FIV 172

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Kora: bafta multa!
Va tin pumnii la toate care sunteti in focuri sau in asteptare, sa dea DD sa fie un capitol plin de vesti bune!
Pupici

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Kora, multumim pt. noul capitol. Sa fie unul norocos si sa ducem mai departe sezonul reusitelor. Te rugasem sa ma treci si pe mine la cap. de martie-aprilie. Am si eu un fix cu acest capitol.
Fetelor, vestile mele de astazi nu sunt la fel de bune ca luni.
Foliculii mei au crescut prea putin iar endometrul nu a crescut deloc, prin urmare mi-a crescut doza la 250ui, si voi face monitorizare zilnic. Estradiolul de luni a fost aproape de 100, iar maine il voi afla pe cel de azi.
Va pup.
Zouzou, da-ne si noua un semn.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Kora, mult succes si sa fie intr-un ceas bun! Zuzu, cand ai vesti? Cine urmeaza la test, cumva Doris? (sa facem o lista, doamnelor!)

Catalina, felicitari! Nu vreau sa iti introduc vr'un morcov, dar am citit de doua ori ce ai scris - ET pe 25 martie (Z0) si test pe 1 aprilie (Z ...7) - am calculat pe degete. Esti sigura ca testul e reprezentativ? Ai scris data gresit? Sau ai facut ET cu blastocisti? Oricum, felicitari si sa ne confirmi ca totul evolueaza bine. :)
Fetele cu vesti mai putin bune: sunt dezolata... Imi dau inca o data seama cat de norocoasa sunt - si ma smeresc. Sa gasiti puterea de a o lua de la capat!

Eu am facut un test de urina in dimineata asta, asa, pentru palmares. Linia a doua era acolo, insa cam la 80% din intensitatea liniei de control. E ok? N-am deloc experienta in domeniu. Barbat'meu s-a crizat, caci pe prospect ambele linii erau de aceeasi intensitate, mergem maine, Z13, sa refacem BHCG-ul, nu mai are rabdare pana vineri [pana acum era foate calm pentru ca in sufletul lui nu credea deloc in reusita, desi de gura mea zicea ca poate-poate, dar acum situatia devine foarte amuzanta, observ siderata cum deja se transforma in tata-closhca:))]

Eu-s in schimb relaxata si serena, convinsa ca totul e bine, am gatit(!!) si am mancat pe terasa, la soare. Sunt doar curioasa daca a evoluat cota hormonala cat sa indice ca ar fi gemenasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Kora, mult succes si sa fie intr-un ceas bun! Zuzu, cand ai vesti? Cine urmeaza la test, cumva Doris? (sa facem o lista, doamnelor!)

Catalina, felicitari! Nu vreau sa iti introduc vr'un morcov, dar am citit de doua ori ce ai scris - ET pe 25 martie (Z0) si test pe 1 aprilie (Z ...7) - am calculat pe degete. Esti sigura ca testul e reprezentativ? Ai scris data gresit? Sau ai facut ET cu blastocisti? Oricum, felicitari si sa ne confirmi ca totul evolueaza bine. :)
Fetele cu vesti mai putin bune: sunt dezolata... Imi dau inca o data seama cat de norocoasa sunt - si ma smeresc. Sa gasiti puterea de a o lua de la capat!

Eu am facut un test de urina in dimineata asta, asa, pentru palmares. Linia a doua era acolo, insa cam la 80% din intensitatea liniei de control. E ok? N-am deloc experienta in domeniu. Barbat'meu s-a crizat, caci pe prospect ambele linii erau de aceeasi intensitate, mergem maine, Z13, sa refacem BHCG-ul, nu mai are rabdare pana vineri [pana acum era foate calm pentru ca in sufletul lui nu credea deloc in reusita, desi de gura mea zicea ca poate-poate, dar acum e foarte amuzant, se transforma in tata-closhca:))]

