Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ceau fetele!

La cafeluta! Ce fain de voi! Eu pauza cafea, desi beam rar cate un 3 in 1 cu frisca...
Imi cer scuze ca nu am reusit sa pun chestia cu doctorii pe prima pagina, insa sper sa o fac sapt asta...
Acum am facut mancarica, spalat rufe, curatenie...femeie casnica

Mi-a cazut odoru din pat azi noapte si vreau sa iau o aparatoare ca nu se mai poate...Eu nu am nici covor si turbez cand il gasesc urland pe parchet, urland, pe jumatate adormit...

Va pup! O zi buna!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

pupici la Cristian ... ... daca pupa mami trece ... asa eram si eu pacalita..
Raul in fiecare noapte pe la 4 e cu ochii inchisi si gangure de mama focului.... Oare o fi un fel de vorbit in somn ???

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ciao mamici si buritici!!!

Am ajuns si noi acasa dar nu am apucat sa intru pe forum..,
Alex e ok si nu are nevoie de interventie, adica il tine sub supraveghere si nu e nici o pb. Multumim lui Doamne Doamne din suflet ptr asta.
In schimb a facut laringita dar azi deja e mai bine.

Va pupam si mai intram cand putem

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

buna seara,
eu trec zilnic pe langa parcul din Girocului, dar parca asa plin si vesel ca azi nu l-am vazut demult. Sau eram eu mai visatoare. Ce as vrea sa am si eu asa un parculet langa casa...

Pe bb o sa il vad in 15 la eco si sunt foarte curioasa ce o sa spuna doctorul. Poate aflam daca e fetita sau baietel.
Pana atunci mai dialogam un pic, dar inca nu stiu daca imi raspunde sau nu. Voi cand l-ati simtit prima oara pe bb?
Si cum sa sti daca e el sau ... altceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ciao!

Miha, si eu mai beau cate o cafea din cand in cand dar primele luni am baut mai des ca am tensiunea cam mica si ma durea capul.
Saracul Cris ... cu cazatura din pat... bine ca nu s-a speriat prea tare si mai vrea sa doarma in pat.

Ank, ce voinic ai!!! Bravo! Se mai distreaza si Bacos cu kinderii mici si voinici si cu chef de joaca!!! Oricum ii plac copii... si stie cum sa se comporte.

Irina, prima oara simti ca niste batai de aripi de fluture in jur de 4 luni dar la a 2-a sarcina simti mult mai repede. Cel putin la mine asa a fost.

Cata, ma bucur ca mai intri si tu din cand in cand. Ce mai face printesa vesela???

Pupici

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ok .. hai sa va sochez.Mi-am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv ... Maine merg si mai imi iau vreo 2 diferite... Doamne si l-am facut mai mult in gluma

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fetelor ceva tare!! Cel putin eu m-am distrat copios!!!

Pentru adultii contemporani, pseudo-intelecto-neuro-hipohondri.... adica noi...

Se spune ca zilnic trebuie sa mancam un mar pentru fier si o banana pentru potasiu

De asemenea o portocala pentru vitamina C, o jumatate pepene galben pentru a imbunatati digestia si o cana de ceai verde, fara zahar, pentru a preveni diabetul

In fiecare zi trebuie sa bei doi litri de apa si apoi sa astepti timp dublu decat timpul pe care ti l-a luat ca sa le bei

Zilnic trebuie sa mananci Activia sau iaurt, pentru a avea "L.Cassei Defensis", care nu stie nimeni ce este, dar se pare ca, daca nu bei un iaurt si jumatate in fiecare zi, incepi sa vezi lumea cam tulbure

In fiecare zi o aspirina, pentru a preveni infarctul, si un pahar de vin rosu, pentru acelas lucru. Si altul de vin alb, pentru sistemul nervos. Si unul de bere, pe care deja nu-mi mai amintesc pentru ce era

Daca le bei pe toate impreuna, chiar si daca faci o congestie, nu te mai preocupa si probabil nici nu te mai intereseaza

In fiecare zi trebuie sa mananci fibre. Multe, foarte multe fibre Trebuie sa mananci intre 4-6 feluri zilnic, usoare, fara sa uiti sa mesteci de 100 de ori fiecare inghititura

Facand un mic calcul, doar pentru a manca, iti ia cam 5 ore

Ah, dupa fiecare mancare trebuie sa te speli pe dinti, adica: dupa Activia si fibre, dintii, dupa banana, dintii, dupa mar, dintii...si asa, daca ai dinti, fara sa uiti sa folosesti firul entar, masajul gingiilor, o sorbitura de Plax.

