***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Ella, multumim ! Am citit si eu info despre vacante...ai mei parinti vor veni la mine pentru 6 luni, cred ca anul acesta nu o sa mergem nicaieri, noi vrem sa mergem intr-o croaziera, poate peste 3-4 ani. Eric vrea sa vada Olanda, familia lui a emigrat din Olanda asa ca probabil cind venim in Europa vom reusi sa o lasam pe Nicole in Ro si noi sa calatorim putin...

Am pus o reteta de costite, nu prea e activitate acolo...Pepsi , asteptam reteta de cozonac - pentru masina de piine, cind ai timp.Poate ma incumet si eu sa incerc de Paste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Ioana13, pentru Patrick Alexandru

catalina_b, pentru Eva Maria

Gabiu

Abras

Pozici Mirunica

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Angela, se pare ca Mirunei ii plac plimbarile. A fost foarte cuminte iar noi am putut vizita in liniste cateva locuri prin Tokyo.
Am vazut ce frumos sta Nicole la masa cu oamenii mari.

Am mai vazut si pozicile cu Stefan de Doxinu. Acusi isi alege singur ce vrea sa pape.

Pozici Mirunica

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

la multe lunite puiuti de didialex, elteka, ioana13 si monytza

liviana, frumoasa comparatia cu florile, imi place. cum e piticul?

motanel, e bine sa aibe glezna sustinuta, talpa sa nu o poti indoi f tare doar pina la jumate si sa aibe inauntru asa ca o ridicatura, sa fie din piele. david are o pereche de papuci" de bebei, sint f moi, din piele, si talpa e f moale, da i-am luat ca se cere pe jos prin magazine si unde mergem si cu botosi nu puteam, apoi i-am mai luat o preche de tenisi ptr cind va merge, uite aici un sit care aici sint f specializati ptr incaltamine bebei http://www.pandashoes.com/english/collections_ah07.html

betty, merci ca mi-ai admirat baietii, si eu am vazut blogul tau e frumoasa micuta, imi plac pozele cu floarea.david mai roade din covor, nu sta nici el pe el, misuna, dar se mai joaca si acolo, am acoperit o suprafara mai mare.cu mare placere daca stiu iti raspund cu alaptatul, o facem pe pm

angela, felicitari ptr dintisor, frumoase torturi, vazut fetita in picioare,frumoase poze nu am apucat cu retetele mai ales cu boala lui david, dar promit sa revin in forta

ella, am ris citindu=te, esti tare haioasa, asta mi-a placut tot timpul la tine! ok, am sa navighez pe nemtaleasca atunci, stii, mi-am facut un fisier cuba, si acolo am copiat si pus mesajul tau la loc de cinste ca deja imi fac lista cu ce voi avea nevoie am dat de un forum despre calatorii in cuba de familii cu copii, si asa vad ca aia nu au pampers, nici nu stiu ce-s servetele umede, etc.acuma am vazut ca mi-ai cautat, esti o draguta merci mult, vrem in septembrie sa mergem, si eu tot pe tripadvisor ma bag si pe expedia, am gasit cu tot inclus(avion, masa hotel) la 834 cad /persoana, pe 1 saptamina. mi-a mai zis o prietena sa ma uit la last minutes ca sint dealuri bune, pte bebei sub 2 ani nu platesti nimic, iar ptr dominic am gasit cu 564 cad la ambele preturi adaogi taxe de 264 cad, cam ptr un total cu tot inclus sa ajungem la 4000 cad, ca mergem cu totii, copii soacra si noi doi. merci din suflet

graviduta ce ati patit?

la multi ani gabiu, multa sanatate sa ai si fericire

si noi am avut inca o noapte de cosmar, am ajuns la urgente si ne-am intors la 3 dimineata acasa......am dormit azi toata ziua, nu stau mult ca nu se stie ce noapte ma asteapta

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ella_74

Motanel,
alifia se numeste Contractubex dar tratamentul e de lunga durata; efectele se vad dupa minim 3 luni, 2 aplicatii/zi
e pentru cicatrici cheloide; la mine operatia e inca rosie, doar cate 2cm din fiecare capat s-au albit.
Gravi,
ce-ai patit in weekend?
te mai pasuiesc cu Venezuela dar tot iti aduc aminte


Si eu am la fel operatia. Citisem anul trecut despre Contractubex si chiar gasisem pe cineva care aducea, ca am impresia ca nu se prea gaseste pe la noi, nu? Dar am renuntat. Acum ma gandesc si eu serios sa-mi iau. Pe voi (ma refer la fetele cu cezariana) va arde cateodata sub cusatura cand faceti miscari mai bruste?
Pai we trecut am cam ajuns sa clachez ca se aduna oboseala din cursul saptamanii (ma scol la 6 si ceva si la 7 si ceva sunt la birou, ajung acasa cel devreme la 18 si ceva, apoi tre sa stau cu Mara, sa o culc, sa-i fac mancare) si in we nu am avut deloc ocazia sa ma relaxez, ca stau cu Mara, fac mancare pt ea, pt noi de we, pt cursul saptamanii, cumparaturi etc. Si mariu' isi cam ia liber in we si ma lasa pe mine cu toate. In fine.