Eu-s in schimb relaxata si serena, convinsa ca totul e bine, am gatit(!!) si am mancat pe terasa, la soare. Sunt doar curioasa daca a evoluat cota cat sa indice ca ar fi gemenasi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Great, am dat in bâlbâiala. ...de la emotii, desigur. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Luca se pare ca dai cate 2 mesaje identice de cand esti mami de gemeni
Kora de ce spui ca ai FSH-ul mare? Daca e facut la Bios limita e de 12.5, deci esti in limite. Si eu am facut stop cardiac cand l-am vazut pe al meu: 10 si ceva la Bios. Dar inseamna la fel ca cel de la Giulesti de 8 si ceva cat l-am avut la FIV 1 (limita maxima de la Giulesti e 10). M-am dus la dr Cocei cam dispe dar m-a linistit ca e ok, sa nu-mi fac probleme... acum vom vedea.
Si eu voi face tot protocol scurt, trebuie insa sa vb si cu M.
si sa fie cu noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariela spune:

LucaLuca - Eu sunt convinsa ca valoarea de maine va confirma gemanutii! mamica si burtica(poate se ia)
Kora - Sa fie intr-un ceas bun! Eu incep galeria si la sfarsit vreau II!

Fetelor cum se poat vota subiectul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

LucaLuca - nu ma pot abtine sa nu te felicit. Iti marturisesc ca va citesc din umbra si ca pana acum m-am amuzat de cateva ori de la postarile tale: felicitari, esti o fata super optimista si amuzanta si luptatoare si cred ca asta este o cauza principala a reusitei tale. Eu vreau sa ma molipsesc de la tine in toate privintele, dar mai ales in ce priveste

Acush vine bebe mult dorit!
http://tt.lilypie.com/MZWVm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Catalina felicitari si sarcina usoara!
Kora mult succes!
Pisix imi place la nebunie cum ti-ai botezat bebeii.Sa te intorci insarcinata din concediu .Distractie placuta.
Zouzou nu ne dai nici-o veste?Nu ti-e dor de noi?
Ella28 mult succes sa stii ca am avut scurgeri luna trecuta 15 zile si la eco, chistul era pe jumatate din dimensiune.Eu cred ca zmeurul si-a facut treaba,chiar daca l-am luat doar putin
Claudia mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Thanks, girls, o sa imi deschid fan-club oficial, cu tricouri si shepci! :))

Am uitat sa calmez pe Kineta, care se pare ca a uitat ce funduri artistice de pamant am prestat io cand am aflat ca embrionii mei aveau la Z2 cate doua celule. Ca sa nu mai zic de micile fragmentatii. Kineta, roaga-te sa fie bine, si o sa ii gasesti maine dolofani. :)

Fivettes, hai sa va spun cum m-am rugat eu. Eu am o natura structural crestina, fiind insa o practicanta doar ocazionala. Nu ma rog constant, poate si datorita faptului ca stiu ca o face mama pentru mine, si ma simt cumva protejata de aceasta umbrela. Dar acum m-am rugat! "Orice lucru vei cere cand te vei ruga, sa crezi ca l-ai si primit si-l vei avea" - Evanghelia dupa Ioan, capitolul 11, versetul 24, daca nu ma insel. Tare mult mi-a placut. Si pun in practica. Deci, asa m-am rugat eu: "Doamne, nu imi lua in seama istericalele, poate ca o fac doar pentru impresia artistica si ca sa fie XX (barbat'meu) si mai fericit cand o sa afle. Eu, in strafundurile mele intime, stiu ca Tu nu o sa ma lasi, si nici pe el, desi el nu crede. Las' ca cred eu pentru amandoi. Deci, Doamne, iti multumesc muuuuult de tooooooooooooot pentru ca ma vei binecuvanta cu copii. Cred si iti multumesc. PS: Plus, nu uita ca se roaga si mama, iar Tu pe mama mea nu poti sa o refuzi. Multumesc inca o data. Amin."

Cum se cheama asta, santaj la Sefu' suprem? :))


...Sau, cumva, mai simplu: credinta.

Mergi la inceput