Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna seara

Mi-am culcat si eu copilul si am venit la forumeala
Sotul e la Bucuresti la un training si eu sunt singurica pana joi . E a doua oara cand suntem despartiti, prima data a fost cand am nascut si am stat in maternitate. Mi-e tare greu fara el...

Am vazut ca ati discutat despre suplimente luate in sarcina. Eu am luat primele 2 luni acid folic, dupa elevit si in lunile 5 si 6 maltofer. Imi faceam analizele de sange cam la 2 luni si, in functie de ele luam si vitaminele. Elevit mai iau si acum din cand in cand, ptr ca alaptez. Am facut si eu triplu testul si ecografii cat cuprinde. Din saptamana 17 faceam si 4D tot timpul cand mergeam la eco.

Ank, tare dulce Raul. Nu mi se pare prea grasut, cel putin in poze. Eu zic sa te bucuri ca papa, ca eu sunt disperata ca al meu nu deschide gurita si in 4 luni a luat doar 1 kg.

Cristina, foarte faine pozele. Si tu esti foarte frumoasa si nu arati de 30 de ani . Ii tinem pumnii lui Alex, si sper sa fie totul bine.

Irina, eu in sarcina cel mai mult m-am folosit de net si de acest forum. De aici am invatat foarte multe, si legat de sarcina si de cresterea copiilor.






Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina spune:

Salutare!
Fetelor vad ca sinteti tare harnicute..am ramas in urma cu cititul, dar promit sa recuperez:)
CRISTINA LA MUUUUUUUUUUUUUUUUUULTI ANI!multa sanatate si bucurii!
Ma pun la recuperari de citit si ne mai "auzim":)
Numa'bine la toata lumea!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna dimineatza si poftiti la

Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

buna seara,
azi a fost o zi cam nasoala. Ieri m-am culcat pe la 3:30 si m-am trezit la 7:30 ca sa ma duc la munca. Asa ca azi dau stingerea devreme.

Ma dispera faptul ca am pielea din ce in ce mai sensibila. Nu stiu daca din cauza sarcinii sau din cauza ca se intinde. Cred ca nu imi mai incap in piele... Azi mi-am luat din DM ulei impotriva vergeturilor. sunt curioasa daca ma simt mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ashera am fost azi in parc in soarelui pe la 5... Am tot cascat ochi poate il vad pe Christian dar... nu am vazut nimic.
Irina te mananca piele?? Daca da e din cauza ca se intinde si din cate am inteles nu prea ai ce face
Cata ma bucur ca te mai vad pe aici. Dai niste sfaturi grozave

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Cristina sper ca ati rezolvat ceva la Cluj...Eu nu am observat ca a plecat din cauza noastra...Ea mi-a spus inainte sa ajungi tu ca sta acolo ca sa-si bea decat cafeaua...eu ii spusesem ca astept pe cineva Adevaru` e ca si noi palavrageam...dar numai bisericute erau in sala...Bine ca au fost bebicii cumintei!

ashera sper ca ti-a venit sotiorul...eu si daca lipseste cateva ore fac cu nervii Pe 19 cica se duce la rafting si deja ma gandesc cu groaza!
Eu in sarcina asta am luat acid folic, apoi elevit si 3 tuburi de Cal-c-vita si ma simt foarte bine! Mi-am facut analizele acum in martie si totul e ok!

irina sa te dai cu crema dupa fiecare baie si sa vezi ca nu o sa mai ai probleme. Asa am patit si eu care pana pe la 5 luni nu m-am cremuit...si facusem o burta...asa ca am dat fuga la farmacie si am luat crema si s-a rezolvat problema.

ank zici ca l-ai plimbat pe Raulito...asa ma uit si io dupa mamele cu fetite pe aici...poate o zaresc pe Yasmi. De cateva ori am fost tentata sa merg sa intreb...dar cum sunt as la gafe m-am abtinut!

[red]Cata[\red] nu ai mai intrat de multisor! Ce mai faceti voi?

