Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Pe vremea asta ploioasa am fost la analize. Vai cat sunt de fricoasa....Joi primesc rezultatele.

Azi am lipsit si de la lucru. Initial le spusesem ca ma intorc dar cu ploaia asta am preferat sa raman acasa. Hi, hi, ce bine o sa dorm azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxyn spune:

Stiti ce mi-e ciuda? Inca nu am apucat sa stau de vorba cu doctorul. As vrea sa il intreb multe dar...

Nu stiu cum sa procedez cu eco. Ma programez eu?Il sun pe doctor? Habar n-am.
Dupa ce iau rezultatele de la analize ce sa fac? Sa il sun? Of... nestiinta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Roxy...somn usor!
In general dr nu prea discuta...E bine sa-ti notezi ce e mai important si sa-l intrebi cand mergi la control.
Stai linistita ca o sa-ti iasa bine analizele!

Irina eu pe vremea asta am avut destula energie cat sa bag aspiratorul si sa aranjez masinutele...parca e garajul partidului la noi in casa!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ela... am auzit de o pediatra Maciovan care are cabinet aproape de pod in calea sagului... La cabinetul ei vine de 2 ori pe sapt o alta pediatra care da mai mult tratamente homeopate.Cumnata mea e la ea si e multumita... pe mine ma atrage tare pediatra homeopata la care consultatiile sunt gratis fiind inscrisa la aceasta Maciovan
De cele 2 nu am auzit. Eu as prefera un doctor pediatru barbat... dar nu stiu nici unul

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Roxy asa cum a zis si Miha intreaba tu... ca ei nu iti spun tot ce te intereseaza pe tine, dar daca intrebi vei avea si raspunsurile dorite ... cat despre cum sa procedezi dupa analize ?? Iti faci programare la medic si ...restu stie el ce trebuie facut

Si deseara vin sa va zic si DPN-ul meu sa ma treceti si la gravide... dar sa nu ma stergeti cu Raulito
Mie cam rau un pic in dimineata asta.. am si ametit cate un pic si parca incet incet ... incep sa simt pe limba un gust metalic .Cred ca incep greturile

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Ank pai cum nu stii pediatru barbat...noi avem pediatru barbat...pe dl dr Sabau Ioan de la Turcanu. Are cabinet aici in Lipovei langa mine...Daca aveti probleme mai deosebite veniti la el ca stie meserie...Are program si sambata si se fac programari, care se si respecta...nu mi s-a intamplat sa astept cu copilul pe la usa! Plus ca isi noteaza in calculator fisa copilului si stie toate bolile pe care le-a avut si toate tratamentele ce le-a primit. Intotdeauna am intalnit oameni veniti si din Arad sau alte orase la el.

O sa fac in weekend chestia aia cu medici ptr prima pagina!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

quote:
Originally posted by adiagrozav

Cristina ai fost in complex si nu ai dat un trrrrrr??????
Pentru noi este ok JOI la 3.

Adia si Karla [28.12.2007]
www.flickr.com/photos/24204066@N04/" target="_blank"> Poze Karla




Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

quote:
Originally posted by adiagrozav

Cristina ai fost in complex si nu ai dat un trrrrrr??????
Pentru noi este ok JOI la 3.

Adia si Karla [28.12.2007]
www.flickr.com/photos/24204066@N04/" target="_blank"> Poze Karla




Vai scuze ... am uitat ca stai in complex!!! Milioane de scuze!!! Data viitoare nu ratez trrrr!!! Promit


Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

te rog ... Miha chiar sunt interesata... ca Raul este foarte "incantat" cand mergem la medici barbati... la femei plange . Si cred ca sunt mai calzi decat femeile . De la el pot sa primesc si trimiteri si retete compensate(nu ca as avea de unde sa le iau , dar asa informativ) ... sau e cab privat?

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by Ank83

te rog ... Miha chiar sunt interesata... ca Raul este foarte "incantat" cand mergem la medici barbati... la femei plange . Si cred ca sunt mai calzi decat femeile . De la el pot sa primesc si trimiteri si retete compensate(nu ca as avea de unde sa le iau , dar asa informativ) ... sau e cab privat?

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito



E cabinet privat si nu au contract cu casa cred...eu nu am primit compensate de acolo. Dar poti sa ceri de la medicul de familie medicamentul de pe reteta pediatrului compensat!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput