Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Victo, ai un baiat de baiat- si seamana tare bine cu tine!
Alina,da' cea facut Maria cea ochioasa?
Lala, se pare ca este o problema generala in clubul nostru! oare sa fie vremea ?Uite Stefania de abia acum, dupa 13, a mancat a doua masa de azi dimineata de la 6 (atunci a fost prima).Eu nu mai stiu ce greutate are,cat a luat luna asta (oricum, mi se pare ca arata f. bine, este si durdulie la picioruse..);nu stiu cat mananca pe zi, doar apreciez ca f. putin..Stiu ca Andrei este vesel si creste bine; zic ca nu ar trebui sa te mai enervezi.Pt. linistea ta poti sa ii faci o coprocultura, o urocultura, un exudat faringian...Analize de sange nu te-as sfatui, este destul de traumatizant pt ei si nu stiu daca se merita daca nu are probleme.Stii tu mai bine, dar imi dau si eu cu parerea...

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alina se pune orice

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ieri am primit de la Raulito o dovada de afectiune.
L-am tinut in brate in taxi si atata s-a intors sa ma vada pana a ramas fixat cu privirea la fata mea mai exact la ochii mei.Se uita cu asa o dragoste si a dus manuta si a inceput sa ma mangaie pe fata . Totul a durat cam 15 minute.Cred ca au fost cele mai frumoase minute din viata mea ... am crezut ca plesneste inima in mine de fericire

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Alina,"egzact" cum spune Anca! se pune orice,de ce nu?Stefaniei ii mai ies intoarcerile de pe burta pe spate, dar stii de ce?? cred ca uraste statul pe burta ,se enerveaza rau cand o pun asa; nici cu capul intr-o parte nu sta,si-l intoarce imediat in sus-imi este si frica sa nu se aplatizeze la spate..
Mai are o miscare care imi place tare mult:daca o tin in brate, cu spatele la mine, isi da capul pe spate ca si cum ar face podul; cand da cu ochii de mine rade tare dragalas- se pare ca i se face dor de mine si vrea sa ma vada ; uneori isi da capul si intr-o parte sa ma vada, dar cu tot cu corp, nu doar cu capul-intelegeti voi cum...)

Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

A inghitit cu chiu cu vai 130 ml ... ...acum a adormit ca a ostenit ...

Camelia si eu inclin sa cred ca este vremea de vina, mai precis lipsa de scos afara dar la ce muci are nu m-am incumetat nici ieri nici azi
Deci daca stau sa adun muci + ne scos afara = copil marait si mama nervoasa

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ank, m-au trecut si pe mine fiorii.
Cami, nu reuseste sa adoarma singura. Mai precis sta si tipa cand e foarte obosita. Nici cantatul nu functioneaza mereu. Ieri dupa 2 ore am reusit sa o adormim. I-am cantat pe rand, am leganat-o... :)
Cred ca a avut parte de prea multi stimuli, dar nu-mi dau seama ce.


Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Lala, unii incrimeneaza si presiunea atmosferica (mai ales pentru nervii msmicii); o fi si astenia de primavara, corpul trebuie sa se acomodeze cu noile conditii atmosferice- cu trecerea de la f. frig la cald

Ank, ce emotionant!!!

Acum probez partea sport de la carucior (inca nu schimb pana pe la 6.5-7 luni,nu sta bine in fundulet); cand eram mai mici, pe o asemenea vreme probam haine
Ar trebui sa mai triez din hainutele Stefaniei...le pun frumos, sa le donez



Camelia, Sebastian si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare, fetelor! Ce vreme urata!!!
Ce ma fac eu cu bebele asta al meu care nu doarme in casa ziua? Azi s-a trezit la 8.30 (se foia de pe la 6 dimineata, dar l-am tot amagit cu suzeta, cu putin ceai si a mai atipit putintel) si pana la ora asta a dormit fix 15 minute. In schimb, cand iesim afara doarme si cate 4 ore. Ceea ce ma bucura este faptul ca nu e nervos, nu prea plange si parca a mai inceput sa stea si singurel (nu f mult timp).
Azi a mancat pt a doua oara mar ras cu cereale (pun un varf de lingurita de cereale) si era sa-si bage lingurita pe gat asa de mult ii place. Nu va spun ca i-am dat deja 6 lingurite pt ca plangea daca ma opream. Nu sunt intreaga la cap.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Noi am probat de dimineata pantofiorii. Acum sunt buni cei de la Coccodrillo.
Azi e ultima zi din martie si albumul comun e aproape gol. Putin mai tarziu fac update. Asteptam poze!!

Nu stiu ce se-ntampla, cum o las singura cum incepe sa tipe: eiaaeeeeii, dar tare. Cateodata si cand o tin in brate. Poate ma trezesc si eu cu vecinii la usa.

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ank vrajitor mare asta mic al tau
Roxxy dar daca dormi langa el nu doarme?
Si eu mai triez din haine dar le pastrez ca nu se stie

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput