Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (42)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Eu ii mai dau si in castronele din setul nostru de bucatarie uneori .... Daca sunt ale lui in chiuveta la spalat si imi e lene ... intra in schema varianta 2

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Bunaa!
Adina,super-pozele, Floris aproape face pluta singur ! ai doi copii de revista; exact impresia Stefaniei am avut-o si eu- parca ar fi desenat/pictat/sculptat- o papusa de protelan!Lasa ca slabm noi, nu-i asa?

Noi suntem exclusiv pe laptic, in curand vom incepe si noi diversificarea- una lenta, cu o lingurita de suc, apoi crestem progresiv pana la cantitatea necesara.

Din "vremea" lui Sebastian stiu ca doctora ne-a recomandat pt. branzica laptele gras (Dorna rosu, dar acum au aparut mult mai multe marci bune...); am facut si din formula,dar mi-a spus ca nu mai ramane mare lucru din ea, deoarece prin fierbere se pierd vitaminele (si fara fierbere nu se poate face branza din formula).
De premergator nu stiu ce sa zic, Sebastian a stat si el dar nu foarte mult ca durata pe zi si ca durata in luni..De mers in picioare a mers in casa de la 10 luni, iar afara la 11 luni (avea in plus incaltaminte de exterior..).Nu neaparat de la premergator, ca era destul de zbantuit (nu a mers deloc de-a busilea, direct ridicat in picioare).A mers o perioada pe varfuri, nu stiu daca de la el...De fapt si acum merge cand se prosteste, zici ca este maaaare balerin
Pe vremea aceea insa parca nu era atat de controversat, ca altfel nu stiu daca il puneam.
Acum ma mai gandesc, probabil ca voi lua unul din acela care se poate impinge, care le da un sprijin cat de cat (posibil sa aiba frane sau diverse pozitii de alunecare..)- ceva genul www.vtechkids.com/product_page.cfm?productId=479&tvFrom=&productImage=_f/_pw/_thumb/80-077000_thumb.jpg&productStatus=n&tvFrom=&productId=479&productType=p&getProp=[type Function]&loadImage=[type Function]&makeComingStripe=[type Function]&makeNewProductSnipe=[type Function]&theType=product" target="_blank"> asta (sunt la mai muli producatori)

Jasmin,unde sunteti???

plange,trebuie sa plec..va pupam


Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Asa stam noi in fundulet
Fetelor ...sincer e gras sau e mare ... adica arata a bebeloi dinala falcos ???... sincer fara suparare

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

tu ank, sincer..e mare..juri ca are vreo 7-8 luni. da nu e umflat.

mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Tu Ank, e ditamai copilul, dar e bine proportionat, nu e gras! Si ce atent se uita el!
Ne incuscrim? Ca pentru lungana mea trebuie un barbat zdravan!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Asa stam noi in fundulet
Fetelor ...sincer e gras sau e mare ... adica arata a bebeloi dinala falcos ???... sincer fara suparare

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito




ank super!!!!! ce frumos sta in fundulet!!!! pupici multi la raulito!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

bebeii vostri intind mainile sa ii luati in brate??? eu am observat la iasmi ca de cateva zile intinde manutele, sa nu mai zic cand vede ceva ca ii trebuie si doar cu manutele intinse sta... si ca deja se "cearta" cu "prietenul" ei dupa jucariile pe care le are unul din ei in manute!! exact ce are celalalt le trebuie la amandoi!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

astazi sunt bucuroasa ca iasmi a avut un program de papa mai "normal" : a papat la 5.00 dimi 150lapte, apoi la 10.00 1 danonino si 150 lapte, apoi la 15.00 210 lapte, la 18.30 o banana facuta spuma + piscoturi, apoi acuma seara la 20.30 210 lapte!!! deci 4 mese de lapte!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Tu Ank, e ditamai copilul, dar e bine proportionat, nu e gras! Si ce atent se uita el!
Ne incuscrim? Ca pentru lungana mea trebuie un barbat zdravan!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


POZE
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate
Copacul De Hartie




... ehehe lunga ca un manechin ... dorim ...dorim...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by bb_yasmi

eu fac branzica cu lapte praf. nu e bine???
ank mersi. si mie mi se pare ca bate un vant de te ia pe sus!!! tu ai iesit cu raulito la plimbare deja???

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



e bine si cu lapte praf dar e mai gustoasa cu Dorna + un iaurt

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




o sa iau 1,5 dar acum de care iaurt?
Intrati aici sa vedeti ceva tare http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=201636

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



Anca laptele mai bogat in grasimi ajuta la dezvoltarea si mielinizarea celulelor nervoase de aceea e recomandat pana la 2 ani. La multe lunite pt Maria !!!
Eu faceam branzica asa : un litru de LaDorna rosu dat intr-un clocot in care turnam un Cremosso sau un Napolact din frigider. In 10 min se forma branzica. Aveam o portie azi si o portie de pus in frigider pentru maine. Bogdan o savura .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Lala si nu e devreme ptr branzica facuta asa?
Iaurtul ala nu ii face nimic rau?
Nu da cu bata dar intreb si eu ca nu ma pricep

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput