Gravidute si mamici de TIMISOARA (14)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Alex doarme acum ca de la 10 tot pe afara am fost pana la 15.30.
De la Jurj ne=am dus in complex la o shaworma ca nu am mai papat de mult.
M=-am simtit asa de aiurea ... ce vremuri erau in tineretele mele prin complex.... iar acum se uitau toti tineri si frumosi la mine cu ditami burtoiul si cu un copil de mana. Cred ca ziceau uite ce mama tampita... ce cauta aici printre noi ...

iar dupa complex am fost in Sinaia la porumbei ( acolo deoarece a trebuit sa=mi iau 2 bluze de la croitoreasa... mi-am facut una mov si una verde... iar inainte de astea una galbena!!!)

Acum astept sa se trezeasca piticul, sa pape si sa iesim pe afara ca e frumos tare!!!

Pupici si plimbare placuta cui se plimba!!!


Cristina

Alex 20.02.2006

W 32 Beatrice

http://community.webshots.com/user/cristinalex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

salut.. am fost si noi la inot.. si m-am umplut de nervi .O bunica statea sa isi astepte nepoata in vestiar si vezi doamne se sufoca de cald acolo si a deschis geamul larg ... asta stiind ca bazinul e plin de bebei... .. Nu putea domnule sa iasa pe coridor.. si m-ai deschide si usa dintre vestiar si bazin... ca nu stiam de ce imi era frig in timpul sedintei... E ultima data cand mai merg .Sper sa nu ma trezesc cu surprize ... eu sau raulito

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiagrozav spune:

Cristina ai fost in complex si nu ai dat un trrrrrr??????
Pentru noi este ok JOI la 3.


www.flickr.com/photos/24204066@N04/" target="_blank"> Poze Karla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

buna seara fete harnicute.
azi iar am trecut pe langa padurice si chiar ma uitam cat de multi pitici sunt acolo...

Ank si nu ai cifulit-o un pic pe bunicutza? sau era deja prea tarziu? Eu de cand cu burtica sunt tare tare nevricoasa si usor irascibila... Nu stiu inca daca este instinctul de protectie sau sunt hormonii.

Cristina aspiratorul tau nou e cu spalare?


maine ma duc la eco si deja de cateva zile a inceput sa lucreze paranoia. Parca ar trebui sa il simt pe bb si nu il simt, nu m-am mai ingrasat de 2 saptamani nici un kil, asta in conditiile in care oricum sunt o grasana, dar nu am luat decat 3 kile pana acum, parca burtica e cam mica pentru 18 saptamani...
Presimt ca o sa fie o noapte lunga si o zi si mai lunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

irina era prea tarziu ca deja era frig acolo... si la mine ar fi acum si instinctul si hormonii... daca ma apucam de ea... nu stiu cine o mai scotea

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Sal`tare!

Am chatuit cu Cristina pe mess azi...noi joi la 3 o sa fim la Jurj...nu cred ca ne pica prea bine...poate decat sa trecem sa va salutam. Desi al meu o sa fie dupa gradi, nedormit...nu stiu daca are sens!

Fetele azi am fost in Dacia in parc...ce fain a amenajat acolo...Cris a fost super incantat ca a mai gasit triciclisti ca el si s-au luat la intrecere. Tati era incantat ca a inceput si el sa se mai uite la alti copilasi...e timid Crisu` meu!

Ashera...si noi tot asa am facut cu Cris...in patut il puneam sa-l pedepsim...parca avea ace...nu a mai stat deloc de la 6 luni...Acum doarme singur in patul nostru si noi pe canapea!

Fetele pe noi la zoo nu ne-a lasat duminica cu tricicleta pe motiv ca facem zgomot!

irina lasa ca si io sunt paranoia...ca la 32 de sapt avea aia mica 1450 de grame si mie mi s-a parut putin...m gandeam sa mai fac un eco in alta parte...insa fetele de la odisee mi-au spus sa ma calmez ca e ok.

Va pup!


Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Am vazut ca se strica vremea.... ...
Miha, Cristina ..Jurj ma poate ajuta cu petele solare pe care le am pe fata??... am inteles ca apar de la prea multe antibiotice luate si au ceva legatura cu ficatul...

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

Neata fetelor ,
felicitari pt cele mai mici gravidute ( ma refer la saptamini ),eu toate analizele le-am facut la Bioclinica si a fost ok,miine merg sa le fac pe cele pt 7 luni ,iar joi sunt prezenta la eco sa vad ce mai face baietelul meu ,cit a mai crescut.Luna trecuta am pus 1 kg ,iar el din acel kg a pus 650 gr,acum am pus 2 kg ,dar am fost foarte racita ( m-am tratat cu oscilococcinum ,stodal si homeogene )si am slabit 1 kg ,deci am tot 1 kg in plus .
Fetelor am si eu o rugaminte la voi:puteti sa-mi recomandati un pediatru de preferat in C. Sagului sau centru ,sa-mi fie aproape ( eu locuiesc linga Kauflandul din Sagului ).Medicul de familie nu se ocupa de copii si mi-a recomandat pe dr. Oana Socoliuc sau Marinela Botoca,stiti ceva despre aceste d-ne dr. ?

Merci frumos si o zi buna prin casa ,ca afara s-a facut o vreme naspa.
Elatim si bebe de 32 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

quote:
Originally posted by Ank83

Am vazut ca se strica vremea.... ...
Miha, Cristina ..Jurj ma poate ajuta cu petele solare pe care le am pe fata??... am inteles ca apar de la prea multe antibiotice luate si au ceva legatura cu ficatul...

Ank Raul 17.10.2007
si 6+
Poze Raulito



Ank noi acum mergem prima data la el...Si nu avem o problema anume! Aseara tati a facut niste inhalatii si am putut in sfarsit sa dormim...Cristian mai e mucios si mai tuseste...o sa vedem ce ne spune despre el...
Din cate am citit eu el se pricepe la dermatologie...fa si tu o programare, dar nu mai bine le tratezi dupa ce nasti?


Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna dimineata!
Uf, groaznica vremea asta. Asa as mai fi dormit de dimineata.


Mergi la inceput