Doxinu, ce pozitii haioase are Stefan cand doarme. Auzi, da' ce cauta in frigider? Ii era foame?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Pepsica
Ce-ati facut la urgente????? Tot cu otita?

Kid, Ninutza, Doxinu, Kokyi, DidiAlex, BettyR, Madi, Angelabv, FloreRoman, Pepsi, multumim de urari

Didi, Monytza sa ne traiasca pruncii! Zece luni...ce trece timpul...

Kokyi
Ce le mai papati voi!

Doxinu
Vazut poze cu exploratorul tau!


Eu azi sunt franta, ca am vrut sa il mut pe Elias la el in pat, dar el tot de 3 ori se trezeste, asa ca mi-am petrecut noaptea luandu-l din pat si asteptand sa manace si punandu-l la loc...Pe cand cand doarme langa mine numai il mufez si dorm mai departe, nici nu stiu cand termina de mancat. La un moment dat am vrut sa-i dau apa si s-a pus pe un urlat, copilul meu n-a plans in viata lui noaptea Ca el de fapt mananca bine noaptea, i-o fi foame... Asa ca m-am enervat si am zis ca pana nu-l intarc nu ma mai chinui


Addinelu', Angiuta
Cum e barometrul la voi?

Va recomand o carticica de Libby Purves "How NOT to be a perfect mother" / Cum sa nu fii o mama perfecta (stiu ca e tradusa si in ro). E haioasa si macar pentru cat e citita, descreteste fruntile

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau (ex)DOLOFANEL - Fat Frumos care nu mai e nici Gras nici Chel

Portugalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Gravi
Io chiar ma gandeam ce frumos s-a inchis cezariana la mine, ca de altfel atunci cand m-am operat de apendicita. Cicatricea e insa un pic ridicata, ca n-am facut ce-mi spusesera japonezii si anume sa pun un scotch pe ea si sa-l trag in fiecare zi, ca sa nu se formeze aderente Dar n-am nici o problema cu ea, desi eu m-am apucat de carat vana cu apa si tot ce misca dupa prima saptamana, cand am ajuns acasa cu copilul, ca n-aveam ajutor...

Dar o sa mi-i amintesc toata viata pe japonezi cum se apucasera sa insire pe jos toate chestiile cu care au lucrat la operatie, ma uitam ca la filme de groaza, o asistenta le numara, alta le taia de pe lista doctorilor Si pana la urma au parafat ca tot ce s-a introdus s-a si scos din operatia mea...

Ninutza
M-am uitat peste albumele voastre si mi s-a facut un dor de Japonia... Unde sunt studiourile astea? Noi n-am fost decat la Disneyland si din pacate atunci Elias nu vedea nimic Dar am observat ca si voi ati fost anul trecut la Sapporo!!! pacat ca nu erai pe forumul asta, poate ne-am fi intalnit. Si noi am fost la festival vreo saptamana!

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau (ex)DOLOFANEL - Fat Frumos care nu mai e nici Gras nici Chel

Portugalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Eva Maria de catalina_b

Patrick Alexandru de Ioana13

Gabiu

Abras

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

quote:
Originally posted by ELTEKA

Gravi
Io chiar ma gandeam ce frumos s-a inchis cezariana la mine, ca de altfel atunci cand m-am operat de apendicita. Cicatricea e insa un pic ridicata, ca n-am facut ce-mi spusesera japonezii si anume sa pun un scotch pe ea si sa-l trag in fiecare zi, ca sa nu se formeze aderente Dar n-am nici o problema cu ea, desi eu m-am apucat de carat vana cu apa si tot ce misca dupa prima saptamana, cand am ajuns acasa cu copilul, ca n-aveam ajutor...

Dar o sa mi-i amintesc toata viata pe japonezi cum se apucasera sa insire pe jos toate chestiile cu care au lucrat la operatie, ma uitam ca la filme de groaza, o asistenta le numara, alta le taia de pe lista doctorilor Si pana la urma au parafat ca tot ce s-a introdus s-a si scos din operatia mea...


Misto. La mine nu au facut asa ceva. Te pomenesti ca si-o fi uitat vreunul vreo bricheta la mine in burta de ma arde asa cand fac miscari bruste . Oricum, de carat m-am apucat si eu inca din prima zi, ca eram 4 cezariene in camera si numai 2 dintre noi ne-am ridicat mai repede. Iar eu le ajutam pe celelalte fete sa se ridice, iti dai seama, diecare avea peste 70 de kg, poate si mai mult.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

ninutza, pepsi, kid si daca mai e cineva scuze dc n-am vazut, multumesc frumos pentru urari.si vi le intorc asemenea

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput