Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fancy, daca te simti bine si toate analizele sunt ok nu cred ca mai trebuie sa iei ceva. Oricum cam toti doctorii dau vitamine desi nu e nevoie tot timpul.
Totul depinde de tine...cum te simti si cum crezi si tu ca e mai bine.
Mie medicul, asa cum am mai zis, mi=a dat Materna cu Se la prima sarcina iar acum a zis ca nu mai e nevoie sa iau vitamine. M-a intrebat daca mananc bine si mi-a zis sa nu mai iau.
Deci... depinde de la caz la caz.
Oricum sa nu te stresezi, mai ales daca sarcina merge bine si te simti bine.
Pupici

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Cristina... superbb totul...tortul, florile... si burticaaaaa .. felicitari pentru aniversarea ta surpriza...
Sa stii ca noi avem ceva par... dar e blond.. Si pentru ca zici ca seamana cu mine
Fetelor eu am luat Prenatal.. analizele erau bine... doar usor anemica si am luat si fier completare, dar lucram aiurea rau de tot.. program de 11 ore.. si rezultat alimentatie varza . Luam o zi prenatal , o zi feretab.O tineam asa 20 de zile dupa 10 zile pauza si de la capat... deci oricum nu era nimic in exces ... pe burtici

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Ce vrednicute ati fost!

Eu va astept azi la mall...poate aveti timp careva...colac peste pupaza Cri s-a si ales cu o infectie respiratorie de ieri de pe vanturile alea cand a venit pana acasa calare pe o tricicleta pe care i-am luat-o dupa mult circ pe care mi l-a facut...iar in fata blocului a urlat sa-l bag intr-un Ford identic cu al nostru...ca el vrea sa conduca masina..Ce sa mai spun...l-a luat mama pe sus cu tot cu tricicleta ca sa-l aduca in casa...si a urlat ca nebunu`...Cred ca prea mult rasfat strica!
Azi imi iau cartea lui Supernanny!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Miha din afara ... cand auzi povestea e chiar comica ... Dar trecand la lucruri serioase... a scos supernanny carte??? Si eu as fi interesata

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

si ... o de la mine...

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ehehe... noi tocmai am terminat de papat... Mi-a smuls lingurita din mana si a dus-o el singur la gura ... si cu partea care trebuie ... toata masa ne-am "batut" pe lingurita... Nu vreti sa stiti cum a aratat scaunul de masa... si hainele lui ... a trebuit schimbat complet... ... La sfarsit a intors si capul cand nu a mai vrut si mi-a impins si castronul de 2 ori sa pricep... ca e GATA ... Mi-ar trebui o babetica sa il infasor roata .. roata


Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Fancy domn'soru sau domn'soara mea tot isi schimba DPN-ul asa ca nu stiu cand va fi. O sa fie cuminte daca e nascut in 18? Eu tot ma distrez ca s-ar putea sa nasc un conflict in familie, soacra si socrul sunt nascuti tot in septembrie pe la inceput si daca nasc de ziua vre-unuia dintre ei o sa se supere ai mei parinti. De parca as face-o intentionat...


Ank83 mi se pare super ca mananca singurel bb-le tau. Chiar daca o sa ai mai multe hainute de spalat eu zic ca e un inceput foarte foarte bun.

Cristina frumoasa aniversarea. Ma uitam la poze si burtica ta e chiar sexy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Miha din afara ... cand auzi povestea e chiar comica ... Dar trecand la lucruri serioase... a scos supernanny carte??? Si eu as fi interesata

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Ank a scos...si am si cumparat-o azi...am si citit primele 30 de pagini ptr ca e foarte inteesanta si nu e plictisitoare deloc...

Si Cris papa singur....si rar se murdarea...si eu eram super incantata! Stie ce vrea Raul...mai tarziu sa te tii!
M-am intalnit azi cu Cristina la Mall si am palavragit o gramada! A fost interesant!

Va pup!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

de unde ai luat cartea... cum se cheama si cat costa????

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput
Mergi la inceput