FIV 172

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor! Un nou capitol plin de vesti bune va doresc!!In genul celor de la sfarsitul capitolului trecut!!
Kora-pop multumim de capitol nou si multa bafta i-ti doresc pentru inceputul FIV-uletului tau!! Sa fie cel care sa-ti aduca minunea mult asteptata!!!
Claudia_prea multa bafta sa creasca foliculasii si endometrul! Am citit ca si tu faci stimulare tot cu Puregon. E bine ca faci ecografie zi de zi, in felul asta vei sti cu siguranta cum stai. Tu cat Difereline faci pe zi??? Pentru ca mie mi se pare mult cat fac eu, adica tot unul pe zi. Multa bafta!
Pisix vreau sa te stiu optimista ca deobicei!! Va fi bine!!!

Fetelor, la ce farmacii gasesc Difereline?? Am incercat la Sensi-Blue si nu aveau. Si oare dau si la bucata la Farmacii???? Ca nu am chef sa merg pina la Giulesti pentru 3 fiole de Difereline.
Stiti unde pot face o eco, pentru ca as vrea sa fac o eco vineri in z6 de stimulare, sa vad cum stau. Nu am rabdare pina luni si am sunat la Synevo si au programari pina pe 15 aprilie. Dr. Cocei nu e in tara, ca as fi fost la d-sa la cabinet si chiar nu stiu unde sa merg.


Astept fiv-uletul meu norocos de martie-aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Iana_mari am uitat sa-ti multumesc frumos pentru urari! Pup fata si multa bafta sa scapi de chistulet si sa incepi FIV-ul norocos!!
Ella28 multa bafta iubita, sa fie cu noroc acest nou inceput!!
Nusy, AndradaP. un semn de la gravidutele noastre dragi???!!! Mi-e dor de voi!!!
Luca Luca am murit de ras....santaj la seful suprem....cu siguranta a mers...

Astept fiv-uletul meu norocos de martie-aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeria72 spune:

Ioana ti-am trimis pe mes farmaciile

Aspiranta la titlul de mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Luca Luca am murit de ras....santaj la seful suprem....cu siguranta a mers...




Pai ce credeti, mai fetelor, ca lui Dumnezeu nu I s-o fi luat de rugaciunile-standard?
Sau ca Dumnezeu nu are simtul umorului? ...altfel cum credeti ca ne-ar mai suporta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

LucaLuca - bravo! Avem ce invata de la tine. Chiar am citit ca scrie prin carti de stiinta medicala ca rugaciunile si optimismul ajuta foarte mult la dobandirea unei sarcini.Foarte multa credinta se citeste la tine! Multa sanatate! Doamne ajuta! ... si pentru noi, celelalte care suntem pe lista de asteptare.
P.S. cred ca ma inscriu in fan club

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

quote:
Originally posted by LucaLuca

quote:
Originally posted by Ioanatugs

Luca Luca am murit de ras....santaj la seful suprem....cu siguranta a mers...




Pai ce credeti, mai fetelor, ca lui Dumnezeu nu I s-o fi luat de rugaciunile-standard?
Sau ca Dumnezeu nu are simtul umorului? ...altfel cum credeti ca ne-ar mai suporta?



Da, LucaLuca are dreptate, Dumnezeu are simtul umorului! Stiu asta si de la duhovnicul nostru, u preot deosebit, care il cunoaste, intamplator, bine si pe dr cu care am facut FIV. Si imi spunea parintele ca, atunci cand dr a inceput sa faca FIV-uri, i-a zis:"Doctore, ai grija, faceti voi ce faceti acolo, dar pana nu pune si Cel de Sus destiu', nu iese nimic!"
Acum, mai in gluma, mai in serios, cred ca toate ne rugam in felul nostru... toata experienta asta e pana la urma o puternica rugaciune!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Ioanatugs mersi,am sunat si eu la cabinetul particular al d-nei dr. Cocei si mi s-a zis ca pana la sfarsitul lunii nu mai face programari ca este plecata.
Lipseste cam mult ,apoi vin sarbatorile SF.Paste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Valeria72 nu am primit mesajul tau, unde mi-ai trimis ?? L-am cautat si pe Yahoo si pe PM si nu e.
Luca Luca ai mare dreptate iubita! Asta e cheia succesului!! Acelasi lucru l-am citit si in cartea: "Legea atractiei" - "Invataturile lui Abraham" de Esther si Jerry Hicks
Anadomnica pai daca e vorba de inscris ma inscriu si eu!

Astept fiv-uletul meu norocos de martie-aprilie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

quote:
Originally posted by LucaLuca

Catalina, felicitari! Nu vreau sa iti introduc vr'un morcov, dar am citit de doua ori ce ai scris - ET pe 25 martie (Z0) si test pe 1 aprilie (Z ...7) - am calculat pe degete. Esti sigura ca testul e reprezentativ? Ai scris data gresit? Sau ai facut ET cu blastocisti? Oricum, felicitari si sa ne confirmi ca totul evolueaza bine. :)






Da Luca , asa cum am mai spus eu am facut ET cu blastocisti -3 la numar :).
Din cate am inteles este o metoda mai sigura. Nu inteleg de ce nu se foloseste mai des. Sarcina a fost confirmata si de BHCG si de trei teste de sarcina. :)Am obosit sa vad o singura liniuta asa ca acum vreau sa recuperez. :)
In alta ordine de idei. Fetele care au ramas insarcinate....imi puteti spune daca aveti dureri abdominale? De fapt ceva mai jos.Similare cu cele menstruale.
Si inca ceva. De la utrogestan (vaginal) am facut o iritatie groaznica. Stie cineva o metoda de calmare naturista?
Pup si multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Super, Catalina. Trei blastocisti! Parca te vad ca te iei de manutza cu Kittyke! :):):)

Sigur ca blastocistii inseamna sanse mai mari, statisticile sunt clare. Nu se merge peste tot exclusiv pe cultura lunga pentru ca uneori se obtin sub zece ovocite (marja considerata sigura, more or less, pentru obtinerea de blastocisti) si nu s-a demonstrat stiintific (si nici nu cred ca se va face) daca in mediu de laborator embrionii evolueaza la fel ca in mediul natural. Concret, cazul meu: am avut cinci embrioni la acelasi nivel, s-au implantat doi la Z3, iar fratiorii lor, cei trei ramasi, nu au rezistat pana la Z5. Nu o sa stiu niciodata ce-ar fi fost sa fie, in cazul in care medicii riscau sa mearga pe blastocisti, daca ar fi avut loc un transfer. Deci medicii si biologistii, cel putin din spitalul meu, prefera cand nu sunt conditii optime sa implanteze la Z2-3, lasand natura sa isi faca datoria. Iar minuni se intampla, sper sa am maine confirmarea. :)

Auzi, la testele alea de sarcina ti-a iesit liniutza doi la fel de intensa ca linia-martor?

Mergi la inceput