Durerea unei pierderi de sarcina (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Consi, pai poate ne si cunoastem!Poate cumparam paine de la aceeasi alimentara...de cate ori om fi trecut una pe langa alta....

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

inca nici o veste, stau cu telefonu dupa mine!

HAIDE BEBE MIC HAIDE BEBE MIC!!!!!!!!!

jasmine, pe prima pagina poti vedea fete care au pierdut 2 sarcini sau mai multe, la fiecare e trecut

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Pepsi, stiu ca pe prima pag sunt trecute fetele, dar unele sunt trecute gresit - ex Teo2rina, care a pierdut 2 sarcini si nu una ca pe prima pag, etc. De asemenea unele dintre ele au pierdut sarcini dar nu sunt trecute acolo. De aceea tot intreb...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Andreea,iti doresc sa ai parte de o nastere super usoara!

Recuperare cat mai rapida si mult laptic pentru bebe David!


Multumim Flavia pentru vesti!



Mirela 20w
Our little Miracle!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Sunt in graba, dar tot strig tare si eu :


HAI AN-DRE-EA !!! NASTERE USOARA ! HAI-DE DA-VID !


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Flavia multumim mult pentru noul capitol, sa speram ca vestile rele se vor risipi pana la urma si o sa ploua doar cu vesti bune. Ma bucur ca te-ai apucat sa tii un program de slabit, iti doresc multa BAFTA! si nu in ultimul rand, sanatate la amandoi copilasii, cred ca tare ai fost agitata cu ei in ultima perioada. Sper pana la urma sa fie bine si pe langa asta sa vina odata primavara si la tine, ca gata, destul cu atata zapada. mamica si puii.





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by jasmine30

Pepsi, stiu ca pe prima pag sunt trecute fetele, dar unele sunt trecute gresit - ex Teo2rina, care a pierdut 2 sarcini si nu una ca pe prima pag, etc. De asemenea unele dintre ele au pierdut sarcini dar nu sunt trecute acolo. De aceea tot intreb...


Ai dreptate, sunt mici discrepantze, dar doar mici, in general te poti baza pe ce zice acolo. Am pierdut 2 sarcini la distanta de 3 luni. Prima a fost cel mai probabil ou clar - (zic cel mai probabil pentru ca nici un doctor nu mi-a dat un raspuns clar ci toti au scaldat-o), prima ecografie am facut-o abia la 10 saptamani cand am descoperit ca sacul era bine dezvoltat dar gol; iar a doua am pierdut-o spontan pe la 5 saptamani, cel mai probabil din cauza lipsei de progesteron si poate pentru ca incercasem prea devreme dupa chiuretaj.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alinushca&year=2008&month=10&day=23&babycount=1

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

jasmine, nu sint trecute toate ptr ca la inceput asa era intelegerea sa trecem ultima sarcina pierduta, dar apoi au inceput fetele sa vrea sa fie trecute cu 2 sarcini si s-a mai rectificat, mai sint scapari, in timp incercam sa trecem toate datele la zi daca ne sint date. iti spuneam sa te uiti pe lista ca un punct de plecare, iar fetele cind iti vor raspunde vei avea alte info, unele de care stiu eu ca au pierdut doua sarcini sint teo(de ea stii)michelle, blueyes, mav, cristina26,della, ladymina, irlandeza, laura ioana(a pierdut multe) liana(trei), irinabob,idaira, asta e ce-mi amintesc sigur sint si altele

mirelush, ma gindeam ieri la tine, ce mai faci?

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

almiona draga nu-mi gasesc cuvintele ca sa-ti spun cat de rau imi pare....fii puternica draga mea.

consi momentan sunt bine, sper si eu sa vina mai repede ziua cand o sa vad doua liniute, nu una si sper ca ziua aia minunata sa nu se lase asteptata mult pentru nici una dintre noi, cele care o asteptam.
Ninia ce mai faci? Cum te mai simti, ca am vazut ca taare esti trista zilele astea, sper sa te regasesti si sa depasesti momentul.
Liana sunt si eu alaturi de tine, stiu ca nu ti-e usoara ziua de azi.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Si eu la galerie!
Hai ANDREEA!

Nastere usoara, bebe sanatos si mancacios!

Jasmine30 din cate stiu eu ureaplasma aia (am avut si io si mie asa mi-a zis doctora) este cauza de avort sau de nereusita in a ramane insarcinata. Nu conteaza valoarea ci faptul ca ai acea infectie. Deci trebuie sa scapi neaparat de ea. Io am reusit dupa vreo 3 luni de tratament cu antibiotic. Multa sanatate!

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"[/url]

Mergi la inceput