Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Ank, Multumim



Mami de
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Asa stam noi in fundulet

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Ciao, fetelor. Nu ma mai tin de voi cu scrisul:)
Citesc si eu fascinata de greutataea bebeilor, de pireut, borcanele, mancarica:) dar mai e pana ajung la asta:).

Cristina,
la multi ani, sa fii sanatoasa, iubita (asa cum se vede din gesturile sotului care este un dragut; sa-i spui ca l-ai laudat la noi:)) si sa ramai cu suflet verde mereu. Toate cele bune.

Eu ma laud cu zile super aglomerate la lucru, nu am timp de nimic, ajung franta acasa dar ma odihnesc in weekend. In rest, merg pe jos, fac plimbari si vreau sa incep gimnastica si innotul ca sa ma mai dezmortesc.

AAAA, am facut pana la urma triplu test, nu mai stiu daca v-am spus si a iesit bine. Am inteles ca trebuie sa mai fac o eco morfofetala pe la 28 saptamani si apoi pe la 32.... Voi la fel ati facut? Mai e altceva cu ce sa ma stresez?:)
Eu nu mai iau momentan nici o vitamina, oare ar mai trebui sau sa intreb medicii intai?

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna seara, mamici si burtici.
Hop si eu pe forum. desi mai ca imi pica ochii de somn. Credeam ca mi-am revenit dar se pare ca reapare din nou starea de oboseala constanta.

Fancy eu am primit in primele 3 luni acid folic si acum iau elevit si 3 magne B6/zi. Asta la recomandarea medicului. Tu nu ai primit nici macar Elevit? Magneziu cu B6 am primti din prileme luni ca cica reduc starea de greata. Nu prea am simtit efectul numai ca parca ma simteam mai putin agitata si nu ma mai stresez atata la lucru asa ca le iau constiincioasa.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Cristina la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Merci fetelor!!! cand incepe cursul sotul va spun :):):)

Cat despre doctori si noi am fost la
- Boia si ea si el
- Bacos
- Lesovici
si multi altii ... dermatologi, alergolog etc

Dr Lesovici e cel mai bun exemplu de doctor. Este nemaipomenit. Iti explica asa de bine incat nu mai ai nici o indoiala de nimic.




Cristina, Alex 20.02.2006 si 29 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fancy, Irina multumesc de urari. Sanatate si voua!!!

Ank
, ce dulce e Raul cum sta in fundulet!!! asa chelut era si Alex cand era mic si mi se pare ca seamana cu tine.
Si cum sta in cot.... e mortal!!!! Asa training a primit si Alex de ziua lui :) fix aceleasi culori!!!





Cristina, Alex 20.02.2006 si 29 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Eu nu am mai luat la sarcina asta nici o vitamina. Am luat doar acid folic primele luni si apoi Maltofer ptr ca eu sunt o anemica de felul meu. Si niste granule homeopate ca sa=mi fixeze mai bine fierul in organism. In rest nimic!!! Si ma simt mai bine decat in sarcina cu Alex in care am luat Materna cu Se.
Daca mananci bine si corect cred ca nu prea ai nevoie de vitamine. Parerea mea!



Cristina, Alex 20.02.2006 si 29 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Irina,
am tot uitat sa iti spun ca eu sunt nascuta pe 18.09:). Poate nasti de ziua mea:)
Mie mi-a recomandat doctorul Elevit de la inceput desi analizele au iesit perfect noemal dar...nu l-am luat ca mi se facea rau de la el si ma agita cumplit, vomitam, sau asa mi-a ramas mie ideea asta. Eu cred ca nu aveam nevoie de vitamine ca mananc de felul meu foarte multe salate si fructe. Asa ca am luat acid folic dar la doctor i-am zis ca iau cuminte elevit:). Si mereu zicea ca bebe creste frumos, sa merg inainte cu vitaminele:)
Acum ma intreb daca asa sper sfarsit nu se ia ceva; ma simt super, nu simt ca am nevoie de ceva suplimente. Eventual sa mai fac ceva analize de sange si poate imi recomanda ceva in functie de eventualele carente (nu cred ca o sa fie cazul...)
Dar e obligatoriu sa iei ceva? Sau e doar asa o chestie de intarire, contra oboseala etc.....???

sa stiti ca ma uit mereu la bebeii vostri si aveti niste ingeri toate:)

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Poze de la ziua mea

http://good-times.webshots.com/album/562992347CMiHUN

Cristina, Alex 20.02.2006 si 31 cu Beatrice

Mergi la inceput