Am fost ieri la eco! Bebelina e cu capul in jos...insa sper stanga...are o pozitie cam ciudata...probabil o sa se intoarca. Are 1,450 de grame si pana prin 25 mai cand nasc cred ca o sa mai puna 2 kg...asa ca o sa aiba cam cat fratiorul la nastere. I-am cumparat ieri din kappa niste hainute super trasnet.
La control mai merg pe 5 mai si atunci aflu si cand nasc.
Acum am intrat in priza...ca trebuie sa fac curat si sa mai aranjez prin casa. De Pasti s-ar putea sa vina socrii si mi-e cam groaza cum arata pe aici!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Miha.. ce putin mai ai ... Si eu am vrut sa intreb ieri prin parc de ashera... dar ce sa fi zis.. "O stiti pe mamica lui Christian??? "
Si va poftesc la .
Apropo de cafea de abea am putut sa o beau de fiu-meu ca imi urmarea cana si cand o duceam la gura inghitea in sec .. atunci am luat alta cana am pus apa ,am baut din ea si ... i-am dat si lui.. a baut cu o pofta de parca ar fi fost cel mai bun suc acolo

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ank si Cris facea la fel...eu tot mai luam un 3 in 1 cu lapte extra si ii mai dadeam si lui cate o gura...acum nu mai imi cere...in schimb adora sa vada cum imi pun frisca din tub deasupra...A papat chiar si capsunei cu frisca...chiar daca frisca nu e printre favorite...Dar numai asa de placerea artei...

Irina eu in sarcina am citit o carte despre crestetrea copilului pana la 1 an de la Teora si una Bebelusul este o persoana de la Humanitas...A doua mi-a placut foarte mult...era cu adevarat interesanta! Insa nu stiu daca mai e pe piata...cred ca s-a epuizat...era si f ieftina...4,5 ron sau 8 ron.

Fetele din Bucuresti spuneau ca la ele tariful ptr ceza e 7-8 mil dr si 3 mil anestezistul...Voi cam cat stiti ca se da? Trebuie sa pun deoparte ca peste o luna jumate...

VA PUP!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Buna ziua fetele

Ank, nu am fost ieri prin padurice. Azi am iesit pe la 12 si acum cateva minute ne-am intors. Daca tot e Chris in greva foamei, am luat laptic la noi si am papat in parc. Ca de mancare, nu poate fi vorba. De sambata suntem iar in greva foamei. De data asta nu mai deschide gurita la nimic

Otim, eu m-am mobilizat azi si am sunat la toti doctorii care ni i-a dat Ank (sarumana Ank )si am facut programari ptr controale amanuntite. Toate am reusit sa le programez saptamana viitoare, mai putin la Bacos, unde nu am gasit nimic liber pana in 13 mai. Nu-mai vine sa cred ce aglomerat e dr asta!!!! E chiar asa de bun ?

Miha, eu la cezariana am dat la dr 300 euro.La anestezist nu am mai apucat sa dau inainte de cezariana, ca m-a luat prea repede. Am vrut sa-i dau dupa, dar, cand a vazut ca nu-i dau imediat dupa operatie, a inceput sa se poarte tare urat cu mine, si nu am mai vrut sa-i dau. Stiu ca se dadeau cam 2-3 mil, in functie de anestezie.



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ashera noi tocmai ne-am intors de la Bacos.E foarte bun doctorul... asteapta pana atunci.Cred ca au o saptamana libera de pasti si de asta e de abea atunci liber.
Am ras la Bacos de Raul de m-am prapadit. I-a tras metrul din mana cand a vrut sa ii masoare circumferinta... la prins de halat si nu mai ii dadea drumul .. ...si se uita la el razand intre timp... plus ca domnul Bacos avea o camasa in carouri... si doamne ce am vrut sa o mai prindem si pe aia .. Am tipat la el ... am ras in hohote... si bineinteles i-am scos si limba..asa cu bulbuci cum stim noi .. Ne-am facut remarcati ce mai

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput