apar si eu cand voi sunteti la nani...
Am citit toata ziua tot cate-un post, dar nu mai tin minte sa raspund, nu va suparati.
Am avut o noapte fff obositoare, din nu stiu ce motiv s-a sculat din nou tot la 40-45 minute. Stiu ca e o faza, poate chiar noaptea asta va fi bine, dar eu sunt asa de obosita...

Va multumesc la toate pentru complimente, toate avem niste copii minunati!

Cami, si tu ai copii foarte reusiti, si asa e... om slabi noi candva. Sper cat mai repede, dar stiu ca nu are sens sa ma stresez, ca nu rezolv nimic. Din pacate cu toate astea, o fac din cand in cand, cand se mai intampla sa-mi vad imaginea in vitrina unui magazin pe langa trc.
Oricum, am decis ca nu se mai poate si mi-am cumparat niste haine noi, ceva mai mici (adica le pot purta, dar intru greu in ele), ca sa ma motivez nitel la slabit.

Intr-adevar, copiilor le-a placut tare mult acolo si vom repeta experienta (nu sub forma de mini-concediu, ci doar o dupa-masa asa).

Ce sa va mai spun, Floris e cu totul altfel decat Jasmina. Jasmina e si a fost mereu un clown, adica ii place sa fie in centrul atentiei (nu numai ca ii place, si face orice ca sa ajunga acolo), este un entertainer (dupa primele 20 min de analizat lumea...). Floris este mai linistit, mai pasiv in privinta asta, dar atat de bland in fiinta lui, ne e tare drag. E atat de multumit cu toate. Jasmina se trezea mereu cu un tipat (nu plans), mereu "cerea" ceva. (sa nu credeti ca ma plang, si asta imi place, e personalitatea ei). Floris se trezeste zambind, gangurind. Cand se trezea Jasmi saream ca arsa, sa ajung cat mai repede la ea, acum la Floris stiu ca pot sa mai stau linistita, ca el e multumit...
Jasmina avea mereu gura pana la urechi, Floris zambeste mai sfios si nu pretinde, dar se bucura pentru orice urma de atentie.
Trebuie sa am grija sa-i si acors aceeasi atentie, Jasminei nu se putea sa nu-i acorzi, el nefiind atat de "agresiv" in pretentiilelui, poate fi uitat mai usor si nu vreau.

Floris inca nu se intoarce pe burtica, doar pe laterale, si daca ii dai un branci micut la poponeata aterizeaza pe burta. De doua zile a inceput sa ia jucariile (si nu numai) cu doua manute. E atat de concentrat si dulce cand ajunge pe de laturi cu a doua mana, ca nu reuseste mereu. Progresele lui sunt tot asa ca el, mai tacute, si trec mai neobservate. Si e atat de fericit cand il laudam si bagam in seama!

In sfarsit, am doi copii foarte diferiti, si-mi sunt amandoi asa de dragi!

Azi cand a venit jasmina de la gradi Floris s-a uitat vreun minut aproape incruntat la ea (ea era cu fata ei la o distanta de vreo 20-30 cm de fata lui). Apoi a zambit si concentrat a mangaiat-o pe fata. Pana si Jasmina a fost induiosata, nu va zic cum am fost eu...


Mergi la inceput