Mai bine umple cada si pune muzica, pentruca intre apa, fibra si dinti, iti vei petrece cateva ore aici, inauntru

Daca dormi 8 ore si lucrezi alte 8, plus cele 5 pe care le folosim pentru mancare, fac 21

Iti raman 3, in care intotdeauna se poate intampla ceva imprevizibil. Dupa statistici, vedem 3 ore zilnic televizor

Ei bine, deja nu se poate, pentruca in fiecare zi trebuie sa mergi cel putin o jumatate de

ora adica sa te intorci dupa 15 minute, ca altfel dupa o jumatate de ora se face o ora de mers

Si trebuie sa-ti pastrezi prieteniile, pentruca sunt ca plantele: trebuie udate zilnic. Si cand pleci in vacanta deasemeni

Pe langa asta trebuie sa fii bine informat, asa ca trebuie sa citesti cel putin doua ziare si anumite articole de revista, pentru a compara informatia





Ah!, trebuie sa faci sex zilnic, dar fara sa ajungi sa fie ca o rutina: trebuie sa fii inventator, creator, sa renovezi seductia

Asta ia timp; si nici nu mai vorbim daca este sex tantric !!!(cu respect iti amintesc: dupa fiecare mancare , trebuie sa-ti perii dintii



De asemenea trebuie sa-ti faci timp pentru curatenie, pentru spalat rufe, vase, si nu mai zic daca ai caine, sau alt animal... copiii

In fine, dupa socoteala mea, imi ies cam 29 de ore zilnic

Singura posibilitate care-mi trece prin minte este sa faci mai multe lucruri deodata, de exemplu: iti faci dus cu apa rece si cu gura deschisa, asa bei cei 2 litri de apa



In timp ce iesi din baie cu periuta de dinti in gura, te duci sa faci amor (tantric) in picioare, cu perechea ta, care in treacat se uita la TV si comenteaza, in timp ce tu maturi. Ti-a ramas o mana libera? Cheama-ti prietenii si parintii !!!

Bea vinul (dupa ce iti chemi parintii va fi nevoie)

Iaurtul cu mar ti-l poate da perechea ta, in timp ce isi mananca banana cu Activia si maine schimbati. Cel putin ca deja am crescut, nu mai trebuie sa luam obligatoriul Danonino Extra Calcio in fiecare zi

Uuuf!!! Dar daca iti raman 2 minute, retrimite asta prietenilor (pe care trebuie sa-i uzi ca pe plante), in timp ce iei o lingurita de All Bran, care face foarte bine



Si acuma te las pentru ca intre iaurt, jumatatea de pepene, berea, primul litru de apa si a treia mancare de fibra din zi, deja nu stiu ce sa mai fac, dar am nevoie la closet urgent

Ah, o sa profit si imi voi lua periuta de dinti...

DACA DEJA L-AM MAI TRIMIS ALTADATA, SCUZE....ESTE DIN CAUZA BOLII ALZHEIMER, PE CARE, IN CIUDA ATATOR INGRIJIRI, NU AM PUTUT SA O COMBAT"


Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Doamne daca e pe bune ,DPN ar fi undeva pe 1 decembrie ... nu mai arunc nimic

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Waw Ank!!! Sa te felicit??? Esti cam socata!!
Si cand ma gandesc ca zilele trecute chiar te intrebasem pe cand un alt bb...
Oricum mai rar sa iasa pozitiv daca nu e... nu stiu ce sa zic.
Sa ma bucur???
Te las pe tine sa ne spui ce sa facem....
Pupici

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Deja ti-ai calculat DPN .... deci e clar!!
Vine fetitaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

Ce nu mai arunci???

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput